Sence neden en çok gayri müslimler zengin oluyor?

Sence neden en çok gayri müslimler zengin oluyor? Sence neden en çok gayri müslimler zengin oluyor?

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• Eskiden osmanlida sadece muslumanlar askere gidip savasirmis. Gayri muslimler askerlikten muafmis. Savaslar yillar surdugu icin biri bitip biri basladigi icin musluman erkeklerin hayatinin onemli kismi askerde gecermis ya da askerde ölürlermis. Bu durumda geride kalan ailesi ac kalmadiysa o bile buyuk basari.eve gelir getiren erkek olmayinca nasil zengin olacaksin?

Gayri muslimlerin bu derdi yokmus araliksiz calisip ticaret yapip zengin olmuslar.eee simdiki onlarin torunlarinada hatiri sayilir miraslar kalmis. Bir adamin birkac tane binasi carsida hanlari olur mu oluyor iste boyle. Ayrica onlar faize falan giriyorlar onlarda faiz serbest.

Bide bizim dinimizde para pek onemli gorulmezmis mutevazi yasam varmis. Gayri muslimlerin hayat anlayisinda luks tutkusu ve zengin yasam onemli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• aklini kullanirsan zengin olusun abicim. dinle alakasi yok. ha faize takan dindarlardansan tabi zengin olmazsin.

0|0
    0|0
  • Müslümanlarda da zengin çok. Araplar genelde Müslüman toplum, para da onlarda kaynaklar da.

0|0
    0|0
  • dünya kafirin cenneti müminin cehennemidir.

0|0
    0|0
  • müslümanlar harame helale dikkat ettiği için olabilir mesela. yoksa bende hırsızlık yaparak zengin olabilirim.

0|0
    0|0
  • Ben yurtdisinda oturuyom ve bizim sokaktaki butun muslumanlar zengin buna ne demeli :)

0|0
    0|0
  • dünya müminin cehennemi, kafirin ise cennetidir hadisi var çünkü

0|0
    0|2
    • Sakın gayrimüslim dediklerimiz daha dürüst ve çalışkan olmasın ? Allah çalışanın emeğini zayi etmez.

• o da var güzel arkadaşım, haklısın elbette, sevgiler.

• türkiyedeki gayri müslümler genellikle köklü ailelerden geldikleri için yüklü bir birikimleri oluyor.

0|0
    0|0
  • Bilmem Bilmiyorum Bilemeyeceğim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Çünkü Müslüman sayısı Müslüman olmayana göre epey az kalıyor.

1|0
    0|0
  • hepsi zengin değil zengin olanlar geçmişte daha çok eğitim aldıkları için diğerleri azınlık gibi olmalarından dolayı birbirlerini korurlar

0|0
    0|0
  • müslümanlar yardım sever oluyor..acıma duygusuda daha yoğun o nedenle..

0|0
    0|0
  • gerçek müslüman hakkı gözetir zekat verir yoksulu gözetir hile yapmaz dürüst kazanır.

tabiki de çevrede hacı diye dolaşıp para için herşeyi yapanları kastetmiyorum

0|0
    0|0
  • bizim dinimiz daha kısıtlayıcı onlarınki geniş iş olarakta onların dine takılan nerdeyse hiçbişeyi yok ama bizde var şuan aklıma gelmiyo ama öyle diye düşünüyorum ben

0|0
    0|0
  • Onların çoğu babadan miras.

0|0
    0|0
  • türkiyede sayısız zengin var kardeş zenginliğin dinle alakası yoktur.batı da haram faiz gibi şeyler olmadığı için her türlü yola başvuruyorlar belki daha zengindirler ama ülkemizde de azımsanmaycak kadar zengin var

0|0
    0|0
  • bunlar hep amerikanın oyunu :D

0|0
    0|0
  • Onlar sınav a tabii degil

0|0
    0|0
  • ne bileyim ben.

0|0
    0|0
  • Petrol zengini araplar ne iş?