Şu edebiyatta yazar ezberleme işi :)

Yahu bir sürü var bunlar nasıl ezberlenir. Farklı yöntemleriniz var mı? Nasıl ezberlemeliyiz bunları? :)

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• her gün birer kez oku kartlar küçük not kağıtları var onlardan her gün yatmadan evvel ve sabah kalktığında oku ilk başta anlamazsın 2-3 ay sonra hepsi ezberinde kalır yok bana acil lazım diyorsan da o kartları kağıtları al her yerde yanında taşı yolda sokakta evde tuvalette her yerde yanında olsun misafirlikte yemekte okulda dersanede sinemada tiyatroda... çok kısa zamanda öğrenirsin bir önerim daha var gördüğün herkese tuttur yani onların eline ver sorsunlar sen söyle böyle böyle aklında kalır bilemediklerini de görmüş olursun.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• birçoğunu ezberlediydimde kemal tahir orhan kemal bir kemal daha vardı onların eserlerini hep karıştırırdım :))

0|0
    0|0
    • :) hee bide o var sahi aynı isimler karışıyor.

bide 2 isimliler bu durum beni öldürüyor zaten :)

• boş ver yazar isimlerini yazdıklarına bak sen

0|0
    0|0
  • ortamda gerek duydukça isim salla, nizamettin hakkı de geç, aaa duymadım diyenlere eskierden de geç, kimse merak edip araştırmaz

1|0
    0|0
  • Abdülhak Hamit Tarhan

abi çok iyi yaa :D

1|0
    0|0
  • yazarların anneleriyle tanıştım artık ben :)

1|0
    0|0
    • Bende özel hayatlarını araştırıyorum da daha çok aklımda kalsın :)

• El mahal fi mahal

Ya ya ne demiş şair ?

Gelmiş geçmiş günleri beyhude yere yad etme

Olmuş bitmiş anlara boş yere feryad etme.

Bunu diyen ayaklı şarap..

Yani Ömer Hayyam..

Sevmem pek kendisini ama bu mısrası halen aklımda.

Ne demiş ozan ?

Bahçelere gül gerek

Güllere bülbül gerek

Senin gibi güzele

Bencileyin kul gerek..

Ya..

Ulan çok istedik Edebiyat Hocası olmayı da Allah kahretmesin Ekonomi nerden çıktı.

0|0
    0|0
    • Yani nasıl ezberlemeliyim buna bir cevabın var mı? :)

• Kabiliyet meselesi gülüm

• Orası öyle tabiki de ben belki başka fikirler çıkabilir diye sormuştum yinede teşekkürler :)

• hikayeleştir aklında daha iyi kalır ben bu sekılde ezberlemiştim hepsini şimdi sorsan yine biliyorum 3 sene geçmesine rağmen :)

0|0
    0|0
    • Hamdullah Suphi Tanrıöver anlat bakalım ^^

• serveti fünun edebiyatına tepki olarak doğmus fecri ati cemiyetinin yazarlarından biridir derrr ve gider. edebiyatımızda ilkler kısmında bir eseri yoktur... Daha fazla sorarcaksan copy paste yaparım söyleyim

• şiirlerini oku beğendiklerini ezberlemiş olursun zaten beğenmediklerinde aklında biraz yer tutar

0|0
    0|0
    • Bunu yapmaya çalışıyorum ve baya kalıcı oluyor bu güzel bir yöntem :)

• 56 soru çıkıyor istiyorsan ezberleme :)

• zaten sistemdeki hata o ilerisinde edebiyat düşünmeyen birisine edebiyat niye sorarsın veya öğretmeye çaılışırsınki, hata burada herkes herşeyi öğrenmek zorunda değildir. not: kolay yolu zaman kavramına dikkat et çoğu soru zamanla çözülür.

• beyninle ezberlersin :D

0|0
    0|0
  • Divan edebiyatı yazarları tanzimat edebiyatı yazarları yenileşme dönemi klasik dönem vb vb bir sürü yazar var. bunların eserlerinide ezberlemek zorundasın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Canım ezberlemeyi bırak,öğrenmelisin.Mesela birkaç eserini opkuyarak tanıyarak öğrenebilirsin.Eğer sınav içinse ayrı bir iş tabii ama eğer g. kültür için diyorsan dediğim gibi.Birde şuna bak ilgini çeker mutlaka. link

1|0
    0|0
  • Bunu kullandım:

link

0|0
    0|0
    • Hayatım bunu biliyorum kafa karıştırıyormuş bu kitap öyle diyorlar sence öyle mi?

• :))

O sizin öğrenme biçiminizle alakadar tamamen.

Kitap, öykülendirme ve fonetik çağrışım yöntemini kullanıyor.

Sınavda işime yaradı, şimdi unuttum hepsini, ıyy, ezberlemekten hep nefret etmişimdir.

Böyle bir zaman hırsızı olamaz.

• Sıraya yaz :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...