Ilk insan nereden gelmiştir ? Sizce

Evet ilk insan nerden gelmiştir ?

Görüşlerinizi alalım

Güncellemeler:
peki neden okullarda din dersinde allah yarattı diyorlar? ama diğer derslerde evrim öğretiyorlar ? dünya dinozorlar felan ?

0|0
6|28

En İyi Erkek Görüşü

• İlk insanlar bir yerden gelmedi, gökten zembille de inmedi.

Yeraltında "Plakalar" diye bir şey var, bunlar hareket halindedir sürekli. Depremler, dağ yükselmeleri, bu hareketlerden olur

Bu hareketler Afrika'daki Rift Vadisi'ni de ikiye ayırdı, bir kısmı kurak iklime döndü, ormanlar seyreldi, öbür kısmı aynen kaldı. Kurak tarafta kalanlar bize doğru evrimleşti, ormanlıkta kalanlar da günümüz maymunlarına

Tabii bu 1-2 yılda olmadı ve Vadi de iki adımlık bir yer değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Seninle aynı yerden geldiği kesin. "İnsan" diyorsun sonuçta.

2|0
    1|0
  • Insanlar topraktan geldiyse, ozaman yagmur yagdiginda neden camur olmuyoruz heee? Hadi bunuda aciklayin Müslümanlar.

Insanlar baska bir Primatan Evrimleserek ortaya cikmistir. Daha fazla bilgi kazanmak istiyorsaniz.

Bu Linke girin.

bit.ly/1hWFeg3

2|2
    1|3
    • Yüce Spagetti Rahmen

• Bana Tesadüfü açıklasana verdiğin yazı linkinde de anlattıklarında da tesadüfi olmadığını düşündüğünüzü kanıtlayacak hiçbir bilgi yok.:) Levha tektoniği kanıtlanmış diye evrim de kanıtlanmış oluyor:) Bilim de tezler birbiriyle bu kadar bağlantılı değildir.Hepsi ayrı ayrı ele alınır.

• FSM efendimiz

• allah tarfından yaratıldı tartışmasız. yok patlama oldu yok maymunun çükünden geldik falan değil. toprak silisyumdan oluşuyor..insan vucudunda su dan sonra en çok bulunan element silisyumdur.

2|2
    1|2
  • Güncelleme: peki neden okullarda din dersinde allah yarattı diyorlar? ama diğer derslerde evrim öğretiyorlar ? dünya dinozorlar felan ?

-Bu sorunun yanıtı ise senin vicdanında yatıyor. Bizim dinimiz sorgulanamaz bir dildir. Şöye diyemeyiz din için. Bunu ne yarattı ? allah yarattı. allah allah nasıl yarattı ? sorusunu soramayız çünkü dinde mantık yoktur. ama sana tatmin edici bir yanıt verebilirim. O gök taşı, dinozorlar, canlı hücreler, ateş küre ne tarafından yaratıldı. ? Bunu bir düşün tatmin edici bir yanıtı bulursun :)

Din adamları çoğunlukla bilimin gelişmesinden rahatsız olurlar çünkü bilim allahın yarattığını açıklıyor. Zamanla her şeye bilimse bir cevap gelipte kimsenin dine inanmayacağından korkuyorlar. Hele ki din üzerinden para kazananlar 3.5 atıyor.

0|1
    1|0
  • dünyaya çarpan gök taşı ardında bir sürü parçaya ayrıldı ve gezegenin çeşitli bölgelerine dağıldılar. Zamanla bunların içindeki yüzyıllardır uyku halinde olan hücreler uyandı ve canlı hücreler ortaya çıktı. hücreler bir birleriyle ya da bitki yosun vs. beslenerek büyüdüler. Sonra büyüdükçe kendilerine has özellikler kazandılar. Mesela zehir. (elektrikli yılan balığını bende anlamadım). Zamanla bu hücreler büyüyünce evrim mgeçirip ayakları çıktı. Karaya ayak bastılar. Bu karaya ayak basanlardan biriside insandı. Ve insan toplumsal bir varlık olması ve üstün zekası el becerileri gereği diğer canlıların aksine gelişebildi. Ve sonra sen geldin :)

1|0
    1|0
  • bu konuya biraz mix bakıyorum ben. Yani biraz ondan biraz ondan. İlk insanın nereden geldigi hususunda cesitli derlemeler var ancak bu biraz daha derinlere inilirse dagitilacak bir konu. Ben uzun sure bizlerin deney faresi oldugumuza inanmıstım. Yani baska birilerinin daha ustun bir yasam foırmunun burda gelisip kolonilesmemiz icin olusturdukları bir "kultur" ortamından baska birsey degiliz diye dusunmustum. Hatta bununla ilgili cok fazla teori de yaratmıstım ki bunun en temelini de eski yunan, viking ve maya efsanelerinden yararlanarak hazırlamıstım...

