Kanuni Sultan Süleyman gerçekten Muhteşem miydi ?

Sırf Şehzade Mustafayı oğlunu öldürmesi bile beni kendisinden soğutmaya yetiyor. şimdi birileri çıkıp diyecek o zaman şartlar öyleydi diye. İbrahim Paşayı anlarım da insan evladından niye korkar? Kendi sonu da dedesi Bayezid gibi olacak zannetti acaba.. Evet muhteşem kanuni ama Yavuz Sultan Selim ve diğerlerinin getirdikleriyle muhteşem... Kanuniden sonra da Osmanlının yükselişi duruyor zaten. Kanuniden başkası olsaydı tahtta belki her şey daha da muhteşem olurdu.

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• biz bu şartlarda onların ne yaşadıklarını,ne düşündüklerini,ne hissettiklerini anlayamayız.çağ farkı diyoruz biz buna.bugüne göre düşünme olayları.tarihteki en önemli şey günümüze göre değil o zamanın şartlarına göre düşünmektir.hoş böyle bir olay oldu mu olmadı mı onuda tam bilmiyoruz ya.bizim tarihimizi yabancılar yazdıkları için işine geldiği gibi yazanlarda olabiliyor.gerçek olmama payı da var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yüzeysel bir sekilde söylüyorum, oğlunu öldürmesi beni etkilemişti. sırf devletin çıkarı için kendi oğlunu öldürebiliyo bu da onun bencil biri olmadığının göstergesi gibi geldi bana.

anlamsız.

0|0
    0|0
  • Yes cicim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben Osmanli padishahi olsaydim bende ogullarimdan korkardim. Bircogu kardes , abi, Baba öldürerek tahtaya gecti.

Bana sorarsan sadece birtane ise yarayan Osmanli padishahi vardi oda, Fatih sultan mehmet.

Istanbulu aldigi icin degilde , bilime ve sanata acik oldugu icin.

1|0
    0|0
  • kafirlerin yüregine korku saldı

0|1
    0|3
  • "Suleiman The Magnificent"

Suleyman Sultanımızı Avrupalılar bu şekilde bilirler.

0|1
    0|4
  • Adamı dizide ne hale soktular aşk böcüğü sülüman :)

1|0
    0|0
  • Yok bence densizin tekiydi :)

0|0
    0|0
  • celal şengöre göre değil bana görede değil

0|0
    0|0
  • en iyi hürrem bilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...