Siz Hükümeten memnunmusun ?

Almanyada herkez baska bisey diyor ..

Ben size sormak istiyorum...

Sizce Gelecek Sene Akp kazanmalimi ?

Yoksa artik 12 sene yeter gitsinmi diyenlerdensiniz.. ?

Güncellemeler:
Ben benim milletimi anlamiyorum..

Barzaniye kardesim diyen bir insana oy vermek ? Tuhaf degilmi..

Bence sehit Analarina yazik..evlatlari bosuna sehit olmus @

0|0
9|28

En İyi Kız Görüşü

• Akp bu seçimleri de malesef alır.

Malesef diyorum ama şu aşamada alternatif herhangi bir parti yok bunu göremeyip ideolojisini savunan partiye oy veren insanları da anlamıyorum. Ben sosyal demokrat görüş taşıyan biriyim ama pusuladaki bu partilerin hangisine oy vereyim?

Kendi görüşümü geçtim varsayalım mhp'ye oy verdim Bahçeli ve ekibi bu işi becerebilecek cürme sahip değil. Keza Kılıçdaroğlu'da öyle.

Hepar demiş arkadaşın birisi Pamukoğlu ordudan gelme bende asker kızıyım ama asker çıkışlı birinin başbakanlık koltuğuna geçince bahsi geçen özgürlükten eser kalacağını düşünmüyorum. Kaldı ki hepar ekip olarak ülke yönetebilecek bir parti de değil.

Siyasi görüşlerimiz çoğunlukla tutmasa bile Milliyetçisosyalistin dediği BBP'yi düşündüm duruş olarak sevdiğim bir yapı var genç bir kadro ama soru işaretleri uyanıyor.

Birde yaşlılar neden akp'ye oy veriyor açıklaması şu onlar mhp iktidarını ve koalisyonunu da gördüler chp iktidarını da gördüler. Kemal sunal filmlerine sadece komedi olarak bakmayın eleştirinin dibi var orada bir sahne var Çöp arabasını kaçırıp mahalleden çöp toplatıyor bu 40-50 yaş üstü insanlar bu iktidarları görmüş belediyelerin çalışmadığı suların günlerce gelmediği dönemleri yaşamış. Belediyecilik anlamında şuan ki partiler içinde akp nin eline su dökebilecek bir parti yok bunu biliyorlar. Akp'nin dış ve ekonomik politikalarına bakmadan ampule bu yüzden basıyorlar. Günümüz Chp belediyelerine bakın Eskişehir dışında var mı çalışan? İzmirliyim ben Chp den ne görmüş İzmir halkı?

Şimdi düşününce kim haklı kim haksız kavgası yapmanın lüzumu yok. Çıksa keşke adam gibi birisi kurtulsak ama 1930 sonrası gelen düzgün kaç iktidar var ki bir düşünün bakalım.

1|1
    0|1
    • vermeden oyu ya da onları iktidarda görmeden bu işi yapamaz demek bunu anlamıyorum kaç yaşındasın bilmiyorum ama bu ülke kaç yıldır sağ iktidarlarla yönetiliyor belediyelere gelince de partisi ikdidar olmayan hükümetin her konuda köstek olduğu chp belediyeleri daha ne yapacak onu da izah edersen sevinirim ben de mersin de yaşıyorum bu arada..

• Ekonomi de sosyalist tutum yanlısıysan ve devletçi isen Akp ile hiç işin olmamalı zaten :)

Radikal milliyetçilik, bir ülkenin gelişmesine sağlar. İşçilere milliyetçi duygular yüklenirse, o işçiler ülkeleri için canla başla çalışırlar. Kendinden olmayanı sistem dışına çıkarırsan, ülkedeki bir çok fakirlik, işsizlik, iç savaş zaten ortadan kalkar. Ama gidipte milliyetçiliğe hayır özgürlük demokrasi dersen o ülkenin içindeki ayrışmalar zaten ülkeyi batırır.

• Yanlış ifade etmedim ama yanlış anladın sanırım akp ile işim yok zaten rakibi olmadığını ifade ettim sadece ve belediyecilik konusunda iyi sayılacaklarını onun dışında doğru birşeyleri yok.

