Ben bir roman yazmaya karar verdim ...

Karar vermekle de kalmadım ve yazmaya başladım. Bir aşk hikayesi desem doğru olur sanırım. Kendi hayatımdan bir insanı, olayları biraz daha geliştirerek yazmaya çalışıyorum. Verebileceğiniz bir tavsiye var mı? Varsa çok sevinirim.

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Lütfen aldatma ,aldatılma ihanet olmasın. Güzel şeyler olsun.

0|2
    0|0
    • aldatma yok. ama iki tarafın duyguları bir değil, daha çok platonik gibi. erkekle kızın duyguları bir değil. kız da deniyor, onu sevmeyi. istiyor ama olmuyor ... aldatma sayılır mı ? =)

• ihanet varsa okumam. gerek yok öyle kötü sıkıcı şeylere

• geldim mesaj atabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 6

• Önce bir taslak oluştur, ucunun bucağının nereye gideceği belli olmayan bir şey çıkmasın ortaya. Sonuçta ne olacağı belli olsun mutlaka. O sınırı aşmamaya çalışırsın. Kahramanların isimlerini , hangi konulardan bahsedeceğini küçük notlar halinde bir yere yaz, sonradan aklına gelmesin, bahsetmek istediğin tüm konulardan bahsettiğinden emin olursun. Ben birşeyler karalayacağım zaman öyle yapardım :))

0|1
    0|0
    • zaten kendi hayatımdan bir şeyi geliştirerek yazacam. o yüzden yani isimler , olaylar falan çoğu hazır. dediğin gibi önce bir taslak oluşturacam baştan sona , sonra düzenlemelerini yapacam ama =) binayı önce dikip sonra süsleyecem =)

• Aynen öyle :) iyi şanslar ve başarılar dilerim :)

• çok teşekkür ederim, cevabın ve güzel dileklerin için =) iyi günler

• sırf yazmış olmak için yazma derim. ne zaman içinden geliyorsa o zaman yaz.. Yani bırak gerekirse 5 senede 10 senede bitsin kitap. sırf yazıyım bitsin diyerek yazma. Ben de başlamıştım. Ve ne kadar zamandır ara verdim belki 1 2 aydır yazmıyorum almıyorum kalemi.

0|1
    0|0
    • 16 yıllık bir hikaye ... Yani yazacak o kadar çok şey var ki. Sadece 16 sene bittikten sonra, sonunu hayal gücümden yararlanarak yazacam. O zaman bunu önerini aklımda tutarım ama, söz =)

• Ben de bir ara hayatımdan gelip geçen biriyle yaşadığım ilişkiyi öykü olarak yazmıştım.

Uzun betimlemelerden uzak durmanı öneririm.Hiç akıcı olmuyor öyle.

0|1
    0|0
    • evet ona özen göstermeye çalışıyorum aslında. şöyle bir avantajım var, 100-200 sayfalık bir şey düşünüyorum. en azından umuyorum. ve yazacağım şeyler en az 16 yıllık ... yani uzun betimlemelerden ziyade, olay çeşitliliği olacak diye umuyorum ...

• O zaman güzel olur işte.Başarılar..

• teşekkür ederim =) iyi akşamlar

• Biliyor musun?Şöyle bir okudum soruyu,ben böyle soru sormadım yaa dedim.O denli yani.Çünkü bende anlattığın gibi bir şeyler yazıyorum.Çok yakın geldi.Açıkçası ben önce bir taslak çıkarıp nasıl bir teknik olmalı bunları düşünüyorum.Hatta akşam bir taslak çıkaracağım.Çok sevdiğim biri var ondan fikir alacağım yarın.Sana da yazarım söylediği tavsiyeleri.

0|1
    0|0
    • kolay gelsin sana da =) çok iyi olur açıkçası. yani yakın çevremde fikirlerini alabileceğim insanlar var tabi ki. ama şimdlik onlarla paylaşmak istemiyorum. kısmetse bitirdikten sonra, ilk onların fikrini almayı planlıyorum =) o yüzden ks den sormak mantıklı geldi bana da =)

• Merak etme,unutmam :)

• teşekkür ederim o zaman, bekliyorum. görüşürüz =) ayrıca çok tecrübeli olduğum söylenemez ama yine ekstra bir fikir ya da yardım istersen, mesaj atabilirisn =)

• bence çok değiştirme yaşadıklarını yaz, bitirince eğer pşyasaya çıkarsa mutlaka ismini söyle bizde okuyalım

0|1
    0|0
    • yaşadığım şeyleri değiştirmeyecem zaten. ama henüz sonlanmış bir şey değil ... onu uygun bir son yazmam gerekiyor =) tasarladığım bir şey var kafamda. ona bağlı kalmam gerekiyor. o yüzden de hayal gücüme baş vurmayı planlıyorum. yoksa değiştirme yok =) ayrıca çok teşekkür ederim. çok tatlısın =)

• sevindim teşekkür ederim :)

• ne demek, ben teşekkür ederim asıl ;)

• Akıcı olmalı kesinlikle, okuyucuyu sıkmamalı.

