Charles Bukowski okuduysanız sizi anlatan cümlelerini paylaşalım ..

Charles Bukowski severler buraya arkadaşlar .. En sevdiğimiz romanlarını, cümlelerini paylaşıp bir sinerji oluşturalım.

0|1
10|6

En İyi Kız Görüşü

• -Kasabanın en güzel kızı-

"...Sahile götürdüm onu o gün. Yaz henüz başlamamıştı, hafta sonuydu, tenhaydı sahil. Harikuladeydi. Berduşlar paçavraları ile kuma uzanmışlardı. Bazıları taş banklara oturmuş şişeyi paylaşıyorlardı. Martılar telaşsız ve aptal uçuşlarındaydılar. Yetmişlik-seksenlik karılar kocaları öldükten sonra kendilerine kalacak evleri satıp satmamayı tartışıyorlardı. Her şeye rağmen huzur vardı havada. Denize doğru yürüdük. Çok az konuşarak. Mutluyduk birlikte. İki sandviç, biraz cips ve içecek bir şeyler aldım. Kuma uzanıp atıştırdık. Birbirimize sarılıp uyuduk bir süre. Sevişmekten bile güzeldi sanki..."

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• çok küçükken kasabanın en güzel kızı nı okumuştum. o zamanlar anlamıyordum p*rno bu kitap diyip atmıştım daghdasgf

0|1
    0|0
  • Hep kalıplara uymayı reddettim. Geldiğim nokta şu: diğerlerinden daha mutsuz, bir o kadar umutsuz ama hepsinden kafam daha güzel.

0|2
    0|0
  • Yalnız Kalmaktan Daha Kötü Şeyler De Vardır Hayatta Ama Genellikle Bir Ömür Alır Bunun Farkına Varmak O Zaman Da Çok Geçtir Ve Çok Geçten Daha Kötü Bir Şey Yoktur Hayattta.

------------------

İnsan Olmak Rezil Bir Şeydi; Öyle Çok Şey Vardı Ki Olup Biten.

-----------------

Sırtından Vurana Kızma, Ona Güvenip Arkanı Dönen Sensin. Arkandan Konuşana Da Darılma, Onu Insan Yerine Koyan Yine Sensin.

0|1
    0|0
  • pis moruk :)) okumadım ama facede sayfasını beğenmişliğim hatta sözlerini paylaşmışlığım vardır, ne severim nede sevmem kendisini

*sadece sıkıcı insanlar sıkılır, dengeli insan delidir. bunlar günlük hayatta da kullandığım cümleler

0|1
    0|0
  • İnsan; Geçmişin Hasretçisi, Geleceğin Özlemcisi, Yaşadığı Anın Şikayetçisidir.

0|1
    0|0
  • "Çok iyi tanımadığınız insanları sevmek tabii ki mümkündür."

"Kimsenin ıstırabı olması gerektiğinden fazla değildir"

"Dostun kimmiş öğrenmek istiyorsan kodese gir."

Saygılar..

0|1
    0|0
  • "insanlar yağmurdan kaçıyor ama su dolu küvette oturuyorlar "

gibi bir cümlesi vardı. olsa da beraber içsek.

0|1
    0|0
  • ''Dengeli insan delidir ''

Bunu duyduğumdan beri dengesizim <3 Sayesinde

0|2
    0|0
  • 'Tabii ki bir insanı sevebilirsiniz, eğer onu yeterince tanımıyorsanız.'

'Zaman unutturmaz, uyuşturur.'

Özellikle bu iki söz çok doğru.

Ölüler Böyle Sever'den alıntı bu da...

'Beni tanıyan herkesin size söyleyeceği gibi, makbul biri değilim. Kötü adamı sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. İyi işleri olan sinek kaydı traşlı, kravatlı tiplerden hoşlanmam. Ümitsiz adamları severim, dişleri kırık, usları kırık, yolları kırık adamları. İlgimi çekerler. Küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. Adi kadınlardan da hoşlanırım; çorapları sarkmış, makyajları akmış, sarhoş ve küfürbaz kadınlardan. Azizlerden çok sapkınlar ilgilendiriyor beni. Serserilerin yanında rahatımdır, çünkü ben de serseriyim. Kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem. Toplumun beni şekillendirmesinden hoşlanmam.'

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• "İlgi duymuyordum. Hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Nasıl kaçabileceğime dair hiç fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de. Mümkündü. Sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım. Onlardan uzak olmak istiyordum. Gidecek yerim yoktu ama. intihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi." Ekmek Arası

0|1
    0|0
  • Bütün türler kendilerini yok eder. Dinozorların sonuda böyle oldu. Canlı namına ne varsa yediler,sonra birbirlerinh yemeye başladılar. Sonunda tek bir dinozor kaldı, o or*pu çocuğuda açlıktan öldü. :D

0|1
    0|0
  • "... hakkımda yazilanlara gelince;bazi tanitma yazilari ,makaleler,bir kitap ve bibliyografi sayılabilir;ancak onlar bu duvarin arkasindaki dolapta biryerdeler ve şimdi gidip ararsam terler ve sıkılırım.siz de bunu istemezsiniz biliyorum.saolun.ayrica daktilo ve imla yanlisşari için ozur dilerim.ikisine de hiçbir zaman ilgi duyamadim..."

c.bukowski.

şu yazıyı okuyupda o adamı sevmemek mümkün mü?

pis moruğun notlarını da severim

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • amirler sağolsun adını duyduk ama daha bir kitabını alıp okumadım :)

0|1
    0|0
  • '' RÖ '' - Egemen Bağış

0|0
    0|0
Yükleniyor...