Partili ya da partici olmak..

Türkiye'deki siyasi yapıya göre insanlar, genel anlamda bir siyasi partiye sempati duyuyor ya da sempatinin de ötesinde, (pek çoğunun hiç bir menfaati de olmamasına rağmen) benimsediği siyasi parti içinde çok daha etkin olan ve o siyasi parti için çok enerji harcayan insanlar var. Sorum şu:

insanlar buna neden ihtiyaç duyar?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar zaten doğuştan bir şeylere bağlanmak zorundalar yoksa yaşamanın bir anlamı kalmaz. Takım tutar gibi parti tutulmaz ama "Hangi partilisin?" sorusu sorulduğunda da insanlar bir şeyler söyleme ihtiyacı duyarlar.

0|1
    1|0
    • yaşamın anlamı kalmaz değil de insanlar bir gruba dahil olunca kendilerini daha güvencede hissediyor bence. ya da yalnızlaşma korkusuna karşı da diyebiliriz..

Kızlar Ne Diyor 2

• Sapla samanı karıştırıyor bu insanlar. Bir partiyi körü körüne savunmanın anlamı yok. tamam akp yi savunuyorum ama hatası varsa da bu yaptığı yanlıştır diyorum. o zaman diyorlarki sen ne biçim partilisin :S doğrusunu gördüğüm kadar yanlışını da görmem garip geliyor insanlara.

0|0
    1|0
  • Eğer insanların desteklediği bir parti olmasaydı şuan ki yönetim şekli olmazdı zaten.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 3

• benım gordugum parti calısanları yöneticilerinden genclik kollarına kadar herhangi bir konumda bulunanlar ya populerıte ıcın ya da para ıcın calısıyor. yani cogunun menfaatleri ugruna partizan insanlar oldugunu dusunuyorum. mesela tayyip sapık ve psikolojisi bozuk sapkın bir insandır. yanında oturmadıgı seyh onceden elını opmedıgı hocası yoktur ama hepsi iktidara gelene kadardı. simdi ne erbakanı anar ne de fettosu. akp cemaatle savas icinde. adamların dersanelerini kapatmaya calısıyor simdi. Türkiye tarihinde menfaati dogrultusunda calısmayan harbiden ideolojilerine yönelik partililer bir elin parmagını gecmemistir.

0|0
    1|0
    • siyasi bir partinin içindeki insanlar değil de daha çok seçmen statüsünde kalan kişileri kastetmiştim..

• hee hocam o da bizim milletin bir seye körü körüne baglanması bence anadan babadan gorulen seyler gibi. takım tutmak gibi.

• Ben bir partiye ihtiyaç duymuyorum sadece ülkemi daha iyi yönetebilecek bir sistemi istiyorum ucu bize de dokunuyor çünkü . Herkes benimsediği görüşü destekler olay bu siyasi partiler halk desteği olmadan bir işe yaramıyor sonuçta .

0|0
    1|0
  • içindeki hukmetme arzusunu

görebildiği sistemler kavramını daha iyi anlamaya calısrıgı için

cünki siyasette sistemin karsısında ir sistem oldugunu ya da sistemlerin içindeki bircok

sistemi görmenin en kolay yolu

görmek istedikleri tek sey aslında sadece sistem :)

0|0
    1|0
Yükleniyor...