Hangi anlam hatalarına gıcık oluyorsunuz?

Mesela ben fotoğraflara resim denilmesine çok sinir oluyorum.

Fotoğraf ile resim ne alaka arkadaşım ?

Bunun dışında birine "ne yapıyorsun?" dediğim de, "iyiyim, sen ne yapıyorsun?" denmesine daha da ayar oluyorum. Ben sana nasılsın mı? dedim dümbük. Ne yapıyorsun dedim.

Sizin bu tarz gıcık olduğunuz şeyler var mı?

Güncellemeler:
O kadar güzel cevaplar geldi ki en iyi cevap seçemiyorum :D

0|0
8|33

En İyi Erkek Görüşü

• Dil zengin olunca millet ne yapacağını şaşırıyor. Zenginlik böyle bir şey

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Her şeye gıcığım.

0|0
    0|0
  • Fotoğraf denmesi hep ingiliz oyunları =)

0|0
    0|0
  • hay saçın yansın :) şu napıyorsuna ben de deliriyorum arkadaş ya! ben bir de birini aramışsam ve konuşurken telefon kesilmişse tekrar arayanın ben olmam gerektiğini düşünüyorum. geri arama arkadaşım ikimizde meşgul oluyoruz. ben aradım bırak gene ben arayacam:)

0|0
    0|0
  • Sırf ben takıntılıyım sanıyordum. Böyle durumlarda karşımdakine açıkça söylerim hatırını sormadım diye. Bunların yanı sıra beni en çok ayar eden yazım yanlışları. En başta -de -da'nın yazımı...

0|0
    0|0
  • Bay-bayan

Erkek-kız(kadın da oluyor)

Adam-kadın

Bey-hanım

Koca-karı

Bu tip tanımlamalarda özellikle muhafazakar camianın ota boka bayan veya hanım demesine deli oluyorum.

Erkekler basketbol ligiyse, kadınlar basketbol ligidir, o kadının bekaretini temsil etmez bu ifade.

Ama aklı çükünden başka birey düşünmeyen tayfa bayan ve hatta bazen hanım der ki aşırı iticidir.

Bayan, çoğunluka "bayana yer gösterin lütfen" gibi üçüncü tekil şahıslarda kullanılır veya çok resmi durumlarda.. Bayan kadar kafanıza taş düşsün, normal bir ortamda "sen yakışıklı bir baysın" dendiğini duydunuz mu? Ancak "çok güzel bir bayansın"ı herkes bir hayli duymuştur. "Güzel bir kadınsın" bunu söylemek zor değil.

0|0
    0|0
  • Aynı ben :D :D özellikle fotoğrafçılıkla uğraşmaya başlayınca daha kötü oldum fotoğrafa resim diyenlere sürekli söylemekten dilimde tüy bitti

0|0
    0|0
  • kim o ?

-ben

0|0
    0|0
  • var dümbük demen ne kadar itici ve karaktersiz olduğunu gösterir sen gibi lere gıcık oluyom bayansın birde

0|0
    0|0
  • bende maçtan sonra futbolcu ve teknik direktörlerin ya bu haaaaaakemler demesi hakem deki a yı uzatması sinir ediyor, yine Ankara daki ilçelerden birisi olan Bala şapkalı a olacak bala uzatmayıp konuşan spikelere uyuz oluyorum.

0|0
    0|0
  • ne yapıtorsun dediğinde karşı tarfta ebeni yapıyon dersede gıcık olurmusun

0|0
    0|0
  • Bende fotoğraf ve resim aynı şeymiş gibi diyenlerdendim bu mesajı okuyana kadar.Keşke okumasaydım mesajı dikkatimi hiç çekmemişti çok saçma geldi gerçekten :)

0|0
    0|0
  • Aynen, fotoğrafa resim denmesinden, Allah'ın diğer adı olan türkçe tabiri TANRI'yı kullandığımızdaki yobazların, tövbe tövbe diye aptalca muhabbete girişmesinden, öz geçmişimizi bilmeden tövbe diyorlar güya müslümanlar, müslümanız ayağına karısını kızını koruyup, sokaktaki kızlara laf atan adilerin olmasından nefret ediyorum nokta.