Biz "tanrıların" kobay fareleriyiz. Neden oldugumuzu da sadece onlar biliyor.

Bu deneyin bittigi gun kıyamet olacak...

0|0
    0|0
  • Maymundan geldiğimiz bilinmez ama maymuna gittiğimiz kesin. (Cmylmz)

2|1
    0|0
  • ben kayıtsız sartsız allaha ınanmış bırı olarak,allahın topraktan yarattıgını bılıyorum,o kadar:)

1|0
    0|0
    • Bilmiyorsun , inanioyrsun. Bilgi ve inanc arasindaki farki bil lütfen.

• herkes hedefıne ve soy gecmısıne enınde sonunda kavusacak dıyorsun yani:)))

• verdiğim cevabı düzgün oku :D

• bu soruya cevap verebilmek için bilim adamı olmak gerekiyor. bizim vereceğimiz cevaplar ya okuyup ikna olduğumuz bilim adamları (Lamarck, darwin,Wallace vb) , ya da din kitaplarının (incil, kuran, tevrat) öğretilerden öğrendiklerimiz olacaktır. yani araştırmadan sorgulamadan ve bilmeden, kim hangisiyle ikna olmuşsa o cevabı verecek. din öğretileri çok baskın olduğu için büyük ihtimalle çoğunluğun cevabı din kitaplarından öğrendikleri olacaktır..

0|2
    1|0
  • bu tamamen eğitim sisteminin çarpıklığıbu güne kadar gelen eğitim kurumlarının başında olan kişilerin evrim görüşüne sahip olmalarından kaynaklanan yanlışlık

1|0
    0|0
  • Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık.

Cinleri de daha önce insan vücudunun gözeneklerinden geçebilen güçlü bir ateşten yarattık.

Ey Peygamber! Rabbinin meleklere şöyle dediğini hatırla: "Ben, kuru balçıktan, şekil verilmiş kokuşmuş çamurdan bir insan yaratacağım."

Ben, onun yaratılışını tamamladığım ve ona ruhumdan üflediğim zaman, siz hemen onun için secdeye kapanın." HİCR 26...42 . Ayet

2|0
    0|1
  • Fil Dişi Sahili...

1|0
    1|0
  • Evrimi okumanı tavsiye ederim.

alfa-sorgulama.blogspot.com

2|1
    2|3
    • yavrum senin dedelerin orangutansa yapacak bişey yok :D

• dinini sana ben öğretiyorum ne ironi ama :D

• peki allah anlıyacığımız bir dilde kuran göndermeyi akıl edemedimi ?

• Rahimden Gelmiştir :R

1|0
    1|1
  • topraktan geldik toprağa gideceğiz hiç duymadınmı bunu vücudun alt tarafı yani boyun altı melekler tarafından yapılmıştır şekil şemal verilmiştir kafayı yüzüde allah kendi sıfatından nurundan yaratmış şekil veritmiştir sonra onar bir bütün halinde ruhunu üflemiş can vermiştir bu yüzdendir ki yüze,ağıza,kafaya küfür etmek büyük günahtır sakıncalıdır

1|0
    0|1
  • nası şeyler merak ediyorsunuz yaw

0|0
    0|0
  • topraktan yaratılmıştır

1|0
    0|0
  • Siz Havva ile Adem i duymadınız mı hiç. Şüphesiz yüce Allah tarafından yaratıldı

2|0
    0|2
  • Allah'a inancım sonsuz evrimede inanıyorum bir mühendisin elinden çıktığımız kesin sadece din tarihinde eksikler ve uydurmalar çok fazla ama evrimin ürünü olsaydık bu kadar sürede yani şimdiye kadar süpermen olmamız gerekirdi...

1|0
    0|1
    • Hem Evrime hem Islamin Allahsina inanman mümkün degil arkadasim. ;)

Ve Evrim Teorisi üzeri böyle düsünüyorsan sen Evrim Teorisini anlamamisin.

