Bugün öğrendiğiniz yeni bir şey var mı

link

Bugün öğrendiğiniz yeni bir şey var mı? Hadi paylaşın benle:)

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• İyi bir uyku kaliteli bir beyin için şarttır. Çok uyuyorum diye üzülmeyin. Einstein'in günlük 10 saatten fazla uyuduğu biliniyor. 24 saati geçen uykusuzluk beyinde sarhoşluğa benzer bir etki yapar.

Bol ve temiz oksijen beyin için çok önemlidir. Beynimiz ağırlık olarak vücudumuzun yüzde 2'sini oluşturduğu halde, vücuda gelen oksijenin yüzde 25'ini tüketir. Oksijensiz kaldığımızda ölümü gerçekleşen ilk organımız beyindir. Odanızın penceresini açarak kendinize bol bol oksijen ısmarlayın.

Farklı düşünme tarzları beyninizi geliştirir. Çocuklar ve hayvanlarla daha fazla vakit geçirin. Sizden farklı düşünen insanlarla konuşun.

Kullanılmayan organ körelir. Sürekli televizyon seyrederek beyninizi "düşük viteste çalıştırmayın.

Beynin en tehlikeli yanı "ters çaba" kuralına göre çalıştığı anlardır. Başınıza gelmesinden en çok korktuğunuz şeye odaklanırsanız, korktuğunuzu başınıza getirir! Buna ters çaba kuralı denir. Beyin odaklanılan hedef olumsuz olsa bile, bunu gerçekleştirmek için çalışır. Topluluk önünde konuşma yaparken "acaba heyecanlanır mıyım?" diye düşünürseniz, heyecanlanırsınız.

Beyni yoran monotonluktur. Hayatınızı ne kadar renklendirirseniz, beyninizi o kadar neşelendirirsiniz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• büyük sahra çölünün 9 milyon km kare olduğunu öğrendim ben o kadar büyük olduğunu bilmiyodum ne cahilmışım :/

0|0
    0|0
  • şu an yok benim

0|0
    0|0
  • hala bişey öğrenemedim

0|0
    0|0
  • olmazmı var tabi. mesela hamam böceklerinin üzerine basınca eziliyorlarmış

0|0
    0|0
  • içki sofrasında insanın gerçek yüzünü görüyorsun

1|0
    0|0
  • cocukları leyleklerın getırmedıgını bugun kesın emın oldum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hafta sonlari her zaman o kadar da güzel olmuyor...

0|0
    0|0
  • bugun bişey ogrnmedim

0|0
    0|0
  • ielts için çalışıyorum birkaç deyim öğrendim ingilizce

5 tane de italyanca kelime

0|0
    0|0
  • sevgilimin beni arkadaslarına sattıgını ogrendım ayrıldık

0|0
    0|0