Atacağım kodun mantığını açıklayabilecek var mı????

#include

#include

#include

int main()

{

for(;;)

{

int a=97;

for(;a<=122;a++)

{

putchar(a);

}

if (kbhit())

{

char ch = getch();

if(ch==27 || ch==32)

break;

}

putchar('\n');

}

getch();

return 0;

}

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• bu yazdıkları C veritabanı kodlama mantıgı fakat kodlarda eksikler var sanrıım çünkü int a atanmış sadece ve aşağıda İF döngüsünde yer alan değişkenlere ne atantığı belli değil boş bırakılmış 97den 122 ye kadar bir sayı isteniyor bu aralıkta ise sayı 27 veya 32 ye eşit değilse durduruyor fakat dediğim gibi bu kodlamada eksiklikler var ve ne için yazılmış amaç ne ise söyle dogrusunu yazalım.

1|0
    0|0
    • yaa doğru bu sınıfta yaptık çalışıyo. alfabeyi yazdırıyo sonsuz kezz esc ye basınca da çıkıyo. bana buna benzer programlar nasıl yazılıyo anlatabilir misin sınavım varr

• son attığım iştee bunu yaptık

• sonsuz kez bastığıöız harfi yazdırıyo

Erkekler Ne Diyor 10

• if (kbhit()) // Eğer bir tuşa basıldı ise aşağıdaki kodları çalıştır sanırım. Break komutu ile döngü sona erer (yani bir daha döngü işlemi yapmadan) aşağıdaki satırları çalıştırır.

1|0
    0|0
    • hmmm peki for(;;) bu ne yaa :// bunu neden böyle yazdık kii :(

• for (; ;) döngüsü içinde boş ifadeler olduğunda sonsuza kadar devam ediyor.

• hıı evet sonsuzu ifade ediyo sanırım for(;;)

• 97 den 122 ye kadar bir a sayisinı ekrana basıyorsun. sen de ekranda 27 veya 32 girdiğinde kbhit() denen döngüden cikartiyorsun. son olarak yeni satira geçiyorsun.

kbhit() metodunda neler var yazmamissin bilemiyecegim.

1|0
    0|0
    • yaaa bu örnekti sınıfta yaptık bu mantıkta nasıl program yazılıyo öğrenmem lazım :( sınava gitcem birazdan biöiyosan şu kbhit olayını açıklarsan süper olur

• o zaman seni ekliyorumm :))

• amanda aman :) biri eklemiş kimsin die mesaj atmistim galiba sensin. ok..

• sen hangi okuldasın onu söle belkı ogretmenın arkadasımdır :) bizde de böle salak çoktu

1|0
    0|0
    • arkadaşın olamaz çünkü bilgisayar mezunu değil :D elektronik mezunu :(

• Bunlar hep amerikanın oyunları

0|0
    1|1
  • C++ programında çalıştır işte :/

0|0
    0|0
    • o değilll çalışıyo da yani ne mantıkla yazılmış :((( sınav var mantığını anlamam lazım

• 2 sene önceydi programlama dersi unuttum harbiden :/

• off :((

• Bunu çalıştırmak lazım önce.

0|0
    0|0
    • çalışıyoo sonsuz kez alfabeyi yazdırıyo

• Forumlara bak sen bulursun çözecek birini donanımhaberden başla.

• sorun çözmek değil ne işe yarıyo biliyorum ama buna benzer kodlar nasıl yazılacak onu öğrenmem lazım sınavım var. mantığını bilmiyorum sorun o

• c++ gibi duruyor

0|0
    0|0
  • Saçma kod.

0|0
    0|0
    • mesele saçmalığı değill :( kbhit falan ne anlama geliyo :( sınav var sonsuz döngü flan onları anlayamadım benn :(

• bir break anladım o kadar kesin şifre kırma yazılımı gibi bişeydir :)

0|0
    0|0
    • hayır be ne şifresi kırması :D

• hep amerikanın oyunu bunlar :)

• cıks anlamadım canıms

0|0
    0|0
    • ilk forda koşul filan belirtilmediği için sonsuz kere 97 den 122 ye kadar ki karakterleri yazıyo

şu komutu hiç bilmiyuorum maalesef, kbhit() ama son olarak da 27 ve 32 yazınca programdan çıkıyo gibi anladım ben

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...