Turkiyeye seriat gelmesini isteyen insanlar hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Turkiyeye seriat gelmesini isteyen insanlar hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Evet bunu acicka soyleyen insanlar var.

0|0
12|23

En İyi Erkek Görüşü

• Ayrıca burda islamiyetin höşgörü dini olarak lanse edenlerin islamiyette ki hoşgörünün emevi halifeliği dönemi ile bittiğini . din yayma bahanesi ile insanları katlettiklerini kureyşa ile başlayan din adına zülmün türkleri zorla müslümanlaştırdığının örneği olduğuna . ve osmanlı zamanında ki devşirme mantığının emeviler zamanında arapların yetişkinleri öldürerek çocuklarının islam şartları altında yetişmesini sağladığını ve dini bu şekilde yaydıklarını bilinemsi gerekir.

müslüman fıkıhçılar bunların hep üzerini örter. bahsetmez. islamiyet 4 halife ile dönemi bitişi ile safllığını yitirmiş ve aşiretler arasında ki çekişmeler yüzünden iktidar hırsı nedeniyle bozulmuştur.

2|2
    0|0
    • araplastirildiniz dedigimizde din düsmani ilan ediyorlar.

• seriat gelse ilk kacmak isteyenler zaten bunlar olacak (:

• 4 halife vasi sahradan ve deveden basq bir sey qormemis insanlar

Kızlar Ne Diyor 12

• önce seriat kanunlari nedir diye sor, seriat isteyen herkes irandaki seriat dogru degil afganistandaki seriat dogru degil ordaki dogru degil burdaki dogru degil der ama ozaman dogrusu nedir dediginde cevap verebilenine henuz rastlamadim.

birak seriati kurani hayatinda okumamis kuranin sure ve ayetlerden olustugunu bilmeyen " bana ayet sure gösterme kuranda ne yaziyor onu göster" diyen seriatci sakirtler var (:

2|3
    0|1
    • şeriatin fıkıhtan geldiğini söyler onlar . fıkıhçıların ülkelere göre değişmesi farklı şeriat kanunları ortaya çıkmasını doğrurmuştur. şimdi çıkan sonuç bu fıkıhçılar höşgörü dini diye lanse edilen islamiyeti yanlış yorumladığıdır.

• çok cahiller ve işin kötüsü cahilliklerini asla kaul etmiyorlar asıl daha üzücü olan bu . at gözlğü ile yaşamak nasıl bir düşünce şekilidir

• bu arada şeriat isteyen penpelilerimizin bir erkek ile konuşma şekline ve rahatlığına bakar mısın laiklik ve demookrasiyi nimetlerinden böyle faydalanacak şeriat diyeceksin ve bir erkek ile konuşurken uzatma diyeceksin şeriat olan bir ülkede bunlar yaşayamazlar zaten

• Islamda zorlama yok diyorlar iyi hoş lakin islamda din için katledilme serbest bunu anlayamıyorum bn inanç yaradan ile kul arasında hep söylüyorum böyle düşünürken zorlamıyorum anlamıyorum şu an dinin gereklerini istediğimiz gibi yerine getirirken zorlandığımızda bunların istemeyerek yaptığımızda nasıl bir kabul görme bekliyorlar anlamıyorum.

Bir ikincisi kadınların desteklemesini hiç anlamıyorum şeriat ile 3 elli erkekler olduğunda eşleri üstlerine kuma getirdiğinde aynı evde yaşadıklarında hizmet etmediğî içîn dayak yediklerinde kız çocukları okutulmadığında da destekleyecekler mi çok merak ediyorum açıkcası.

Insanlar unutuyorlar davulun sesi uzaktan hoş gelir bir de yanlarına gitsinler.

0|1
    0|0
    • sadece iz cocuklari degil, erkek cocuklarinida sadece dini egitim verilmesini istiyorlar

• şeriat şartlar demek ...

neyin şartları ?

İslam'ın şartları kuralları demek...

