KS Kültür bölümünde hangi üyelerin yokluğunu hissediyorsunuz?

Bu soru aslında iki üyeye yönelik bir çağrı(m) olacak. Soru formatına soktum ki sizler de varsa kendi isimlerinizi yazın. Böyle bir soruyu ilk kez açıyorum yani editörlerden anlayış bekliyorum.

HasandırBenimAdım ve zombie_lusa oluyor bu iki üye.

Onların övülmeye ihtiyaçları yok ama bence farklı ve çok dolu iki üyeydi. Biri daha çok sorduğu sorularla diğeri de verdiği cevaplarla benim günaşırı siteye girip bakalım bugün ne yazmış diye takip ettiğim üyelerdi. Şunu söylemek ayıp değil ya (herkes de itiraf edemez), kendilerinden farklı şeyler öğreniyor farklı bakış açıları kazanıyordum. Zaten cevaplarının altında da birkaç defa bunu söylemiştim ikisine. Sanki sözleşmişler gibi bir anda peş peşe gitmeleri sinir bozucu. Siteye ne zaman girsem hep bir umut diye gözlerim arıyor ama yok yok. :(

Hani belki siteyi misafir olarak takip ediyorlardır ve bu yazıyı görürler de biraz düşünürler. Hoş beni ne kadar kaale alırlar o da ayrı konu. :)

Sabrım taştı ve yazdım işte, eleştirilere açığım.

Güncellemeler:
Başta JosefK, Herdaim70cl, nonethelessh (eski hali) vesaire üyelerin de gemiyi terk etmemesi dileğiyle

0|1
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi hatırladım seni. Heh..

Merak etme, onlardan biri değilim. (Yani hatırladım deyince, başka türlü hatırladım)

İkisi de yaşını ve olgunluğunu almış kişilerdi. Ben de severdim onları.

Siteye girdikleri anda içindeki egoları bir tarafa bırakıp yazan kişilerdi. Hele HasandırBenimAdım'ı daha da çok severim, daha babacan bir havası vardır benim gözümde.

Bunu söylemek doğru olur mu bilmiyorum ama Lusa burada sanırım.

İkisi de gerçekten kalite kokan üyeler, bunu inkar edenlerin görüşlerine gülerim.

Onlara benzer birkaç kişi var hala daha etrafta. "Kendi çaplarında" yazar, millete yardımcı olmaya çalışırlar.

Mesela Cems34'ü de çok severim. Bu sitede Modluğu hak eden birileri varsa zaten bir HasandırBenimAdım ve Cems34 örnek olarak verilebilir.

7/24 burada "vakit geçirdiği" için ve her soruyu "3 kelime veya cümle ile geçistirdikleri için" seçilen kişiler değiller.

Özellikle Cems34'ü çok seviyorum aslında ben. Çünkü tek felsefesi "yazmak ve geçmek".

Yazar-geçer, arkasına bile bakmaz. Umursamaz, o sadece sorunun içeriği ile muhatap olur.

Öyleleri lazım buraya.

Bu arada, araya bir de Frejya88'i eklemelisin bence. Güncellemede keşke onun da adı olsaydı.

O da çok güzel yazar-çizer.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bahsettiğin isimlerden birisi, sabaha karşı yazdığı upuzun sorularıyla okuyanı yormaya devam ediyor :)

Bence siteden birilerine bu kadar da bağlanmayın, birisi de bana demişti, "şu cevabından beri, siteye girer girmez ilk baktığım sensin" diye. Abartı geliyor böyle şeyler. Zaten eskisi gibi yazmıyorum, bu listelerde adım geçmeyecek artık.

Kitaplarda her şey yazılı, kimse ne bu sitede ne de başka bir sitede "yeni şeyler" söylemiyor. "Kitaptan yazmıyorum, oradan buradan yazmıyorum" diyen varsa yalancıdır, sonuçta kitaplardaki filmlerdeki şarkılardaki cümleler bizde yer ediniyor, sıfırdan üretmiyoruz.

"Peki reel yaşantı?" diyeceksiniz, ama bu ülkede ne yaşanıyor ki? Geçim sıkıntısının olduğu yerde kültürel aydınlanma olamaz. Son 30 yılda sanat, kültür, bilim öldürülmüş durumda. Bol bol kitaplar sergiler oyunlar fuarlar filmler var ama insana ne katıyorlar? Soru işareti... Kaç yıl önceki Tolstoy'un yazdığını yazamıyorlar artık, çünkü tükendi. Malzeme yok, AVM-Apartman arası geçen hayatlardan malzeme çıkmaz.

