Köy tavuğu ile çiftlik tavuğu arasındaki pişme farkı neden kaynaklanıyor?

Köy tavuğu ile çiftlik tavuğu arasındaki pişme farkı neden kaynaklanıyor?

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım hazır tavuklar 1.5 ayda kesilmeye hazır hale geliyor büyük kümeslerde. oda hormonlu yedikleriyle. köy tavuğu daha uzun sürede büyür ve vitaminleri daha fazladır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• organik doğal ortamda yetişmiş tavuk daha uzun sürede pişiyor. dışardan müdahele ile büyütülmeye çalışılan tavuğun pişme süresi daha kısa sebebini bilmiyorum :)

0|0
    0|0
  • köy tavukları daha yaşlı daha geç pişiyo

0|0
    0|0
  • çiflik tavuğu çok sert olur kayış gibi çok pişirmek gerek

0|0
    0|0
    • çiftlik tavuğu dediğimiz kasaplarda satılan, hani büyük çiftliklerde üretilen bütün hali 5 tl olan

köy tavuğunun bütün hali 20 25 ten aşağı satılmaz

• Kasları yüzünden olmalı köy tavuğu hareketli, çiftlik tavuğu hazır yem hareketsiz buda daha yumuşak olmasını sağlayabilir.

0|0
    0|0
  • çiftlik tavuğuna çabuk büyüsün dye bazı kimyasallar veriliyor bundan kaynaklanıyor olsa gerek

0|0
    0|0
  • Öylemiymiş.

0|0
    0|0
    • Evet köy tavuğu düdüklü diye tabir edilen tencerede saatlerce pişer ama diğerleri 1 saat sürmez bile belki.

Erkekler Ne Diyor 7

• bazı çiftlik tavuklarının antibiyotikle çabuk büyütüldüğünü duymuştum

0|0
    0|0
  • Çiftliklerde yetişen tavuk genelde hormonlu olduğundan lezzet bakımından ve pişme bakımından daha kötüdür...

0|0
    0|0
  • İkisinide yerim er ya da geç

0|0
    0|0
  • bilmiyorum :)

0|0
    0|0
  • Çiftlik tavuğu 18 günde kesime hazır hale geliyor gerisini siz düşünün artık

0|0
    0|0
  • bırı 40 gunde kesıme gelırken dıgerı kırk gunde hala kucuk yavru kıvamında oldugu ıcın olabılır mu

0|0
    0|0
  • moruk sen aradaki farkı bulduysan bilim adamı olmaya bak

0|0
    0|0
Yükleniyor...