Dinde zorlama yok lakin kuralları hükümleri bir nizamı muamelatı var.

Müslümanım diyen islam şartlarına eyvAllah çekmek zorundadır.

Ben müslümanım ve Mevla'nın bana emrettiği her hükme razıyım.

0|1
    2|3
    • seriate gore hirsizlarin eli kesilecek, secimler olmaycak ve ulkeyi mollalar yonetecek, mahkemede kadin sahitligi erkek sahitliginden 2 kere az degerli olacak, insanlar babalarinin izini olmadan evlenemeyecek, kadinlar hic calcimsaycak, , din ozgurlu kalkicak, bir ekerke 4 kadinla evelencek,basin ozgurlugu kalkicak, kadinlar kapanmak zorunda kalacak, bunadami razisin?

• cevap veremediğin çok soru bulunuyor uzatmamak haklısın . bu arada diniömiz derim din sana özgü değil sahiplenerek hareket edemezsin. benden daha dindar olduğunu göstermeye çalışma çabanda komik ayrıca bilgisizliğin ciddi anlamda bence bırak sana yol gösteren kula kulluk eden sistemini aklın var düşünmeyi öğren sen.

uzatma sözüne uy ve bir cevap yazma bana

• :)) Tamam sana yazmam lazım da değil :D + cahil diyorsun kendini görüyorsun bende Allah akl-ı selim nasip etsin... Hoşçakall

• Eğer bir kesime özgürlük hakkı tanınıp diğer kesime sınırlandırarak şeriat uygulanacaksa bu şeriat olmaz.Türkiye'nin çoğu müslüman sayılır ve şu an bu yönetimle herkes istediği ibadeti gerçekleştirebiliyor ve buna engel olan yok.O yüzden Allah'ın emirlerini iyice kavrayıp kendi kendimizi yönetebiliriz.

0|0
    0|0
  • Başka yere gitsinler yaa boşuna umutlanmasınlar

0|1
    0|0
  • Ruh hastası onlar bir de şeriatı isteyen kadınlar var çok güzel bir şeymiş gibi..

0|1
    2|0
  • Evet ya öyle insanlar var cık cık cık ne kadar şey bişey

0|2
    0|1
  • ben de neler neler istiyorum.. sorsalar

0|0
    0|0
  • Canları cehenneme . Kimin umrundalar

0|0
    0|0
  • Ben şeriatı destekliyorum beğenmeyen gavur memleketlerinden kendine yer beğensin?

1|0
    4|3
    • neyi destekliyorsun?

1) Secimlerim olmamasinimi?

2) Hapislerin kalkip yerine falakanin, idamin gelemsinimi?

3) Okularin kapatilip, yerine imam hatiplerin acilmasinimi?

4) Din, soz, basin, toplanma ozgurlugunun kalkmasnimi?

5) Cocuklarin ve kadinin kocadan asli durmua dusmesinimi?

6) Sefi olduklari icin, hirsilik yapam insanlarin llerinin kesilmesinimi?

• son olarak bana ebu cehil kafasıyla soru sorarsan sana ne anlatsam boşuna . Bu açıdan tartışmayı sonlandırıyorum zira sana cevap yazdıkça daha çok günaha giriyorsun ve ben buna ortak olmak istemem . iyi akşamlar.

• Ben bir Ateistim. Kadin ve erkekler Esitir. Almanyayi bir Kadin yönetiyor ve bütün Müslüman ülkeleri bir Almanya yapmiyor biliyormusun ?

Dünyada bukadar basarili kadin varken kendini bukadar asagda görmen cok yazik.

Masal dedigin Sahih Hadis. Ne diyeyim artik sana ? Ve gene diyorum Basörtü kadinlari ne bakisdan koruyor nede taciz ve diger olaylardan.

Ama neyse iyi aksamlar.

• Gelsin de , görsünler babayı .