0|1
    0|1
    • ya kendi hayatımdan bir şey yazıyorum. ne yazık ki sıkıcı yerleri de vardır. ama hızlı atlıyorum oraları, olmaz mı öyle ? =)

• Olur herhalde.

• bütünü güzel olacak, buna inanıyorum. yaşadığım şeyler, yani hikayem güzel. özellikle bir kızla paylaştığımda, senin gibi erkekler kaldı mı tarzında tepkiler alıyorum ... seviyorlar yani sağ olsunlar. ama işte bu bütünü kötü gösterecek şeyler istemiyorum. zaten o yüzden sordum. sence sıkıcı kısımla, bütünü bozmaya yeter mi ?

Erkekler Ne Diyor 7

• Hikaye ile başlasan bence daha kolay olurdu.

1|1
    0|0
    • hikaye değil de, deneme yazmışlığım var. ama şöyle ki hayal gücümden yararlanarak oluşturduğum bir şey değil. yaşadığım şeyler. o yüzden, malzeme sıkıntısı çekmiyorum. o açıdan söylüyorsan tabi ?

• Benim de deneme, hikaye, makale vs. bir çok şekilde yazmışlığım var ama roman daha karmaşıktır.

• açıklar mısın nasıl karmaşık ? yani çok uzun bir şey de düşünmüyorum ayrıca 100 - 200 sayfa kada.

• olaylari ücüncü göz ile yazmak aslinda daha kolay olur

birde mutlu sonla bitsin ancak yapmacik olmasin :))

0|1
    0|0
    • 3. gözden kastın ne ? =) sonu mutlu değil ne yazık ki. ama yapmacık değil. bizzat yaşadığım bir hikaye. Daha ne kadar samimi olabilir bilmiyorum ? =)

• bence iyi olur sonucta ücüncü gözden gecmisten bahsediyoruz :)) güzel bir secim

• eyvallah =) teşekkür ederim vakit ayırdığın için =)

• hiç bana göre değil

0|1
    0|0
  • Valla roman, hikaye, öykü ve şiir yazan aynı şekilde sürekli okuyan biri olarak sana diyeceğim tek şey, sınırları zorla. Sınırları zorlamazsan aynı şey etrafında dönüp durursun.

0|1
    0|0
    • hayal gücünün sınırlarından mı bahsediyoruz burda ? =)

• okumak isterim yazdıklarından kesitler :)

• yeterince düzgün olduğunu düşündüğümde, paylaşırım söz =) şimdilik sadece taslak gibi yazıyorum. ar-ge yi sonra yapacam :P önce konum yazacaklarım bütünüyle bir otursun. sonra süslerim , gerekli bir yer görürsem keserim falan ...

• Hitabin guzel olsun okuyucuya sanki onunla konuşuyormus gibi seslen belki ünlůbir yazar bile olursun :)

1|1
    0|0
    • inşallah teşekkür ederim. şöyle bir planım var, yani hikaye bunun üzerine gelişiyor. Bu hikayeyi, 8 yaşında bir kızla karşılıklı konuşuyormuşum gibi ona anlatıyorum ... Sanki bire bir karşımdaki biriyle konuşuyormuşum gibi yazıyorum. öyle olur mu sence ?

• Eyvallah, sana da kardeş =) başarılarının devamını dilerim ;) iyi günler

• iyi günler kardeşim eyw :)

• siyasi mizah ver, islamı yerme üzülürsün, karşılaşılan zorluklardan bahset vs vs araştır iyi bir konu yaz acele etme.

0|1
    0|0
    • dostum dedim ya kendi hayatımdan yazacam. bir aşk hikayesi diye ... kara mizahın ya da islamın pek yer alacağı bir konu değil ...

• bol ca kitap oku

0|1
    0|0
    • eyvallah

• sağlam bir hikaye sağlam bir roman demek sağlam bir roman sağlam bir film demek ... başarılar

• hikayenin bugüne kadar olan kısmı gayet güzel bence =) bugünden sonrasını da yazacam yalnız. onu hayal gücümden faydalanarak yazacam. umarım o kötü olmaz =) teşekkür ederim cevabın ve tavsiyelerin için ;)

Yükleniyor...