Yanıtı zor mu bilmiyorum ama!

Dil mi düşünceyi doğurur yoksa düşünce mi dili doğurur?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• düşünce dili. şu açıdan bakarsak bebekler çok fazla kelimeyi anlayıp çok fazla kelimeyi anlamlandırabilmektedirler. amma ve lakin kelime dağarcıkları buna yetmemektedir. konuşmanın sökülmesi ve soyut işlem dönemiyle birlikte artık soyut düşünme devreye girer. ileriki yaşlarda bile duygu durumlarına karşılık gelen sözcükler yer yer bulunmamaktadır. bu yüzden düşüncenin dilden üstün olduğunu ve düşünceyi aktarmak için dilin oluşturulduğunu düşünmekteyim.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Düşünce dili doğurur

Dil düşüncelerin yavrusudur

0|1
    0|0
    • bende öyle düşünmüştüm aslında doğru düşünebilmişsem sizde süpersiniz... :)

• bence ikincisi.

0|1
    0|0
    • kimseye sormadım ama size soruyim neden ikincisi?

• şöyle bir örnek vereyim, konuşamayan, herhangi bir dili kullanamayan biri düşünebilir ama düşünemeyen biri doğal olarak görsel, veya sözlü olarak herhangi bir dili kullanamaz. dil düşüncelerimizi ifade edebilmek için kullandığımız bir araçtır sadece.

• çok yerinde bir cevap olmuş tebrik etmişim...

• Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan sorusuna döndü bu

0|1
    0|0
  • bu insana bakar...bazi insan düsünürde konusur...bazisida düsünmeden konusmaya baslar...

0|1
    0|0
  • düsünce ya da kafami karistirdin :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• derin konu bir sonuça ulaşamayız.

0|1
    0|0
  • tavugunmu gotu buyuk kedininmi :)

0|0
    0|1
  • Duşünürsün Söylersin Bu Cümleyi Söylediğim Gibi...

0|1
    0|0
  • düşünce dili doğurur ; dil de düşünceyi geliştirir.

0|0
    0|0
    • dil düşünceyi nasıl geliştirir... ?

• dil düşüncenin,duyguların,durumların anlatım aracıdır ; kavramları açıklamak,aktarmak için dili kullanıyorsak bu kendisini doğuran şeyin gelişimine de katkı sağlamaz mı...dili hiç kullanmayan biri de düşünebilir elbette mutlak olarak dil kullanmak gerekmez,ama şöyle de düşünün öğrendiğimiz bir çok şeyi duyarak,okuyarak vs. dil aracılığıyla öğrendik,öğreniyoruz ve her öğrendiğimiz düşünce sürecimize bir katkıda bulunur...biraz karışık mı oldu :)

Yükleniyor...