Devlet , öğrenciler için ne yapmalı ?

Devlet

öğrenciler için

ne yapmalı ?

• Bence : ..
    11%(15)11%(29)Oy Ver11%(14)
  • Yaratıcı fikirleri desteklemeli
    24%(33)32%(86)Oy Ver41%(53)
  • Öğrencilere her şey bedava olmalı
    31%(43)26%(69)Oy Ver20%(26)
  • Kafasına göre takılma hakkı tanımalı
    16%(23)14%(37)Oy Ver11%(14)
  • 10 yıl geri ödemesiz 10 bin lira kredi vermeli
    18%(26)17%(48)Oy Ver17%(22)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0

En İyi Kız Görüşü

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 35

• Ücretsiz eğitim.

Bunun içinde barınacak yer de dahil.

Kimse şimdi harçlar kalktı diye gelmesin, "ikinci öğretimler insan değil mi lan?" derler adama.

0|1
    0|0
  • eğitimin sistemini düzenlemelei eşitsilizkleri azaltmalı

0|1
    0|0
  • puanları yükseltmek yerine düşürsün bir zahmet hem üniversite hem lise puanları yüksek şimdi liselerde ortalama da kalktı. hadi lise bitti bir şekilde üniversiteye girdin puanı tutturdun bu seferde harçlar felan engel oluyor parası olmayan okuyamıyor resmen

0|3
    1|0
  • Mümkünse karışmasın yeter.

1|2
    0|0
  • Bence , öğrenmenin yası yoksa cocuklugun ve gecmliğin en güzel zamanlarınıokulda geçirmemezi sağlamalıve eğitim sistemini düzeltmeli v şıkların hepsi

0|1
    0|0
  • c demişim :D

0|1
    0|0
  • bir ünv öğrencisi yurtta kalıyor ise zaten yemek ücretsiz sıcak su 7/24 var . yurda ödediğim 111 tl ücret benim kullandığım aylık su elektrik masrafımı bile karşılamaz öğrenciler için herşey iyileştiriliyor daha ne yapılsın

bence soru öğrenciler vatana millete hayırlı olmak için ne yapsın şeklinde değiştirilebilir

Allah devlete zeval vermesin..

0|2
    0|1
  • devlet yol yapıyor yol daha ne istiyorsunuz nankörlerr gafiller sizi :)) eskiden yol varmıydı yoktu bakın şimdi heryer yol kıymet bilin biraz ala ala :)

0|1
    0|0
  • Bence devlet artık bir rahat bırakmalı öğrencileri.Bir rahat nefes alsak kızlı erkekli öğrenciler olarak bu kadarı da yetecek.

0|2
    1|0
  • Dinlemeyi öğretmeli...

0|1
    0|0
  • dağ başında değilde düzgün yerlere okul yapmalı ilk önce! sonra gerisi gelir. yol masrafı kalkacak yer sorunu vs bunlarda düzgün olan bir okul için olmaz. yani dikdörtgenin bir kenarı yamuksa diğerleride yamuk olur. devlet yamuksa millet ne yapsın be kardeşim? okumak paralı işe girmek yokken bırak ya yaşamayı, ölmek bile paralı memleketimizde SAKIN ÖLMEYİN :D aman ha !

0|1
    0|0
    • aynen bizim fakültede dağ başında osmanlı zamanında sürgün yeri olarak kullanılıyomuş :)

• sınav sistemini değiştirmeli. Ancak şimdi olduğu gibi her değiştirdiğinde daha kötü yapmamalı !

1|1
    0|0
  • verdiği krediyi geri almasın,ulaşım ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyata olsun,yurt imkanları ve yurdun imkanları çoğaltılsın,kaliteli eğitim sağlansın,çocuklar okul bitsin işin hazır diye kandırılmasın.

0|1
    0|0
  • Devlet halkı için ne yapmalı olmalıydı bu soru bence. Çünkü bir tek öğrencinin tüm kesimlerin sorunları var.