0|0
    0|0
  • kısaltma takıntım var bir de bu ayırma ve imla takıntım var. Noktalama takıntısı 'da var tabi :)

kardeş,kardeşim gibi kelimeleri sevmem nereden kardeşi oluyorum nereden kardeşiz senin ile biz.Böyle Bir sürü takıntım var

0|0
    0|0
  • gizli birine yorum yaptıqında , g*tü kalkmış bir şekilde cevap vermesine gıcık oluyorum...

anlam hatasıda şurada ; '' la sen senden utanıyorsun gizleniyorsun, bir de ben mi ezim seni ''

yani olay şöle ki hem utanıyor kendinden,hemde ezilmeyi seviyor...yok utanıyon daha niye ezdiriyorsun kendini kır k*çını otur...

nasıl dolmuşsam artık senin sorunda patladım :))

0|0
    0|0
  • Naylona da laylon diyen tiplerdir muhtemelen :/

0|0
    0|0
  • Arkadaşlık teklifi için kullanılan "çıkma" kelimesi bana son derece garip geliyor;

- Benimle çıkarmısın ?

- Nereye ?

- Ağacaa !

- Kısmi felç.. O.o

Acilen bir kelime türetmeliyiz gençlik heba oluyor bu durumda ..

0|0
    0|0
  • ben bir kere ne yapyorsun dedim iyi dedi. uyardım hatasını söyledim. ikinci gün ne yapıyorsun diye sordum seni dedi. hiç sesimi çıkaramadım.geçtim oturdum yerime.bu da böyle bir anımdır.

0|0
    0|0
  • tek bir kelimeye uyuz oluyorum oda ( ŞEY ) çek çekebildiğin yere

0|0
    0|0
  • Halktan olmak lazım böyle şeylere takılmıyorum :)) samimiysem şaka yollu o anda düzeltirim

0|0
    0|0
  • Ünsüz sertleşmesine uymayanlara takığım bende.

0|0
    0|0
  • Fotoğraf / Resim

Bahçe / Balkon

Benim en çok gözüme batan 2 şey

0|0
    0|0
  • Olmasaydın Olmazdık

Hücrelerimizi sen yarattın

Uzay a çıkan maymundan

Aya basılan ilk adım senden sorulur atam

Olmasaydın Olmazdık

Kopyalanan kuzulardan tut

Dolynin eniştesi esas duruşta

Taşa tapanlar koyunlar senden sorulur atam

0|0
    0|0
  • senle hayat geçmez demekki kıssadan hisse bunu öğrendik, ne kadar sorguladın be hayatı :))) ben de buna ayarım işte

0|0
    0|0
  • İzin verirseniz,bu gicik durumlara ortak olabilirim.

0|0
    0|0
  • Fotoğrafçı mısın sen? :)

0|0
    0|0
  • Resimde cok guzel cikmissin.ha bu arada ne yapiyorsun.?;))

1|0
    0|0
  • Korkulur sizden size karşı sözcükleri seçerken.Şair gibi oldum birden.

0|0
    0|0
  • bir yere gittiğinde "sen mi geldin" denmesi veya birinin seni görüp "burda mısın" diye sorması :)

0|0
    0|0
  • ben meme yerine cicik denmesine çok gıcık olurum çekiciliği kalmıyor bir kere

0|0
    0|0
  • bana yakın olan herkese gıcık oluyorum. gölge yapmayan herkes candır

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 8

• senin gıcık olduklarına bende ayar oluyorum

2|0
    0|1
  • evet mesela sinir olduma ayar oldum denilmesi ? :) :D

1|2
    2|0
  • Bir gün kadın yerine bayan kelimesini kullanan birine çok fena çıkışacağım ama sabrediyorum...

Bir de "zararsızım" diyenlere gıcık oluyorum sanki bir çeşit yabani ot ya da ya da haşere...

0|0
    0|0
  • Kıç yerine popo denmesin abi dhgfyhdf

0|0
    0|0
  • saatin var mı deyip saatin var olup olmadığını söylemeden saatin kaç olduğunu söyleyen sonra mesela eşime örneğin şu tatlıyı severmisin diyorum karnım tok şuanda canım istemiyor diyor ne alakaysa.. mesela birine dışarıda hava soğuk mu diyorum o sen çıkarken tedbir amaçlı bişi al üstüne diyor..vs vs daha çooook var böyle ve sinir oluyorum karşılaştıkça

0|0
    0|0
  • Herkese her şeye gıcığım mk.

0|0
    0|0
  • anlam hatası değil ama 'felan' diyenlere uyuz oluyorum.

0|0
    0|0
  • aferin e aferim denmesine sinir oluyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...