Türk sinemasının geleceği

Evet gençler, sinemanın nereye gittiği belli.. nerdeyse ikiye ayrıldı sinemamız biri ucuz komediler diğeride nuri bilge ceylan gibi bir sahnenin 30dk. sürdüğü festival filmleri.. istisnalar var ama sizce böyle sinemamız yol alırmı ?

Güncellemeler:
aynen katılıyorum bu şekilde giderse sadece gişe kaygısı olan ucuz komediler gelicek ya da belki tekrar cinsel filmler çekilmeye başlanır

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Son yıllarda seviyesiz komedi filmler yapıldı, küfür edilen replikler en çok beğenildi, izleyende de zevksizlik var.

İyi filmler yok mu elbet var. Mesela Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği filmler harika, insana çok şey katıyor ve Türkiye'nin sosyolojik durumlarını anlatıyor. İki-üç tane duygü yüklü güzel filmlerimiz de var. Ama bilim-kurgu yetersiz, psikolojik çok az, komedi seviyesiz, dram filmleri hep aynı kurgu...

İyi filmler arada bir çıkıyor işte, umut var.

0|0
    0|0
    • mahsunun yönettiği filmlere harika demeyelimde standartların üstünde filmler yaptı diyelim. yoksa oda beyaz melek, güneşi gördüm gibi filmlerinde acıtasyonun dibine vurmuştu..

• aynen harika abartı biraz, ama Türkiye şartlarında pek de abartı sayılmaz :)

• Kaç yıldır Türkçe film izlemedim, eski Türk filmleri dışında. Zaten çoktan bitti Türk sineması, geleceği falan yok bu işin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...