Komünizm hakkında biraz bana bilgi verir misiniz?

Komünizm hakkında yeterince bilgisi olan biri bana detaylarıyla bilgi verebilir mi

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Komünizm;

Eşitlikten bahsedip herkesi işçi yapmak,

Barıştan bahsedip soykırım yapmak,

Demokrasiden bahsedip 1 kişinin diktatörlüğünü kurmak,

İnsan sevgisinden bahsedip milleti açlıktan sürünürken füzeye milyarlar yatırmak,

Özgürlükten bahsedip herkesi köle yapmak,

Ve barıştan bahsedip vatana ihanet etmektir...

2|3
    2|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Komünizm, toplumsal örgütlenme üzerine kuramsal bir sistem ve tüm malların ortak mülkiyetine dayalı politik harekettir. Ortakçılık olarak da bilinir. Sadece üretim araçlarının ortaklaşalığına dayanan Sosyalizm'den ayırt edilmesi gerekir. Komünizm, sınıfsız bir toplum yaratma amacındadır. 20. yüzyılın başından beri dünya siyasetindeki büyük güçlerden biri olarak modern komünizm, genellikle Karl Marx'ın ve Friedrich Engels’in kaleme aldığı Komünist Parti Manifestosu ile birlikte anılır. Buna göre özel mülkiyete dayalı kapitalist toplumun yerine meta üretiminin son bulduğu komünist toplum gerçektir.

1|0
    0|0
  • Kısaca özetliyim.

Eğer bir ülke komünizmle yönetiliyorsa, orada ki tüm insanlar her ölçüde eşittir.Tüm mallar kamuya aittir ve devlet herkese eşit oranda paylaştırır bunları.

0|0
    0|0
  • bilme daha iyi boşver, gerekli bişey değil ;)

0|0
    0|0
  • araştırıp öğrenmelisin böyle şeyleri ;)

0|0
    0|0
  • Şirinleri izle :)

Yatasanda,kıçını yırtsanda aynı şeyi alacağın ideoloji.

0|0
    0|0
  • ana felsefesi bence asla olmıcak bişi ,gereksiz bişi. ama bunu uygulamak isteyen iyi kişiler var genede :D

0|0
    0|0
  • İnsanlara : piskolojik baskı yaparak bir yerlere gelmeye çalışan insan topluluğu.

0|0
    0|0
  • Bunu bende cok merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • Bu dünyada olması zor bir düzen.

0|0
    0|0
  • bende merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Komünizm.

Şudur.

Budur.

Cut

0|0
    0|2
  • siyaset boş bir iştir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 0|0
    0|0
  • sakallı yahudi bir amca bir şeyler yazıp çizdi sonra oldu mu sana komünizm..

böyle bir şey işte

0|0
    0|0
Yükleniyor...