Klasik müzik besteci ve eserlerinden sevdikleriniz hangileri?

Hic Klasik müzik dinlediniz mi? dinlediğinizde neler hissettiniz ? Sürekli dinliyorsanız besteci varsa da hangi parçası :)

Güncellemeler:
Yorumlar arasında albinoni - adiago yu göremedim belki bayanlara ask-i mumnun da bihter'in ölüm müziği desem anlarlar :)
Albinoni - adagio olacak yanlış yazımımdan dolayı özür dilerim

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bir Bach hastasıyım.(Bach - Glenn Gould - Goldberg Variations (1982 Recording) ) Favorilerimden biri de budur.Ayırca Partito no 2'yi de google da aratıp dinlemelisin.

1|1
    0|0
    • Tavsiyen için teşekkür ederim muhakkak bakacağım tavsiyene bach in goldberg variations U matematik kitabı olan goldberg sarnıcıydi sanırım adı sürekli dinliyordum onunla keyf alıyordum okurken :) +1

• Sorun olmaz merak etme (:

• 5 oldu en iyisi bir sigara içip kendime geleyim yoksa 15i bulur zaten 11dk süresi :)

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 5

• Soru daha önce soruldu.O soruya verdiğim cevap da buydu.Çok severim klasik müziği.

Chopin - Etude Op. 10 No. 3

link

Satie - Gnossienne No.5

link

Bach - Badinerie

link

Liszt - Consolation No. 3

link

Mozart - Sonata in C Major

link

Dimitri Shostakovich - The Second Waltz

link

Corelli - La Follia

link

Pachelbel - Canon In D Major

link

Mozart's Requiem Lacrimosa

link

Handel - Sarabande

link

Bach - BWV 639

link

1|1
    0|0
    • Sorulduğunu bilmiyorum daha burada 3.gunüm sanada zahmet oldu dinlediklerin hoşuma gitti bende dinliyorum sürekli onları

• Dinlerim, severim. Bazı geceler radyoda trt radyo3'ün klasikleri ile uyurum. Winampa atılı karışık bir dünya parça var. Eskiden senfoni orkestrasının konserlerine giderdim de epeydir gitmiyorum. Aslında bir ara tekrar başlasam süper olacak..

Bazen o ezgiler içine çekiyor beni.. Bazense klasik modunda olmuyor, başka şeyler dinliyorum. Özellikle tercih ettiğim birşey yok ama bu aralar moonlight sonata dinlemek çok keyf veriyor. Onun dışında winamp neye atlarsa, radyo ne çalarsa ondandım.

0|1
    0|0
    • Moonlight çok rahatlatıyor katılıyorum :)

Geceleri bende arada sırada ya da uykum kaçtığı zamanlar arşivden meditasyon klasikleri dinliyorum sabaha kadar çalıyor zaten telefonda 513 tane klasik muzik var dinlerim cogunu :)

• Korsakov'un Binbir Gece Masalları için yazdığı Şehrazad Suiti

link

Mozart

link

Başka bir Mozart eseri

link ( Geceleri müthiş dinlenir :) )

Chopin

link

1|0
    0|0
  • Gitar için yazılanları daha çok dinliyorum. Asturias, Concierto de Aranjuez gibi.

0|0
    0|0
  • Pavarotti - una furtiva lagrima

0|0
    0|0
    • Pavarotti ye Allah rahmet eylesin çok iyi bir sesi kaybettik :/

Yükleniyor...