İrvin Yalom Kitapları.................

okuyanlar bu yazarın tarzından bahseder misiniz ?

kitapları beğendiniz mi ?

hangi kitaplarını okumalıyım ?

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Irvin D. Yalom Rus kökenli bir psikiyatrist/yazar. Kendisi Varoluşçu akımındandır. Varoluşçu yazarların kitaplarını okumadan önce şahsi fikrim, Varoluşçuluk felsefesi hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekiyor. Aksi taktirde dili ağır gelir ve anlaması güç olur. Ben de Varoluşçuluk akımından olan yazarların birkaç kitaplarını okudum, Varoşçuluk felsefesinin babası olarak ilk önce akıllara jean paul sartre gelir. Bunun dışında Albert camus ve samuel beckett da vardır. Santre'nin bulantlı adlı kitabı beni çok etkilemiştir, samuel beckett'in de godot'yu beklerken adlı oyun eseri aynı şekilde etkilemiştir beni.

Irvin D. Yalom'da bir Varoluşçu'dur.Kitaplarında bunu zaten sık sık görürsün. Hiçten geldik hiçliğe gidiyoruz, ölümden sonra hiçbir şekilde yaşam olmadığını, cennet cehennem olmadığını,dün, yarın diye bir şey yok, bugünün var olduğunu savunur . felsefi türden yaklaşıyor, psikolojik yazar. Ben de Nietzche Ağladığında adlı eserini okumuştum. Psikolojik bir romandı.Varoluşçuluk felsefesinde savundukları bazı şeyler bana ters gelse de, birçok savundukları şeylerde kendimi buluyorum ve ben de bu tür felsefi kitaplar okuyorum. Kısacası tavsiye ederim.

Flesefi dışında edebiyat romanlarını da tavsiye ederim . Özellikle dünya klasiklerini okumalısın mutlaka. Tolstoy, Dostoyvski bunların eserleri zaten çok önemli klasiklerdir mutlaka okumalısın. Bunların dışında klasik olarak, Franz kafka, jane austen, gustave flaubert, emile zola'nın klasiklerini tavsiye ederim. Klasik olmayan ama önemli edebiyatcı yazarlardan da, gabriel garcia marquez, milan kundera ve paule coelho'yu tavsiye ederim. Gabriel garcia marquez'in kırmızı pazartesi adlı eseri, nobel edebiyat ödüllüdür yeni okudum muhteşem bir kitap. işleneceği herkesin bildiği ama kimsenin engel olmadığı bir töre cinayetinin öyküsüdür. Toplumsal sorunumuza değinilmiş, hani bana dokunmayan yalan bin yaşasın hesabı. Bu olay gerçek bir olaymış . Ben okuduğumda çok etkilendiğim, kafamda acaba soruları kaldı. insanı şaşırtan da o zaten. Yüzyıllık yalnızlık adlı eseri de muhteşemdir, bir klasik baş yapıt olarak görünür. Bayağı uzun uzun öneri de bulundum :) merak ettiğin bir şey olursa sorabilirsin :)

1|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim çok güzel açıklamışsın soracak birşey kalmamış :))

• rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 1

• nichtzhe agladıgında kitabını okumustum inanılmaz hoşuma gitmişti tavsiye ederim

ama yazarın ismini gördugum kitapları alasım gelmedi

cünki niçe agladıgında yazarının kitabı yazıyor butun baska gördugum kitaplarında

demekki fos diyorum

dahada okumadım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...