Türkiyedeki eyalet sistemi neden değiştirimiş bilgisi olan var mı?

ilk mecliste, 1923 te ermeni eyaleti kürt eyaleti laz eyaleti gibi bölgeselleşen türkiyede neler değişti veya neden gerek görüldü 7 ayrı bölgeye bölünüp adları değiştirildi, bilgisi olanlar var mıaramızda veya fikri olan?

Güncellemeler:
gönderen arkadaşıma teşk ederim.

1941 yılında Ankara'da toplanan Birinci Coğrafya Kongresi, uzun süren çalışmaları sonunda Türkiye'yi yedi coğrafi bölgeye ayırmıştır. Adı geçen kongrenin çalışmalarında; Türkiye'nin üç tarafının denizle çevrilmiş olması, eyaletlerin konusu ise meclis gündemine gelmiş ancak gündemde çıkan kavgalar sebebiyle konuşulamadan rafa kalkmıştır.

arkadaş buraya yazmaya çekinmiş bana özelden attı çünkü bazı arkadaşlarımız ancak hakaret ederek konuşabiliyorlar

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• yok öyle birşey başbakan ın saçmalıkları osmanlıda eyalet sistemi vardı ve eyaletlere şehzadeler veya merkezden atanan valiler yönetirdi yani yok öyle herkes kendi istediği gibi yönetilmesi falan

0|0
    0|0
    • eyalet belki kelime olarak ö günleri anlatamaz ama biz osmanlıdan doğma bir devletiz sonuçta, o zamanlarda bu isimlerin kullanılmış olması bence normal. ama günden güne değişmiş bazı şeyler neden değişmiş hiç görmedim konu olarak bilgisi var olanın söylemesini istemem bu sebepten.

• ipsos kardeşim sen nerelisin önce onu sorsam, yani doğuyu pek görmemişsin sanırım, 1970 sonrası nüfusun çoğu 10 üstü çocuklu ama yarısı ya teröre kurban gitmiş, ya da terör suçuyla vurulmuş ya da kim vurduya gitmiş cesedi bile yok ortada. var ama haberlerde yokmuş sadece. söylenmeyince yok sayılacaksa evet yokmuş gerçekten.

• ben rpfilde yazdığı gibi ipsosluyum neyse sen ne bilemk istiyorsan öyle bil boşver hadi iyi akşamalr

• degiştirmiş ki ayrım olmasın diye ama anlamazsın sen

0|0
    0|0
    • ben bilgi sordum , bilgisi varsa söylesin elbette ama bunu sormak bile ayrımcılıksa vay halimize vayyy

• vallaha ben bu dediklerini duymadım benim duyydugum farklı.özürdilemediler.telde dediler diyolar var mıbege.fax çekselerdi odamı olmadı.yalan dolan.onlar.hz musadan sonra beddua almış ve kıyamet kopana kadar da bu dünya da kalacak tek millet.vallaha bunlarla kendimizi unuttuk.iyi akşamlar boşver millet bagı bostanı yoluyo biz bakıyouz.takma diyorumyemek yicem artık :)

• bizim basınımız aynı anda 40 yalanı 40 gerçek yapan bir basındır, magazin bile sırf gündem doldurmadır. basın bakarsanız yolunuzu şaşırırsınız. sadece şunu diyeiblirim, israil basınına bakabilir teyit edebilirsiniz dediklerimi. ancak daimi doğru bilgi için aa veya dha ya üyelik alın lütfen ve sürekli bütün haber güncellemeleri size gelsin, basın milyon haber içinde istediğini seçer yayınlar , esas haberlerse hep altta kalanlardır.

Yükleniyor...