0|0
    2|0
  • arabistanda yaşasınlar

3|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Sorun şeriat isteklerinde değil ki. Sorun sizin ve benim hayatıma direkt olarak etki etmelerinde diktatörce davranmalarında.

Dini inançlarını yaşayan her insana, her bireye saygım var. Hangi dine mensup olursa olsunlar, hangi inancı savunursa savunsunlar bunu yaşamaları ve inançlarına göre ibadette bulunmalarını isterim. Fakat onların inançlarıyla bana veya bir başka bireye zorunluluk getirirlerse orada dur demek gerekir.

İçki içiyorsam ben içiyorum, namaz da kalıyorsam kendim için kılıyorum. Kimseye bir açıklama yapmak zorunda değilim.

Lakin özellikle akp hükümeti şeriat veya dini kuralları sosyal ve ortak hayatımıza getirmek için sinsice planlar yapıyor. Bugün yaşadıklarımızda bu planın adımları.

3|2
    0|0
  • Bence Türkiye ye gelmesini beklemesinler onlar şeriata gitsinler. Yani kısaca bakınız iran orda hadi zktirip gidin.

2|1
    0|0
  • sevgilisi daha aldatınca burda ahkam kesen penpeliler şeriat istiyorum diye dolanıyor. akıl tutulması yaşıyorlar.

Şeriat din kurallarına göre yaşamak demek değildir. İslamiyetin Emeviler döneminde arap yaşam tarzında baskın erkek dünyasına göre değiştirildiğini düşünürseniz bunu anlarsınız zaten.

şeriat çok eşliliğin yanında , recm edilme gibi insanlık dışı uygulamaların olduğu bir sistemdir.

islamiyet höşgörü dini ise bu kurallar insanların götünden uydurduğu kurallardır.

2|2
    0|0
    • Bu en iyi cevap seçilsin herkes okusun.

• Alimler peygamberlerin varisleridir.. ve her devirde olmak zorunda...

islam Peygamberler ve halifelerle sınırlandırılamaz bu sığ bir düşünce.

cemaatçi vs. kafanızda bir model oluşturmuşsunuz herkesi aynı sanıyorsunuz komiksiniz.

konuyu sapıtmışsın tıkanmışsın vs. böyle konuşacaksan hiç konuşma...

• Söylediğim söz Hadis-i şeriftir + varis sözünün tevilini (açıklamasını) bu şekilde anlaman ayrı bir komik. :)

Dinimiz diyorsun yaptığın yorumları görmesem yutacağım bence uzatma...

• Bu Seriat isteyenlerde komik bulmam. Dünyanin hicbir yerinde Seriat yok diyerler. Bunu diyerek Milyonlarca Müslümani kafir ilan ederler ayni anda ben Islami onlardan daha iyi biliyorum demis oluyorlar.

Sorsan Sudi Arabistanin Seriati neden gercek Seriat degil, hangi noktalarda yanlis Cevap veremezler cünkü fikirleri yok. Sadece Seriati desteklesinler diye orda gercek Seriat yok ögretmisler bu cahilere bunlarda düsünmeden destekliyorlar.

Neymis efendim Seriat osmanlilan bitmismis. Hayatlarinda Osmanliyi görmediler, Osmanlidan haberleri yok. Burdada farki sorsan gene cevap veremezler. Gercekte Osmanlida Sudi Arabistanin Seriati vardi.

Araplarin anadili arapca, Kuran onlara indi en eski Müslümanlar onlar Tarih boyunca Seriatlan yönetilen ülkede yasiyorlar. Bu Türk sakirtler Seriati ama tabiki onlardan daha iyi biliyorlar.

Daha hayatimda bana Seriat hangi noktalarda Laik bir Demokrat yönetimden daha iyi oldugunu söyleye bilen bir Müslüman görmedim.

0|1
    0|0
  • "İnsanlar" derken ? Yani "insan" kategorisini kullanman garip geldi de.

