Türkiye'de alevi nüfusu mu fazla sünni nüfusu mu?

Herkeze iyi günler. Kardeşimin performan ödevi var. Konu şu. Türkiye de alevi nufusu mu fazla sünni nufuusumu? Anket yapılacak. Sizde mezhebinizi işaretlerseniz sevinirim.(kesinlikle ayrım söz konusu değildir.) ayrım yapanı da şikayet ederim.

• Sünni
    62% (13)44% (21)49% (34)Oy Ver
  • Alevi
    29% (6)56% (27)48% (33)Oy Ver
  • Şafi
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Diğer..(Belirtiniz)
    9% (2)0% (0)3% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• türkiyede bu anketi biraz zor yaparsın çünkü kürtlerde alevi cemaat daha çoktur çoğu bilgisayar ve bu alana girmez, ama sana kısaca yardımcı olayım, batıda pek mezhep ayrımı yapılmaz hanefidir çoğu orta anadoluda sunni daha çoktur doğudaysa alevi sunni eşittir yaklaşık ama ortalama olarak hanefi daha çoktur dünyada ve türkiyede, sünni 2 ci sırada alevi 3 üncü sırada, şiiler 4 üncü sırada diyebiliriz

0|0
    0|0
    • bende aynısı dıyoruum da illa gerçek kişilere soracakmış. kardeşim ve arkadası kavga etmısler tartısmılar alevi daha cok sünni daha cok dıye. hocalrıda bunlara sen alevının daha cok oldugunu sende sunnının daha cok oldugunu kanıtla demıs performans odevı bu demıs bızde ugrasıyoruz saçma sapan işlerle.

• sünni ateis yok mu sanıyosun? bu kadar mı bilgin var ?

• yok karşıma henüz çıkmadığı için görmedim vallahi :) insan gördüğünü söyleyebilir sonuçta kardeşim. bir dinin mezhebine ait kişi ateistim dediği zaman komik geliyor :) oda olsa buda olsa saçma. ama henüz daha onu göremedim valla.

Kızlar Ne Diyor 6

• Ehl-i sünnet ve cemaat mezhebi. ( Sünni)

0|1
    0|5
    • cemaatci misin?

• Disloyal senın bıldıgın kadar benım unuttugum var. sen biliyosunda ne bok oluyo. islamiyeti arastırmadıgı ortaya cıkıyomuşmuş lafa bak sanki kendisi çok iyi biliyoda.

• İtikadi ve fikhi mezhepleri birbirine karistirmissin.

0|0
    0|0
    • bir sadece alevi-sünni-safi bunları araştırıyoruz. o kadarını biliyoruuz müslümanız elhamdüllillah

• Safiiler de sunnidir.

• türkiye vatandaşı değilim

0|0
    0|0
    • Neresi peki?(sakıncası yoksa eğer)

• sünni nufusu fazla

0|0
    0|0
    • bende biliyorum da burdan çıktı alacagız dosyalıycaz. Anketi kendi yapacak yani.(Daha doğrusu saçma sapan birşey.Alevi fazla olsa ne sünni fazla olsa ne.sonucta ikiside musluman, ikiside Türk.)

• sadece bu mezhepler yok ki hanefi var maliki var yani

0|0
    0|0
  • Sünniler daha fazla diye biliyorum. Bu siteye bağlı kalma, aç google'dan araştır.

0|0
    0|0
    • anketi kendi yapacak ve burdan cıktı alıp dosyalıycaz.

Erkekler Ne Diyor 10

• Bunun bir okul odevi olması imkansız .

Devlet ya da devlete bağlı hicbir kurum birim ya da bunlara bağlı kişilerin bu konularda soru sormaya bile ne hakkı ne de yetkisi var.

0|1
    1|1
  • Camilerle cem evlerini karşılaştırın aradaki fark sonucu belırler.

Not : 30 yıldır tr de yaşıyorum daha cem evi görmedim.

0|0
    0|0
    • bizler azınlık muamelesi görüüyoruz. aleviyim ben. bir ilçede 100 tane camii varsa 10 tane cem evi yoktur.

• 10 tane olsa yıne ıyı. Sırf cem evı gormek ıcın alevı arkadaşım olsun ıstedım ama bı tane bulamadım. Yahu kilise gordum tr de manastıra gıttım cem evı goremedım bende mı bı problem var anlamıyorum.

• problem türkiyede sende değil.

• en güzeli Allahın ve peygamberinin yolundan gitmektir. Kitap ta birdir. yol da birdir. ne aleviyim ne de sünni.

1|0
    0|0
    • ee ne yapak ? ben sana bunu mu sordm? sadece mezhebim yok desende olurdu.

• bunun için anket yapmaya ne gerek yok ya.

0|0
    0|0
  • Katil cemaatçilere sormak lazım.

ONLAR KAPI İŞARETLEMEYİ cok iyi bilirler.

0|2
    1|0
    • evet. o kapısı işaretlenenlerden biriside babamın teyzesinin kızının eviydi . malatyalıyım ben aleviyim. ve de gurur duyuyorum .

• kardeşim akllın yerinde mi, şafiilik te Sunni mezhebine girmiyor mu?

sunnilikte 4 mezhep var, Hanefilik, Şafiilik, Malikilik ve Hanbelilik

0|0
    0|1
    • Bilmiyor işte soru soruyor yahu. ((; Laf olsun..

• asıl size yazık. ulan geri zekalılar. benim amacım % kaç alevi % kaç sünni & şafii ooldugunu bulmak sizin kadar beynıım yok mu benım. siz çok akıllısınız ya he de disyonal.kuş beyinli.

• kabul. biz salak sen akıllısın kardeşim.

• Düşünmeye gerek bile yok sunni

1|0
    0|0
  • Ehl-i sünnet ve cemaat

1|0
    0|0
  • Doğu komple şafii, batı ise karışık.

Kesin birşey diyemeyiz

0|0
    0|0
  • Öyle bir ödev vermez hiçbir öğretmen eğer şeref yoksunu değilse sen olmayan aklınla soru sormaya kalkıyorsun aklınca ayrımcılık yapmaya çalışıyorsun çok kötü bir soru!

1|1
    0|1
    • Buradan birde çıktı alacakmış sen kiminle kafa geçiyorsun cahil birde seni ciddiye alıp cevap verenler var!

• madem sen ciddiye almıyosun neden cevap yazıyosun?

• Bir an olsun dalgınlık yaşayıp seni ciddiye alanlar aydınlansın diye amaçsız!

Yükleniyor...