Tüm Türk Devletleri birleşmeli mi?

Aynı kan, aynı ırk aynı ülkeye aittir bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

• Evet birleşmeli
    58% (7)59% (13)59% (20)Oy Ver
  • Hayır böyle iyi
    42% (5)41% (9)41% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|26

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• Sanki türk devletleri denilen ülkeler de birbirleriyle birleşmek için can atıyor.Sen onların birbirinden ne kadar nefret ettiğini biliyor musun sevgili arkadaşım.daha bir kaç yıl önce özbekler 2-3 bin kadar kırgız'ın gırtlağını kesti.Çin'in Doğu Türkistan'da yaptığı vahşette hiçbirinin zerre kadar umrunda olmadı.hepsi o olaylardan sonra çin ile siyasi,ticari her türlü anlaşmayı imzaladılar.Her şeyin ötesnde o ülkelerin öyle bir milliyetçilik anlayışları yok.onların kendi milliyetçilikleri var.birbirlerini hiç sevmezler türkiye'yi de lider olarak görmezler.Kişisel olarak sana demiyorum yanlış anlama da genel anlamda bu tarz şeyler boş konuşmak hayali senaryolar üretmekten öteye geçmez.

1|0
    0|0
    • Saygı duyarım :)

• zorlasam daha farklı nedenlerde yazarım türk devletlerinin birleşmesi,pan-türkizm gibi lafları ütopik gerçeklerle bağdaşmayan bilgi kesikliğinden kaynaklanan hayal ürünü kelimeler olarak görüyorum.istersen özel mesaj at öyle konuşalım soranı rahatsız etmeyelim tartışma havasında değilmiş :)

• @soran:anladım internetten alışveriş yapmıyorum o yüzden hakim değilim konuya :)

• Ülkelerin birleşmesi saçma bir düzensizlik ve adaletsizlik yaratır. Tüm dünyanın nefretini kazanmayi hiç söylemiyorum.

Ancak ülkeler arasındaki kan bağına dayalı bir birlik oluşturulup, bazı prosedürler imza karşılığı uygulamaya konulabilir. Tabi bunun daha sağlam temellere oturtulmasi için referandum desteği aranabilir. Böylece kırmızı kitaba girmiş olur ve ileride imzalar geçersiz sayilamaz.

Başlangıç olarak gümrük birliği, ve ticari lehte bir hukuk oluşturulup ilerisi için zemin hazırlanır. İlk madde tabiki:

TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN

1|0
    0|0
  • destekliyorum

2|0
    0|0
  • Turancılık, yani bütün Türkler‘i birleştirmek ülküsü, milattan önceki üçüncü yüzyıldan beri vardır. Türk büyüklerinin, iç huzuru sağladıktan sonra ardında koştukları tek düşünce her zaman Türk Birliği olmuştur. Ancak İslamiyet bu düşünceyi bir miktar değiştirmiş İslamlığı koruma kaygısı Türk Birliği ülküsünü zaman zaman az veya çok ihmal ettirmiştir.

Hüseyin Nihâl ATSIZ

1|0
    0|0
  • "Bütün insanları birleştirmek gibi saçma bir rüyanın ardında koşanlar, yahut para öğendiresiyle dürtüşlenip koşturulanlar, tarihte birkaç defa birleşmiş olan Türklerin yeniden birleşmesi düşüncesine güledursunlar... Bu gülüşün ardında kendi melezliğinin yahut gayrı Türklüğünün korkusunu duymak vardır. Dünyada Türk olan bir insan için bütün Türkleri bir görmekten tabiî ne olabilir?… Bütün Türkleri bir görmek istemeyen Türk olmayanlardır."

Hüseyin Nihâl ATSIZ

1|0
    0|0
  • Sovyetler Birliği dağılınca Türk Devletleri bağımsızlıklarını ilan edince, sandık ki, bütün Türk Devletleri bizim gibi. Süper bütün Türk Devletleri bir araya gelirce dünya devi oluruz. Sonra gördük ki iş başka, Türk Devletleri dediğimiz devletler bizden çok başka. En yakın bulduğumuz Azarbaycan bile rusça film seyrediyor. Mesele Irkçılık değil, bizi güçlü yapan başka bir şey var.

1|0
    0|1
  • birleşssin

1|1
    0|0
  • Evet dünyadaki tüm Türk Devletleri birleşmeli artık dünyaya hükmetmeliyiz... Osmanlının kurulmadan önceki tüm Türk boylarının birleşmesi gibi...

1|0
    0|0
  • Kızıl elma gerçekleşmeli

2|0
    0|0
  • Millet mefhumu, doğrudan doğruya batıdan ithal edilen bir mefhumdur. İslamiyet bütün insaniyete şamildir ve biliyorsunuz ki kıtaları ikiye bölmüştür: Darü'l-Harp, Darü'l-iman diye.

