Kapat

Müzik ve filmler için korsan mı orijinal mi, download mı upload mı yapıyorsunuz?

Müzik ve Film satın alacağınız zaman orjinal mi yoksa korsan mı alıyorsunuz?

Veya internetten mi indiriyorsunuz? internetten indiriyorsanız ya da korsan alıyosanız haksızlık yaptığınızı düşünüyormusunuz?

Mesela ben müzik konusunda çok az orjinal cd alırım diğerlerini internetten indirim cd'ye vereceğim paraya yazık dedim çünkü her albüm parasını haketmiyor bence ,onun için de nasılsa adsl ücreti ödüyorum mp3'te indirdim mi ücreti aradan çıkarmış oluyorum diye düşünüyorum :)

Siz kendiniz nette bu tür paylaşımlar yapıyormusunuz ?

Korsan cd alanlar veya netten indirenler neden korsan aldıklarını ya da netten indirdiklerini yazın.

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Çok güzel, tekrar tekrar izlenebilecek arşiv niteliğinde filmler olduğunda orjinal dvd'sini alırım. Normal seyret at köşeye tarzı filmler için zulada satılan korsan dvd'lerden alırım. Müzik cd'si ise çok uzun zamandır almıyorum. Müzik ihtiyacımı facebook'ta izlediğim kliplerden karşılıyorum. Şimdiye dek hiç bulamadığım şarkı olmadı. Yeni çıkanlar olduğunda da hemen düşüyor face'e. Ha sanatçının emeğine haksızlık mı ediyoruz bu şekilde, ediyoruzdur, vicdanım az da olsa sızlıyor ama yapacak bir şey yok. :(

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 10

• Aslında artık netten izle siteleri var. Arşiv işi yalan oldu eskisi gibi millet Terrabyte larca doldururdu simdi ise cok da bir geregi kalmadı. seyret sil gibi olaylar mevcut elinin altında net deposu varsa sorun olmabiliyor.

0|0
    0|0
  • söylediğin bahaneler maalesef çok geçerli değil. istersen artık tek şarkıyı bile satın alabilirsin, tğm albüme mecbur değilsin. bence mantıklı olan korsanıydı, demosuydu artık ne şekilde olursa olsun, o ürünü denemek ve beğenirsen parasını verip orijinalini satın almak.

tabi maddi durumun elveriyorsa. paran yok diye kitaptan, müzikten vs'den mahrum kalmamalı insan. vicdanın ve paran varsa orijinal alırsın, vicdan yoksa bahane uydurmak kolay.

0|0
    0|0
  • internetim sınırsız olduğunda internetten sadece izliyorum pc'ye indirmek zor geliyor artık eskisi gibi film alma gereği duymuyorum benim için yer biraz önemli dar bir odam var da

0|0
    0|0
  • aslında sanatcıların hepsinin şikayeti ama kimsenin çare bulamamış olduğu bi konu...

evet ben de yanlış bişey yaptığımı biliyorum... ama o kadar da fiyat verilmez bi cd'ye... tamam eskiden de korsan varmış ama bu kadar da değilmiş... fiyatlar uygunmuş... tamam normal korsan cd gibi 2-3 lira olmasın ama o kadar da yüksek rayiçlerde satılmasın... yani her istediğim müziğin albümünü alacak olsam bi araba parası gider benden bi senede:))

0|0
    0|0
  • internetten dinlemeyi tercih ediyorum
    www.themusiclist.co sitesinde liste yapıyorum gerekirse mp3 olarak indirebiliyorum :)

0|0
    0|0
  • genelde satin aliyorum bazen de indiririm :) ancak bunun icin cok kucuk bedeller odeyip kaliteden de odun vermeden izlenebiliyor filmler ya da mp3 ler icin itunes var zaten. fakat diziler icin genelde illegal sitelerdeyim

0|0
    0|0
  • Genelde arkadaşlarımda varsa onlardan DVD vs. otlanmayı tercih ediyorum :)

0|0
    0|0
  • indirmeye gerek kalmadan her türlü film bulunabiliyor zaten ;)

0|0
    0|0
  • tamamen illegalim müzik dizi film hepsinde. ama başka da bir çözüm yolu yok.

0|0
    0|0
  • internetten download yapıyorum herzaman

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

• Torrent programımın istatistiklerine göre son 31 gün içerisinde 600 küsür gb gibi bir veri indirmişim. Yani çatır çatır indiriyorum. Yalnızca benim için özel yeri olan müzisyen/yönetmen/oyuncuların eserlerinin orijinal kayıtlarını edinip o şekilde arşivliyorum.

Benim de yerli bir torrent sitesinde paylaşımcı üyeliğim var. Yani peşine düşüp bulduğum pek öyle adı sanı duyulmamış ama övgüye değer filmleri, diskografileri, belgeselleri falan paylaşmaya çalışıyorum oradan. O yüzden gönderme/indirme oranım fena sayılmaz. Bu yaptığım şeyi haklı kılmıyor ama en azından aldığım kadarını vermek de istiyorum.

O yüzden bilgisayarımı da sadece haftasonu kapatıyorum, hafta içleri sürekli açıktır, özellikle geceleri. Bu bende bir saplantı oldu, ikide bir gelip bakarım hangi dosya ne kadar inmiş, tahmini olarak ne kadar zamanı kalmış.. İnenlerin isimlerini düzelt, altyazı bul, klasörle, kendi yerine aktar derken bilgisayar başında epey kalıyorum.

Neden böyle bir şey yapıyorum.. E hangi birini satın alayım, hangi birini getirteyim? Piyasa değeri 100 dolar olan bir boxset'i ben bir gecede indirebiliyorsam, indiririm.

0|0
    0|0
  • Müziği internetten indiriyorum.Film ve dizileri de internetten online izliyorum.Allbümleri almak için hem o kadar para harcayamam hem de Alışveriş merkezinden alana kadar ohoo 100 albüm indiririm internetten. :))

Dizilerinde Dvd/Vcd'sinin çıkmasını bekleyemeyeceğime göre gayet mantıklı bence :)

Fakat bazen sanatçılara haksızlık ettiğimi düşünmüyor muyum? Evet, düşündüğüm zamanlar da oluyor fakat çok uzun sürdüğü söylenemez :)

0|0
    0|0
  • Bir dizikolik olarak net olmasaydı iflas etme ihtimalim olduğunu düşünürsem, netten dizi indirmem benim için büyük avantaj.

Ama müzik de mp3 kalitesini sevmiyorum, her istediğimi de flac kalitesinde bulamıyorum, bulduklarımı o şekilde temin ediyorum, bulamadıklarımı satın alıyorum.

0|0
    0|0
  • Geçmişten kalma CD koleksiyonum var, genelde CDden dinler pek almam ama bilgisayardan dinlediklerim de çoktur. Bilgisayardan indirmem pek (beceremiyorum)

0|0
    0|0
Yükleniyor...