80'ler deyince aklınıza gelenler neler?

80'lerden özledikleriniz, keşke şimdi de olsa dedikleriniz, aklınıza gelen ne varsa işte...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• big in japan, jaws,dallas,depeche mode,prekazi tanju,havlu coraplar,telefon jetonu, videocudan video kiralamak, mc hammer, break dance, lambada, diskolar ve aynalı küreler, şalvar kot,tavuk götü tıraş, bmx bisiklet,atari,commodor, sony walkman, kalın bağcıklı converse'ler, Nuri Alço, 82'de ilk renkli yayın, knight rider, küçük emrah vs. küçük ceylan, madonna, michael jackson, özal-thacher-reagan bu liste uzar gider :)

• süpersinnnn...tavuk götü traş o neydi ööle yaa :))))) bir de önden bir parça ıslatılıp alna doğru düşürülürdü

• Öncekileri Göster
    • Bir de o dönemin meşhur cümleleri var herild yani, tipe bak, eti kemik geçiyor, salla da sümüğüne bak aklıma gelenler

• Reagan demişsin; seni çok seviyorum! :D

Kızlar Ne Diyor 11

• Darbeler,ölümler,haksızlıklar,adaletsizlikler.

• +1

• onlar günümüzde de haala sürüyor...

• bence iyi yapmışlar

• daha yoktum bile :D

• Aklıma şuan ilk gelen trt1 de başlayan 'seksenler' adlı dizi,çok keyifli ve gerçekten bana bir çok çocukluk anımı tazelememde yardımcı oluyor :)

• trt 1 de özlediklerimi buluyorum şuan var ama ben hala işyerindeyim eve gitsem de izlesem.

• 80 ler deyince aklima gelen tek sey Darbe

• Deniz gezmiş.

• 1972'de idam edildi ama. 80'leri göremedi Denizler.

• annemin lise çağları:D

• BEn yoktum 80lerde :))

• bn 90 kusagıyım ama seksenler denılınce aklıma su an trt1 de oynan dızı gelıyor :)

• ben yoktum o zamanlar ama anlatilanlara gore aile,cocukluk gibi kelimelerin anlamini daha buyukmus. Tabi yapilan zulum ve haksizliklar ayri...

• leblebi tozu şeker

Erkekler Ne Diyor 10

• çatapat ve leblebi tozu

• ölüodum o leblebiden ben :D:D:D

• Öncekileri Göster
    • kum yoktu :))) ama kamyonum vardı :D

• ne oldu lem :))) indin altıma :D

• yeke yeke diye bir şarkıcı vardı mori kante . onun dışında İzmir de kordonda sahil doldurulmamıştı o süreci de az çok hatırlıyorum yani epey farklıydı ortam .

• aklıma tek gelen turgut özal kendisi ulusa sesleniş yapardı hep şöyle başlardı sevgili vatan daşlarım derdi nur için de yatsın

• Ronald Reagan!

• 80lerde daha bebektım tek hatırladığım pirinç unu ve cici bebe başka yok

• çak bi beşlik +1

• Öncekileri Göster
    • Him belli...

• polyannacılık olsaydı türkiye bu günleri görmezdi bence...her dönem de bir bedel ödenmiştir yeryüzünde...sistem böyle maalesef

• seviyorum bu soruları ya..Mahalle kültürü..Kömür sobası..Kalabalık bayram günleri..Sokaklardan geçen tüpcü arabaları..Dönme dolaplar..Mario :))Bilyeli yapıp yokuştan aşagıya kaymak..Uçurtma yapmak..Elektrik borularından silah yapıp kagıt oklar ile savaşmak..Süslü bisikletler..Radyoda cıkan sevdiğimiz parçarı REC tuşu ile kaydetmek :) sonra dj anonsu ile parçanın yıkılması..vs vs vs...Hepsi çok güzeldi yaa :D

• Ne kadar cok sey hatirliyon..sen 80 lerde kac sene yasadin 3 4?:))

• Öncekileri Göster
    • bruce lee aklıma geldi:)) kocaman kasetler vardı...

• alınmam kardeş...bizler 80 ler çocuğuyuz :)

• barış manço...kul ahmetin ceketi...ne çok severdim şarkılarını..

• 80'lere dair yaşantım yok hafızamda maalsef.

• o döneme yetişemedim.malesef..

• Masumane aşklar ,umutlar soba vs

Yükleniyor...