Hiçbirimiz "mucit", "deha" değiliz. Gemiyi terk etmek de gemiyi batırmaz... Gemi çoktan batık zaten :)

1|0
    2|0
  • ben yazmıyorum kultur ve ınsnalık gıbı kavramlara onem veren pek yok sıtede . cınsellık sorularına 100 lerce onlacar yorum gelıyor ac ınsanlar ıcın ne yapıyorsunuz dıye soru sordum hakaret yemedıgım kaldı. sanaldan medet ummayacan bunu ogrendım

3|0
    0|0
  • Birikimli arkadaşlar var ama onun yanında komiklik yapmaya çalışan her kelimesini mizah terimleriyle süslemeye çalışan kişilerde var.

1|0
    0|0
  • Üye isimleriyle değil,site popülasyonunun tamamıyla ilgiliyim. Gördüğüm kadarıyla da sitede zeka,mizah ve kültür seviyeleri yerlerde sürünüyor. 10-15 kadar üye ortalamayı daha yüksek gibi gösterse de beni eğlendiren,meraklandıran bir yer olamıyor burası. En fazla balkondan bakıp sokaktan geçen insanları izlemek gibi bir keyfi var. Kimseyi özel olarak takip etmiyorum,kimseye hayranlık duymuyorum,kimseyi özlemiyorum.(Beğenmiyorsan s.ktir ol git diyecek arkadaşların da yanaklarından öpüyorum. Görürseniz onlara üzgün olduğumu söyleyin,her şeye rağmen biraz daha buralardayım).

1|1
    0|0
  • Ben bu yazdıklarını hiç görmedim desam ?

1|0
    0|0
  • Yokluk hissetmek değil de, sitede bu kategorinin çıtasını yükselten isim seçmek gerekirse ben de HasandırBenimAdım diyeceğim... 2 aya yakındır hiç giriş yapmadı.

Sanki reklam yapıyormuş gibi izlenim veriyorum, reklama / iltifata ihtiyacı olmayan birisi ama dayanamayıp ismini yazıyorum. Bu sitede ciddi şeyler arayan üyelere rastlıyorum bazen ve onlara yol göstermiş oluyorum

0|2
    0|0
  • Bende eski üyelerden sayılırım ama şimdi fazla girmiyorum en iyisi bu aslında 3 4 ay hiç girmedim yeni yeni bakınıyorum ama eskisi gibi olmayacak

1|0
    0|0
  • Amma abartmışın sen de..Emin ol Sem ustam ikisinin toplamını cebinden çıkarır buna emin olabilirsin...

1|0
    2|2
  • hiç bir üyenin

0|0
    0|0
  • ekinoks :(

0|0
    0|0
  • ben niye yokum o üyeler içinde. çok kırıldım

0|0
    0|0
  • Reklam kokan haraketler vol 89798798798

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Enteresan biri soru. İzlenimlerde bulunup eleştirmen çok hoş tabi. burdan kendime pay biçtim, çok dikkatsizim. senin gibi değilim yani. uzun zamandır burdayım ve bu ikinci hesabım, hiç bir üyenin, fikirlerini çok beğendiğim hiç bir üyenin nickini senin gibi böyle aklımda tutamadım. daha doğrusu okumadım, profil fotoğrafları ile aklımda kaldı. ya da belki öylesine takip edebilceğim şahsıma hitap eden belli profiller görmediğimdendir, bilmiyorum. şaşırdım böylesine dikkatli olmanıza.

0|0
    0|0
    • Bazen bir soru veya cevap okursun, geçersin. Ama aynı kişiyi üçüncü dördüncü defa tam da senin ifade etmek istediklerini yazar görünce iş değişir, takip etmeye başlarsın istikrarlı mi değil mi diye. İstikrarlı olduğunu görürsün ve yorumlarını ararsın, böyle bir şey yani. Bilmem anlaşılır oldu mu. :)

• Kimsenin yokluğunu hissetmiyorum herhangi bir kategoride.

0|0
    1|1
  • kıymetimi bilemediler ben de gittim :(((

0|1
    0|0
  • ikisini de bilmiyorum hic rastlamadim.sanirim geceleri siteye uğrama alışkanlıkları yoktu.

0|0
    0|0
  • kimsenin valla :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...