Şubat neden 28 gün çeker?

bu Şubat ayını diğer aylardan gayrı kılan nedir canavarlar?

• Bu mevzu allahın işidir ve allahın işine karışılmaz...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • “Julyen” takvimi denilen bir olay var,araştır öğren
    50% (2)0% (0)40% (2)Oy Ver
  • Içinde sevgililer günü olmasaydı Şubat da "31" çekerdi
    50% (2)100% (1)60% (3)Oy Ver
  • Dur ben san aanlatıcam dinle???
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Allahın işine karışma edepsiz.

0|0
    0|0
  • Içinde sevgililer günü olmasaydı Şubat da "31" çekerdi

0|0
    0|0
  • bilemeyecim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• O zamanlar yılbaşı Mart ayı. İşte takvimler filan karışık. Artık yıl olayı var bir de. Sezar demiş "Ulan benim adım Sezar, bunu ben düzeltirim" Sonra basmış parayı astronoma yap demiş. O da zırvalamış bir şeyler. Artık yıl filan derken Şubat 29 çekiyormuş. Sezar tani July( Temmuz) ayına adını vermiş. Bir de torpil geçmiş 31 çeksin. Sonra Sezar'ı maluüm bıçaklamışlar. Göçmüş. Dümya Sezar'a kalmamış. Neyse, başa Augustus geçmiş. Artık yılları düzeltmiş filan. Sonra "Ulan demiş, puşt Sezar kendine fazladan gün ekledi, ben sonraki ayın adını değişirim, onu da 31 yaparım. Bu da Sezar'a kapak olsun" . Tabi yılbaşı Mart ayı. Bir de gariban şubat'ı kim sikler. Olan hep ona olmuş. Sürekli bundan gün çalmış p**evenkler. Neyse ki Caligula benim ne eksiğim var dememiş. Bir de güzelim Eylül ayının adı Caligula olabilirdi.

1|0
    0|0
  • Yine bomba gibi bir soruyla karşımızdasın :D

0|0
    0|0
  • amaç dikkat çekmek başka bişi diil

0|0
    0|0
  • Kediler 2 gün daha bekleyemediği için.

0|0
    0|0
  • sezarın adı verilen (jules cesar ) ayın, takvimi ayarlıyanların sırf yalakalık olsun diye 31 gün çekmesi. daha sonra gelen agustusun da geri kalmamak için kendi adını verdiği ayın 31 gün çekmesi üzerine olan bizim gariban şubata olmuş.

0|0
    0|0
  • 30-31 yetişemeden boşalıyor ondan 28 de bitiyor.

0|0
    0|0
  • Diren subat:)) 31 cekenlere inat:))

0|0
    0|0
Yükleniyor...