0|1
    0|0
  • egitim ve bircok konuda hic yararli fikirleri yok olmuycakta.bence rahat biraksin.egitimide ozellestirsede kurtulsak.

0|1
    0|0
  • Sınavları kaldırsın başkada bişey istemiyorum :/

0|1
    0|0
  • Mezuniyette iş imkanı veremediği bölümleri kapatmalı.

Turist muamelesi çekmesin öğrenciye.

1|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Bence otobüste ücret almamalılar dünyanın parası gidiyor ona verdiğim parayla kaç tane özel ders alırdım ben

0|1
    0|0
  • Her şey bedava olmalı ve kafasına göre takılma hakkı tanılmalı.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    15

Erkekler Ne Diyor 45

• -Öncelikle MEB'i siyasetçilerin elinden kurtarıp eğitimcilerin eline bırakmalı.

-Sınav sisteminin deneme tahtası olmadığını algılamalı.

-Rehberlik sistemini aşırı geliştirerek öğrencilerin yanlış eğitim almasının önüne geçmeli.

-Üniversite mezunu bütün insanları iş bulabileceği bir sisteme geçiş yapmalı. Bunun için de üniversitelerdeki kontenjan sayılarını ihtiyaca göre ayarlayıp mezun olanları iş başı yaptırmalı. Yani kimseye üniversite kazandığı için boş ümitler kazandırmamalı.

-KYK'yı daha kapsamlı hale getirmeli. Verilen bursları ve kredileri sabit tutmak yerine öğrencinin ihtiyacına göre seçenekler sunmalı. Çünkü Sivas'ta okuyan bir öğrencinin maddi ihtiyacıyla İstanbul'da okuyanınki bir değil.

-Eğitim kurumlarındaki denetimleri arttırıp keyfi uygulamaların önüne geçilmeli. Öğretmenler okul içerisinde kendi cumhuriyetlerini kurup kafasına göre eğitim vermemeli. Her şey sınav sistemine uygun olmalı.

-2 farklı lisenin yurdunu tecrübe ettim ve ikisi de kalite ve konfor açısından sınıfta kalmıştı. Bu konunun üzerine düşüp durumu kötü olan lise yurtlarının belirli kaliteyi yakalanması sağlanmalı.

-Öğrenciye ileriye dönük planlar yaptırılmalı. Bu sayede öğrenci ne yapmak istediğini bilmeli ve kendindeki eksikleri önceden görüp kapatmalı. Bu duruma kendimden örnek vereyim. Lisede sıfır diyebileceğim bir İngilizce eğitimi aldım. Bu konunun önemini şu an anlayabiliyorum anca Son sınıfta bir çok bölümden haberim yoktu. Uçak Mühendisliği'ni sınav sonuçları açıklandıktan sonra öğrendim ve sırf bu meslek için 2. sene sınava gireye karar verdim. İlk girdiğimde sayısalda 16.000 sıralamam vardı. Sene içerisinde Pilotaj bölümünü keşfettim ve ikinci senemde ilk tercihim orası oldu. Şu an pilotajdayım ama tek eksik bölümler hakkındaki bilgim değildi. Hazırlığı bir yıl okuyarak geçmemin bile yetmeyeceği İngilizce şu an en büyük sorunum.

Daha çok vardır şikayetçi olduğum konu ama şimdilik bunlar geldi aklıma.

3|3
    0|0
    • bunları söylerken burası türkiye diyede düşünürsen ne kadarda gerçeğe uzak olduğunu anlarsın ne yazık ki.

• Benim yorumumdan önce sorulan soru gerçekten uzak zaten senin mantığına göre ;) Ayrıca yapar demedim, yapmalı dedim. Senle aynı fikirdeyim zaten merak etme. Eğitim sistemi gitgide zayıflıyo zaten. Gelişme olmasını beklemek hayalin ötesine geçmeyecek gibi bir süre.

• Devlet ögrenciye ne yaparsa yapsin asla ögrenci memnun olmaz ya bu garip bir durum aslinda

Ancak ögrenim kredisi vermek toplu para alirsa kac kisi okula devam eder oda bir karisik durum o yüzden aydan aya veriyorlar..

