Hangi kitabın son sayfası olmak isterdin?

Unutma, sen bir son sayfasın. Belki hüzün olacaksın, belki mutlu son.

0|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

• Çok kitap okumuyorum maalesef. Bu yüzden yazacağım kitap isminin çok daha üstlerinde güzel kitaplar olduğunu bildiğim için yazma taraftarı değilim ben.

Sonra "Ola ola bu kitabın son sayfası mı oldun, rezil herif seni" düsünceleri gelisiyor.

Yalnız, sanırım her şeyi zor beğendiğim gibi, eğer ilerde bir kitap son sayfası olacaksam, onu da çok zor seçerdim herhalde.

Çünkü kitapların geneli artık mutlu son ile bitiyor. Mutlu son ile bitmeyen kitaplar pek tavan yapıp okuyucunun gönlünde istediği etkiyi yapamıyor. Bu yüzden de üst sıralara tırmanamıyor.

Benim istediğim bu değil. Her bir kitabın arkasında mutlu son geçiyor. Sıradanlık bu, sevmiyorum bunu.

Üzüntüyle de bitmesin, fakat ne bileyim. Tam da ne istediğimi bilmiyorum gibi.

Mutlu veya üzüntülü bitmesin, farklı bitsin işte. Ne bileyim, endişeli bitsin. Öfkeli bitsin. Okuyucunun zekasına bırakılan bir sonla bitsin. Düsünülsün o biten son, okuyup mutlu bir yüzle atılmasın kitap o rafların arasına. Sonda insanı vursun böyle. Mutlulukla değil ama. Ağlamakla da değil..

Bi' başka vursun. Düşünceye itsin insanı. Yada "Vay be, böyle de oluyormuş" gibisinden bir şey dedirtsin insana.

Farklı olsun işte, farklı..

Defalarca aynı kalıpla biten kitaplardan olmasın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Biraz klasiklere doğru yol alacağım...

Beni Dudaktan Kalbe'nin son sayfası yapsalar ve o tek ellik ateşin önüne geçsem diye düşündüm.

Sonu mutlu bitti belki ama, bu mutluluk başkalarının mutsuzluğu üzerine kuruldu. Yakışmamıştı, sevmemiştim o sonu.

0|0
    0|0
  • Işık Tanrıça'sının son sayfası gibi olacak bir kaderim var sanki...Lethe'ye dönüp yeniden canlanmayı bekleyecek iki ruhtan birisi.

0|0
    0|0
  • Hmmmmmmmm. Çavdar tarlasında çocuklar. Çünkü çok doğaldı. Ağlatmak veya güldürmek gibi bir amacı yoktu.

0|0
    0|0
  • Jane Austen Aşk ve Gurur kitabının son sayfası olmak isterdim..

ayrıca kitap zaten başucu kitabım...

0|0
    0|0
  • Mutlu son olmak isterdim sevenler kavuşsun yazık :)

0|0
    0|0
  • Pek kitap okumam. Hiç okumadım, canım sağ olsun... Sokaklar uyudu artık öpüşebiliriz.

0|0
    0|0
  • Aşk-ı memnu olabilirdi .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• hiçbir kitabın.

0|0
    0|0
  • ölümün altın kuralı... son sayfasında açıklama metni olmak güzel olurdu

0|0
    0|0
  • Hüseyin Nihal Atsız - Bozkurtların Ölümü

0|0
    0|0
  • Şimdi bi' kitap ismi yazıcam tanıyan bi' kişi bile çıkmayacak, film falan deseydin bari..

0|0
    0|0
  • kudram yanımda alobar olmak isterdim parfümün dansı kitabında

cayırt

0|0
    0|0
  • The Assassin Legends...

Sonun başlangıcı, başlangıcın sonu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...