Reenkarnasyon nedir ? Gerçekten var mıdır sizce böyle bir şey ?

Selamlar :) Arkadaşlar arasında muhabbet ederken geçtide çok merak ettim . Nedir bu reenkarnasyon ? Gerçekten var mıdır sizce ?

• Vardir
    14% (1)6% (1)9% (2)Oy Ver
  • Yoktur
    86% (6)94% (15)91% (21)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|14

En İyi Kız Görüşü

• Reenkarnasyon bir diğer adıyla ruh göçü, ruhun sürekli olarak tekrarlanmasıdır. Ruhun ölmediği, belirli aralıklarla farklı bedenlere geçerek varlığını sürdürdüğü şeklinde inanca verilen addır. budizmin, şamanizmin, sufizmin ve daha bir çok eski inancın merkezinde bulunmaktadır.

Şahsi fikrim; saçmalıktan başka bir şey değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Reankarnasyon, yani başka bir deyişle yeniden dünyaya gelme, gizemci ve ruhsal bir olaydır. Ölen birinin ruhunun başka bir vücutta yeniden hayat bulacağı inancı dünyanın en eski ve yaygın inançlarındandır. Bu inanca göre ruh 2 kere veya birkaç kere doğar ve önceki hayatını hatırlamaz.

Howard Carter ve Lord Carnavon tarafından Mısır firavunu Tutanhamon'un (Tut-Enkh-Amun'un) mezarı ve hazinesi bulundu. Bu keşif hakkında bir çok yazı yazılmış, Carter'in düşünceleri ve anlattıkları defalarca yayınlanmıştır. Bu yazıların içinde en ilginç olanı ise Carter'in anlattığı bir olaydır. Carter mezarın kapağını açtığında faravunun üzerinde bir demet kır çiçeği görüyor. Çiçeklerin doğal renklerini korudukları onu hayretler içinde bırakıyor ve o zaman Carter bin yılın sadece kısa bir an olduğunu düşünüyor.

Carter'e göre vücut, ölümsüz olan ruhun bir giysisidir. Bir vücutta bulunan ruh kendi görevini yerine getirdikten sonra vücut ölür ve ruh başka bir vücuda göç eder. Carter araştırmaları sonucu bir insanın daha önceki hayatında kim olduğunu ortaya çıkarabilecek bir metot bulur. Bu metoda göre doğum tarihini bilen her kes bir önceki hayatta kim olduğunu öğrenebilecektir. Carter cetvellerini olduğu gibi aktarıyoruz.

Öncelikle doğum yılınıza göre anahtar harfinizi bulacaksınız. Daha sonra önceki hayatınızdaki cinsiyetinizi, işinizi, oturduğunuz ülkeyi belirleme şansınız olacak. link

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bence yok ben pek inanmam

0|0
    0|0
  • link

Vardır.

1|0
    0|0
  • yok canıms .

0|0
    0|1
  • ruh hiç bir zaman yok olmaz bilirsin hatta usta yoda ne demiş :) (dediği şeyi unuttum neyse :/ )mesela önceki yaşam ve sonraki yaşam diye oluşumlar vardır birde bu yaşam vardır günümüz yaşamı gibi filan falan aman daha önemli şeyler var bacım buna mı takıldın :)

0|0
    0|0
  • Reenkarnasyon baska bir Canli olarak yeni dogumak. Yani senin ruhun baska bir Canli olarak yeni doguyor.

Güzel bir düsünce aslinda, ama ben inanmiyorum o baska.

0|0
    0|1
  • Cık, yoktur. Ayet var.

0|0
    0|0
  • Bir ara araştırdım, o insanlar beni pek etkilemedi.

0|0
    0|1
  • yok öyle bişey

0|0
    0|0
  • Kim var derse kafir olur.

Ölüm bir keredir dirilişte bir keredir..!

0|0
    0|0
  • Zaten yoktur da müslümansan asla yoktur..

0|0
    0|0
  • Benim için islam inancı kadar mantıklı..

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Reenkarnasyonu ögrenmek icin Google'dan faydalanabilirsiniz,daha genis capta bilgiler edinirsiniz.

ben reenkarnasyona inanmiyorum,

yoktur bana göre.

0|1
    1|0
  • Reenkarnasyon islamiyette yoktur. Canlılar öldükten sonra sadece 1 defa dirileceklerdir bu da kıyamet günüdür. Ölümden sonra tekrar Dünya'ya dönüş islamiyette yoktur.

0|0
    0|0
  • inanmıyorum inanmak istemiyorum :/

0|1
    0|0
  • Reenkarnasyona inanmadığım için yoktur dedim.

0|0
    0|0
  • yoktur

sen inanırsan bilemem

0|1
    0|0
  • bence yoktur.Allahın işine bakmak lazım

0|0
    0|0
  • Yoktur saçma

0|0
    0|0
  • Reenkarnasyon, ruhun bir bedende yenide doğmasıdır. Reenkarnasyona inanmıyorum ama bir güç var :P

0|0
    0|0
  • Yok oyle bisi

0|0
    0|0
  • Cık, sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • Olsa keşke^^

Zevkli olmaz mıydı puppy :)

• Yok niye kiziyim :) surekli bildirim geliyo o yuzden sey ettim :D neyse devam edin isterseniz sorun yok

• Sus kız :)

• Çok gizemli bir konu . Olabilitesi var

0|0
    0|1
Yükleniyor...