Egitim zaten bedava bir konuma geldi ancak kalicak yer sorun yüksek kalitede yurtlar yapmali devlet en önemlisi bu

0|1
    0|0
  • yaratıcı fikirler destekleniyor zaten mars projesi, elektrik projesi, hidrojen projesi bunları devlet sayfalarından ve tubitakdan takip edebilirsiniz, öğrencileri yönlendirmede eksiklik var bence sadece, herkes doktor mühendis olmak istiyor... herkes doktor olursa diğer meslekler boş kalır doktorluk ucuzlar her alan tercih edilmeli ama her alanda iş yaratımına göre azalıp çoğalan kadro olmalı. liseden itibaren mesleklere girilmeli ve bu konu arttırılmalı... meslek liseleri artmalı... ünilerin yükü azalmalı ve mesleki alana göre şekillenmeli eğitim...

0|1
    0|0
  • yurt ücretlerini kaldırsınlar, bide şu yabancı uyruklu öğrencilere bizden fazla önem vermesinler adamlar krallar gibi yaşıyor ya.

1|1
    0|0
  • toplu taşıma araçları öğrenciye ücretsiz olsa süper olur valla. sonra üniversiteden mezun olunca hemen iş için seni bir yere gönderse ve bu yerinde o adamı 1 yıl elinde tutması zorunlu olsa en az asgari ücrete izin verseler.

0|1
    0|0
  • Ales, kpss vb sınavlarda soru hazırlayan ve sırf egolarını tatmin etmek için zor ve kendince mantık içeren soru hazırlamaya çalışan bireyleri hizaya getirmeli ve uyarmalı. Mebi, ösym' yi ve yök' ü bu konuda uyarmalı.

0|1
    0|0
  • parasız ve eşit egıtım...

0|1
    0|0
  • okuyan herkes sigortalı sayılmalı, burs ücreti artmalı

0|1
    0|0
  • Bence;

-En önemlisi kaliteli eğitim sağlanmalı.

-Burs imkanları çoğaltılmalı

-Yurtlar ihtiyacı karşılayacak biçimde olmalı.

-Birkaç sınavla insanların hayatı belirlenmemeli.

-Düşünce özgürlüğüne önem verilmeli

-Özel hayata müdahale edilmemeli.

0|1
    0|0
  • parasız eğitim ve ezbersiz eğitim...

ünivdeki hocaların denetlenmesi. ( hocanın keyfi yüzünden 2-3 yıl boyunca tek dersten okul uzatanlar var)

0|1
    0|0
  • BBBBBBBBBBBBB

0|1
    0|0
  • mümkünse bu devlet öğrenci için hiç bişey yapmasın

0|1
    0|0
  • Bu nasıl şık arkadaş ya.Geri ödemesiz 10000 tl kredi ne alaka ? Devlet rahat dursun biz böyle iyiyiz.

0|1
    0|0
  • Bence devlet öğrenciler için hiç birşey yapmasın bir zahmet, biraz memleket için birşeyler yaparlarsa, öğrenciler zaten kendileri birşeyler yapar.

0|1
    0|0
  • iş imkanı sağlasın. öğrencilik bitiyor , çile başlıyor ...

0|2
    0|0
  • Sorgulamayı, araştırmayı, ezbere iş yapmamayı, bir şeyin kaynağını düşünebilmeyi öğretmeli. Şu anda ne dense ona inanan bir toplumuz. Sorgulama yok. Tüm sorunların kaynağı bu.

0|1
    0|0
  • Kafasına göre takılma

0|1
    0|0
  • B' dedim. Ayrıca ikinci öğretim harçları bildiğin kazık misali giriyor. Bunda bir iyileştirme yapılabilir.

0|1
    0|0
  • harçları kaldırmalı dünyanın en iyi en modern eğitimini vermek için uğraşmalı yani vazifesini yapsa yeter

0|1
    0|0
  • yaratıcı fikirler desteklenmeli

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    25
Yükleniyor...