1|0
    0|0
  • Ne düşüncem 2 hafta sonra vericekler eline zikini haberi yok şakirin

1|0
    0|0
  • Şeriatın gelmesine gerek yokki şeriat esas ALLAHIn emir ve yasakları Din zaten Yalan konuşma kul hakkı yeme, insan öldürme, zina yapma diyor. Bu yönetim şekli olmaktan önce yaşam tarzımız olsa daha iyi isteyen istediğini yapmış olur Şeriatsa buda bir ALLAHın emri Dinde zorlama yoktur.

0|0
    0|0
  • tanrıya inanmayan biriyim ama müslüman zaten şeriatla yaşar namaz kılması bile şeriata uymaktır müslüman birisinin şeriata uymaması dinden çıkma ya da küfürdür..

0|0
    0|0
  • cahil insanlar hakkında pek düşünmem

1|1
    0|0
  • İyi şeyler düşünmüyorum ve cahil olduklarını düşünüyorum .

0|1
    0|1
  • demokratik rejim altında özgürce yaşamak varken teokratik kuralların olduğu baskıcı şeriat rejimini isteyen insanlardır. nasıl bir kafa yapısındadır anlamak zordur bu insanları.

0|2
    1|1
  • Onu isteyen insanlar maden bu kadar koyun olmak istiyorlarsa ben onları sözde islami kurallara göre çobanlığını yaparım

0|1
    0|0
  • işine gelmedi kimsenin gelsin kesip eline verecekler aslında bak bakalım zina olayları yarı yarıya düşmüyomu korkusuna

1|0
    1|0
  • O insanlarda köle ruhu var, ne desek boş.Ot gibi yaşamak onları bozmaz.Her türlü baskıya, gereksiz kurallara boyun eğen uyuzlar.

0|0
    0|0
  • Okyanusun altında kendilerine koloni kursunlar.

0|1
    0|1
  • fuck the system diyorum başka bir şey demiyorum.

0|0
    0|0
  • Getirebiliyorlarsa getirsinler.

0|0
    0|0
  • şeriat değil idam gelsin bence bilader suçlar azalır ortam iyice bozuldu

0|0
    0|0
  • Türkiye'ye şeriat gelirse ilk işim finlandiya konsolosluğuna gitmek

0|0
    0|1
  • ne düşüncem tabiki şeriat gelmeli diye dusunuyorum

0|0
    1|2
  • Kafası çalışmıyor bunların.

Hadi erkeklerin istemesini bi' nebze anlarım. Kadının direkt üzerine basıyorsun, yokmuş gibi davranıyorsun, 2. sınıf insan muamelesi yapıyorsun ve egon tavan yapıyor.

Kadınlar niye istiyor onu anlamadım.

Cahillik, kötü.

3|2
    0|0
  • simdi seriat gelsin demiyorumda bagzi seriatin cezalari gelsin diyecem yanlis anlican ama söyle düsünürsek, bu tecavüzcülere cocuklara yapilan tacizleri düsünürsen onlara seriatin önerdigi cezalarin verilmesi makbuldür bence.

sucu isliyorlar ya iceri giriyorlar bikac sene sonra cikiyorlar ya da psikolojik hasta diger insanlardan gelebilecek zarardan korumak gerek diye korumaya aliyorlar.

ya benim ondan görüdügüm görebilecegim zararlar ne olacak ?

ya o olayi yasayan kadinin cocugun psikolojisi ne olacak ?

bence bu tür seylerde cezalar caydirici olmali

0|0
    1|0
    • sen cocuklari yapilmis tecavuze bu kadar karsisan, ne 9 yasinda kizla iliskiye girmis birine peygamber olarak goruyorsun?

• onu ilk senden duyuyorum ve insanlari renjide etmekten vazgec. öyle biseyin olup olmadigina idda etmiyorum ( bilmedigim icin ) ama eskiden olan bagzi seyleri simdiki zamanda yargilamak dogru degil

Yükleniyor...