Darü'l-iman hidayete eren, vahdaniyyete inanan, İslamiyet'i kabul etmiş insanların ülkesidir. Bu insanların arasında hiçbir fark yoktur. Misaka dahil olduğu andan itibaren her insan bütün teali imkanlarına aynı derecede sahiptir. Burada kan, renk, kafatası gibi mefhumlar hiçbir şey ifade etmezler. Gerçi zaman zaman Araplar, Kureyş kabilesi vb. gibi birtakım gruplar üstünlükler peşinde koşmuşlar, hattı zatında unsuriyet hissini kolay kolay kaybetmemişler. Fakat belli bir süreden sonra bütün insanlık Osmanlı idaresi altında tek kalp, tek vicdan halinde birleşmiştir. Avrupa bu vahdeti hiçbir zaman gerçekleştirememiş. Barbar istilalarından sonra Avrupa'da dilleri ayrı, menfaatleri ayrı birtakım kavimler peydahlanmıştır. Gerçi Hıristiyandır bunlar. Bu Hıristiyanlık ciddi bir vahdet unsuru olamamış, kaynaşmamışlar, her an birbirleriyle kavga etmişler. Yalnız birbirleriyle değil, aynı memleketin insanları, aynı kavmin insanları da birbirleriyle kavga etmiş. Avrupa'nın farikası daha önce de söylediğim gibi kavgadır, muharebedir, mücadeledir. Bu kavmiyet, yani lisan birliğine dayanan, aşağı yukarı menşe birliğine dayanan kavmiyet belli zamanlarda hafiflemiş, müşterek düşman olan Osmanlıya karşı, İslam'a karşı Haçlı seferlerinde hep beraber çarpışmışlar.

Cemil Meriç

0|0
    0|0
  • Devlet olarak tek bir devlette birleşmeleri çokta mümkün değil,dünya siyaseti ve insanların bu oluşuma bakış açısı bakımından. Fakat bu devletlerin Türk birliği gibi bir oluşum gerçekleştirmeleri daha olası ve makul görünüyor bana..

1|0
    0|0
  • turan devleti imkansız gibi bir şey buna ne çin rusya ve abd gibi ülkeler müsade eder nede avrupa çok zor birşey. fakat türki cumhuriyetlerle birlikte birlik kurulmalı avrupa birliği gibi

1|0
    0|0
    • rusya dediğin haçlı seferlerinin başlamasına neden olan papadan Türklere karşı yardım isteyen çarlar diyarı.. abd 1. dünya savaşında silah satışından voleyi vurana kadar Osmanlıya haraç ödüyordu. çin zaten malumg*tkorkusuna çin seddini yaptırdı Türk Hanlarına kendi eşlerini kız kardeşlerini yollayıp kefeni yırtan hükümdarlar soyundan geliyor.. sen hala damarlarındaki asil kanın farkında değilsin evlat..

• sadece laf bu dediklerin turan sadece lafta kalıyor yaptığımız bir şey varmı. ben harekete geçmeye hazırım sende hazırsan gel mücadele edelim çünkü kimsenin bir şey yaptığı yok.

• Turancı bir sosyalist..! kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan..

1|0
    0|0
    • 1- link

2- link

bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.

• Ciddi misin gerçekten şanslı birisin :)

• Birde işin sosyalizm kısmı çok önemli değil. Ben sadece kapitalizme ve liberalizme karşı biriyim. Yoksa sizin gibi turancıyım. Farkım yok.

• ve sen sosyalist olduğuna eminmisin çok ırkçı bir soru bu

1|1
    2|1
    • Hiçte ırkçı bir soru değil!

• seni anladımı yanlış anlatmışsın . senin nickinin anlamını bana ifade ettiğini söyledim. sen seni anladım kısmını buraya taşıyarak aklınca şark kurnazlığı yapmışsın.

özelden yazdığımı buradan yazayım . nickinin anlamını bana ifade ettiği vatanını sev insanlara eşit yaklaş . ama tekrar söylüyorum sorduğun soru ırkçı bir tavır içinde olmaktır. ırkçılık sosyalistlikle bağdaşmaz

• taktiğimi yemedin :D güzel sevdim seni

görüşlerimiz farklı daha fazla tartışmayalım. çünkü bu tartışma bir yere gitmeyecek :)

• O iş olacağı varsada olmasın kendi kendimize zor yaşıyoruz zaten

''Az insan çok huzur''

1|0
    0|1
  • Bence dünyada devlet, milliyet, ırk diye bir şey kalmamalı.

0|0
    0|0
  • geç bile kaldılar.ordu olarak birleştik millet altına sıçtı resmen.bunu zamanında yapsaydın böyle olmazdı

1|0
    0|0
  • Sınır olarak değil ama ticari ve savunma gücü olarak birleşse zararı değil faydası olur kanısındayım. he ama hukumet arap gotu yalamaya meraklı o ayrı

1|1
    0|0
  • ne gerek var? böyle iyiyiz.

1|0
    0|1
  • gerek yok :)

0|0
    3|0
  • Gereksiz gibi.

0|0
    3|0
  • olaya öyle bakarsan dunyadakı her ınsan aynı kandan üreme...sınav dunyasında böle beklentılere gırılmemelı...olcak neyse olmustur zaten..

0|0
    0|0
  • bu bir ütüyopya imkansız

0|0
    0|0
  • EVET KESİNLİKLEEEEEEE!B diyenler kürt sanırım:)))asdasdsdasdasdasd

0|0
    0|0
  • Tüm Türk devletleri birleşip ne yapacaklar onu anlamadım ben. Mesele toprak değil, kafaların çalışması.

İsrail diye bi' yer var. Bizim Konya'nın nerdeyse yarısı kadar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...