Mühendislikte okuyan kızlar hakkında.

Mühendislikte okuyan kızlar hakkında genel bi yargı var;

"mühendislikte iki kız var biri benden güzel birinden de ben yakışıklıyım"

Ben okula ilk başlarken gülüp geçmiştim fakat zaman ilerledikçe doğruluğuna inandığım bir söz. Siz neler düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
SAYIN üye arkadaşlar sakın üstünüze alınmayın gocunmayın malum yarası olan gocunur sadece sanal ortamda ve arkadaş ortamlarında olan genel bir yargıyı fikrinize sundum kimse savunma kalkanlarını indirip güç reaktörlerini açmasın lütfen.

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• ben de mühendislik okumş bir kız olarak şunu düşünmekteyim kız sayısı az olduğundan doğal olarak rekabet az bi de derslerin ağırlığından dolayı çok özen göstermezdik bi de düşünce yapısı da var tabi. Ama herkesi aynı kefeye koymamak gerek

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence insanin okudugu dalla dis gorunusunun bir alakasi yok. Cok guzel/yakisikli doktorlar da var cirkinleri de var. Belki sen oylelere denk gelmissindir.Cunku cok alakasiz mesleklerde okuyip cok guzel olan bir cok insan taniyorum.

0|0
    0|0
    • yok ya onun biraz var. hukukcularla ziraatçileri şıp diye ayırt ediliyordu bizim zamanımızda. ama ne mühendis kızlar var benim gördüğüm, taş yani bildiğin

• bence ayirt edilmiyor daha dogrusu o coktan gecti bence tipki eskiden caliskan ogrencinin koca gozluklu elinde kitaplarlaki imajiinin simdi kalmadigi gibi hatta simdi tam tersi kemik gozluk moda oldu. Her entel ozentisinde bir adet var.

• yok be diable, hala var. ziraat kızları hergün karşımda görüyorum. saçlarını hepsi ama hepsi düğüne gider gibi yapmalarını 500 metre uzaktan görsem tanırım :D

Aaa bu arada, ziraat mühendisliği kızları için bu soru başlığı olmaz. Orda erkekten çok hatun var zira.

• sen mühendislikte okuyan kızlara kurban ol

kesin biri sana yüz vermemiş sende kudurmuşsun ondan böyle yazıyorsun

teheyt bak oraya gelirsem alırım anahtarını mayk

3|0
    0|1
    • haha hiç güleceğim yoktu :) :)

kesin öyledir yav eminim. :)

arabam olsaydı verirdim valla corç :)

• sen sözlerinle kaliteni belli ettin ben artık senin seviyene inmeyecegim hadi bye

"no comment "

• :) :) ahh insanoğlu zora gelmiyedursun.

• Valla ben ne taş hatunlar gördüm babalar gibi mühendislik okuyan.

Az sayıda olması çirkin olması anlamına gelmez ki, ama nedense mühendis okuyan erkekler, bıyıklı olmasın yeter modundalar, sayıdan muzdarip olabilirler de koca üni, birçok fakülte var. Ben bölümümdeki biriyle dahi çıkmadım, sınıftan çıkmak zaten tuhaf. Anlayamıyorum bu yerleşik düşünceyi

0|0
    0|1
    • en garip yanıda sınıftan çıkan bir çiftin ortak arkadaşı olunma durumudur.aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.

• Doğrusu ben de anlayamıyorum!

Neden tuhaf? İnsan aşık olurken "hmmm aynı bölümdeyiz! hmmm aynı sınıftayız! hmmmm aynı hedehodedeyiz! Olmaz!" diye mi düşünüyor? Önce zaman-mekan analizi yapıp, ondan sonra mı kalbine aşık ol ya da olma komutu veriyor?

Aşkın nasıl geldiğini ve seni ne zaman ele geçirdiğini anlayamazsın. Aşkın önşartı olmaz. Aşk beyinden komut almaz.

Ama haklısın. Pardon, sen aşktan değil, "çıkmak"tan bahsetmiştin değil mi? (Ne demekse.)

• İnsan aşık olurken, bittabiki seçemez yer zaman ve hatta aşık olanacak kişiyi!

ben tuhaf buluyorum ama, ne var bunda. tuhaf demek tü kaka demek değildir, çıkmak lafı ise tamamen lafın gelişi, eminim onu da tuhaf buldun

bana ne ya! :D ne bulursan bul yahu

• pehhh :D ona bakılırsa benim tanıdığım bütün doktorlar kel diye türkiyedeki hatta dünyadaki bütün doktorlarıda kel olarak göreyim :D var mı böyle bir şey yaa :))

0|0
    0|0
  • En iyi matematikçiler, gerisi yalan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Doğrudur. Muhendislik öğrencisi erkekler de çirkindir ama. Bunu da kabul et:) Hepsi gözlüklü sivilceli.

4 yıllık muhendislik okuyup bitirdim sonra tesadüfen bir işletme kantinine girmem icap etti burası universite olamaz eğer burası universite ise ben 4 yıl ne okumuşum bilemedim dedim içimden ve hatta dışımdan :)

Çok acı ama hayatımın en sıkıcı zamanları muhendislik fakultesindeki kısmıydı...

1|0
    0|0
  • O da birşey mi? Bizim bölümdeki en güzel kız benim.

1|1
    0|0
  • mühendisliğe yorum yapmyayımda bi üniversite daha okursam güzel sanatlar fakültesini seçicem :) kantinleri bir başka oluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...