• okudum arkadaşım merak etme internetten bütün savunan proflarıda izledim tamam ademle havva bencede saçma hadi onlar gökten indi onların cocukları kmle evlendi bilmem ne ama ben diyorumki neden Allah'ta evrimde bir arada olmasın hadi evren big bangle oluştu ama herşey tesadüf gibi görünsede çok ince ayrıntılar detaylar çok çarpıcı mühendislik eseri olduğumuz aşikar

• Verdiğin linki okuduğum Levha tektoniği teorisinin evrimi desteklediğinden bahsediyor:)Ördeğe tavuk diyomuşuz bir de:) Levha Tektoniği kanıtlanınca Evrim de kanıtlanmış mı oluyor yani:) Türlerin dünyaya yayılması ve değişim göstermesi bizim de inandığımız birşey ama sizden farkımız biz adaptasyona ve bir yaratıcıya inanıyoruz siz yaratıcıyı yok sayıp evrime inanıyorsunuz:) Ayrıca örnek verdiğim tesadüfi saydığınız durumlara bir açıklama bulamadım yazıda:)

• insan maymundan geldiyse maymun nerden geldi arkadaş oda kediden geldi de hadi o zaman kedi nerden geldi böyle bakarsan sonu yok ki bu olayın

1|0
    0|1
    • Insanlar maymundan gelmedi, bunu söyleyen ve destekleyen birsey yok. Bu halk arasi yayili yanlis bilgi.

Insanlarlan, maymunlarin ortak atalari var bir baska pirimat.

• herşey binbag ile başladı stephen hawking grang desing 3.bölümü izlemeni tavsiye ederim orda ayrıntılı bir şekilde anlatıyor

• o zamanda bing bang ten önce ne vardı onu sorarım o zaman sende bilemezsin bu işin sonu yok söylemiştim ALLAH vardır sen bana tavsiye ettin stephan hawking okumamı bende sana kuran okumanı tavsiye ediyorum

• ilk insan çamurdan geldi nereden gelecek başka :D

2|0
    0|1
  • Topraktan gelen topraga gitsin maymundan gelende ormana oturup biraz dusunmek lazim bu akli sana ne toprak ne silisyum verebilir

0|0
    1|1
  • adanadan gelmiştir

1|1
    0|1
  • galiba çok felsefe kitapları okumuşssun,dikkat et ahlakında düzeninde bozulur

1|0
    0|0
  • İlk insanda son ınsanda allah tarafından yaratıldı.evrımı felan bos verın

0|0
    1|2
    • hem türk hem müslüman kafan çok güzel kardeş güle güle kullan.

alfa-sorgulama.blogspot.com/2013/09/turkler-nasl-musluman-oldu.html

• Malatya üzerinden Ankara ya geldiği yönünde bir kaynak var.

0|0
    1|2
  • hepimiz seker kız candyden gelsık link bakın ne kadar sırın :)

1|1
    0|1
    • :D hayır çilek kızdan geldik

• ulaa her yerde şeker kız candy mi paylaşıyon sen :)

• hea sevıyom ne olcak sevgı pahabıcılmez elekcı cankırılımısın sen ? :)

Kızlar Ne Diyor 6

• bilim bana bigbangin öncesini açıklasın.

0|0
    0|0
  • Cennetten..

0|0
    1|0
  • Evrimmm.

1|0
    2|2
  • Big Bangdaki muhteşem zamanlamanın tesadüfi olduğunu düşünmekten,tesadüfen suda oluşan tek hücreli bir canlıdan tüm dünyadaki canlıların oluştuğunu düşünmekten daha mantıklı bir yaratıcının olduğunu düşünmek.Herşeyi tesadüfe bağlıyacak kadercilik biz Müslümanlar da bile yok:))

0|0
    1|1
    • Sen bir tesadüf sayesinde Müslümansin. Hala inanmiyormusun tesadüfe ? ;)

Sen bu tesadüf olayini anlamamisin.

• muthış,en azından ınsan oldugunun bılıncınde olanlarda var... çok şukur..

• Amerikada dogusaydin yani Müslüman olurdun he ? ;) Bir müslüman aile ve toplumun icine doguman sana "seciminde" yardimci olmadi he ? ;)

Neyse, dedigim gibi, senin inancin yetersiz bilgi üzeri geliyor. Tesadüf konusunu anlamiyorsun. Bide Islama inaniyorum diyorsun iste bir Ateistlen Dindarin arasinda fark.

Sen Islamin dogru olduguna inaniyorsun ben yanlis oldugunu biliyorum. Konu disi cikmayalim ama.

Hic bir kaniti olmayan masalari bilimsel gerceklerden tercih etmek ayri bir sacmalik.

• Elbetteki ALLAH-Ü TEALA yarattı. evrim saçmalığını geçelimn lütfen. Birazcık mantıklı düşünelim. MAdem maymundan türedik şimdiki maymunlar neden türemeye devam etmiyorar ... bla bla bla

0|0
    1|0
  • ilk insan Afrikadan gelmiştir yanılmıyosam doğu afrikaydı. din dersi ile evrim zaten beyaz ve sıyah gıbı bırbırıne zıt. din adem ve havva diyo bilim ise insan evrım geçirerek bugunki halını aldı dıyo. ıstersen sana bı lınk atayım evrımı bı oku

0|0
    0|0
Yükleniyor...