En beğendiğiniz yazarlar ?

franz kafka, tolstoy, dostoyevski, jane austen, gabriel garcia marquez, milan kundera, paulo coelho, Emile Zola, Sabahattin Ali, oğuz atay. En sevdiğim yazarlardır .

stephen king kitaplarını hiç sevemedim. Çok fazla hayranı vardır ama bana hep fazla hayal ürünü geliyor, ve sanki yetişkinlerden çok, ergenlere hitap ediyor gibi. Siz ne düşünüyorsunuz ?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• rus yazarlar iyi güzel ama sinemaya ve dizilere helede dizilere uydurulduklarından* beri artık okumuyorum kitaba ihanet oluyor. son dönemde türk köşe yazarlarını takip ediyorum kitaplarıda güzel kendi işleride örneğin mehmet barlas.

1|0
    0|0
    • Ben klasiklerin hiçbir filmini, dizisi vb.. izlemiyorum.

• kadınların genelde yüzde 90 ı bayılıyor zaten. nedenini hala çözebilmiş değilim ama aristo doğru söylemiş bir kadının aklından hiç çıkmak istemiyorsanız onu ağlatın demiş...

• kesinlikle doğru :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Gorki,sartre,yaşar kemal,orhan kemal,elif safak,aziz nesin

1|0
    0|0
    • sartre'nin kitaplarını okuma firsatım olmadı ama hep ilgimi çekmiştir. Tarzı nasıldır? ve tavsiye edeceğiniz bir kitabı var mı?

• Ilya ehrenburg..paris düşerken kitabi.sartrenin hayretlerle okudugu yazar..

• peki bir şey soracağım; dili çok mu ağır olur, yoksa akıcı bir üslubu mu var?

• Kitap okuma alışkanlığın olduğu icin zorlanmazsin. Yurt yayınlarınin tarihi roman serilerinide oku.alamut,hayyam,ıskender,darius,kleopatra vs

0|0
    0|0
  • Bence diye saydırmışsın stephen king'cilere sevmiyorsan sus bir zahmet. Bu arada stephen king'in sis adlı kitabını yarısına gelince bırakmıştım.

0|0
    0|1
    • Ben Stephen Kingin hiçbir kitabının sonunu getiremedim :D

• şamil tayyar - cengiz aritmatov :) soyadını yanlış yazmış olabilirim ama okunuşu bu şeklilde :)

0|0
    0|2
  • Ahmet Ümit okuyorum bu aralar.

0|0
    0|0
  • Rifat Ilgaz, Muzaffer İzgü, Aziz Nesin, Kemal Bilbaşar, Anton Cehov, Mark Twain vb...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• şu ara çok Adam Fawer kitaplarına merak saldım ama en sevdiğim yazar Orhan Kemal'dir bütün kitapları muazzam. Canan Tan kitaplarını da çok severim.

1|1
    0|1
    • Adam Fawer, Türklerin daha çok dikkatini çekti zaten :) Ben de merak sardım, olasılıksız kitabını aldım ama henüz okuyamadım, bitirmem gereken kitaplar var çünkü :)

• Aynı anda birkaç kitap okuyabiliyorsanız bravo size. Ben bir türlü beceremedim onu :D Aslında benim de yapmam lazım, çünkü okumak için bir sürü kitap alışverişi yapıyorum. Bazılarının dili çok ağır oluyor ve çok kalın oluyor, durum böyle olunca da diğer kitaba zor sıra geliyor. Benim de aynı anda birkaç tane kitap okuma alışkanlığı kazanmam şart.

• aslında aynı anda 2 kitap ilk deneyimim değil fakat ilk başarılı olduğum deneyimim fark ettim ki eğer okudugum iki kitabın türleri aynı ya da benzerse, örneğin klasik roman - klasik roman o zaman allak bullak okuyorum ama klasik roman - tarih kitapları, yahut kişisel gelişim kitabı - biyografi kitabı gibi farklı türleri bir arada okuyunca hiç bir sıkıntı olmuyor :)

Yükleniyor...