Milliyetçiliği katı kullanmanın çok faydalı olacağını düşünmüyorum iş gücü ve genç nüfusu düşer. Tarımda mesela ırgat usulü çalışanların çoğu doğudan şehir dışına çıkanlar. Keza tekstilde sanayide vs. ağır iş bölümünde hep bu insanlar çalışıyor.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyeni dışlamak doğru gelmiyor.

Erkekler Ne Diyor 28

• Oy verecek parti yok diyenlerin samimiyetsizliğine inanmayın ; Türkiyede işler almanyadaki gibi ilerlemiyor. Bu toplumun insanları satın alındı. Alt kesim kömüre makarnaya veya 50 TL nakite oy verıyor ; orta kesim çocuklarını memur yapanlara ; üst kesim ise ihale verenlere. Şuanda tüm gücü elinde bulunduran bir iktidar var ve halkın %50 sini satın almış durumda. Bu gün m. Kemal dirilip siyasete atılsa yine iktidar değişmez çünkü erdoğanın elinden ekmek yiyen halk kendi çıkarları için halkın diğer %50 sini sattı ve eğer o %50 iktidara bir şekilde geldiğinde başlarına gelecekleri biliyorlar.

2|1
    1|0
  • AKP gidince kim gelecek? Karikatür tiplemesi, olgu ve olayları kavraması 1500 sene mümkün olmayan ahlaksız Kılıçdaroğlu mu? Başbakan olmak istemeyen Behçeli mi? Alternatif yok... AKP'nin sosyal poltikası zayıf. Adalet gibi bir derdi yok (ilkesiz ve liyakata değil torpile bakıyor). Her ne kadar eskiyi bilmeyen kuşan aksini de söylese, ama şunu itiraf etmek lazım, cumhuriyet tarihindeki en özgürlükçü parti. Herkes ağzına geleni söyleyebiliyor. Her istediğini rahat rahat yapabiliyor. Önceden devlet daha sıkıydı. Adamlar polise saldırıyor, küfür hakaret ediyor, gık yok. Aynı olay ABD'de olsa adamı oyar polis... Öte yandan ekonomi politikası ve dış politikası mükemmel. Önceden ABD ve AB'nin sözünden çıkmazdık, hatta alternatif düşünce üreten ve karşı çıkan adam yoktu. AKP'nin öz güveni var gavurlara karşı çıkabiliyorlar... Yanlışı yok mu var. Kürt politikası yanlış. Çok şımartıyorlar beleşçi vatan hainlerini. Olay sadece Barzani'de bitse haklısın ama dediğim gibi çok boyutlu düşünmek lazım. Sosyal politikaları zayıf yani gelecek kuşak teneke... Adalet diye bir şey yok her şey torpille sonuçlanıyor... Kürt politikası da kötü. Ama diğer icraatları mükemmel... ekonomi harika, dış politika, yol, su, elektirik, baraj, hava alanı, teknolojik yatırım, rahatlık, lüks... Türk insanının hayat standardını yükseltti AKP.

0|3
    3|3
    • Ama abicim bak eminim haklisindir..

Ben herseyi bilemem..tabiki.. siz orda yasiyorsunuz..

Bakin ben fasit de degilim..

Ama pkk desteklemesi cok üzücü.. kendi oglu sehit olsa bugun ayni dacranista bulunmazdi bundan emin.ol

• o zaman neyinden memmun sun anlamadım

• ++lar var ---ler var. Toptan iyi demek veya toptan kötü demek ahmaklıktır

• akp hükümetinin zihniyeti şu son zamanlarda iyice sapıtmaya başladı. ülkeye şeriat getirmek için zemin hazırlıyor gibi hissediyorum belki onlar buna modern islamlaşma diyebilirler. akp hükümetini hiç bir zaman laik görmedim değiller. birtakım kuralları dinde yasak olduğu için koyuyorlar. devlet din işlerine karışmamalı. bunun dışında dış politikaları da amerikan yandaşlığı olduğu için 2 kat sevmiyorum kendilerini. akp nin seçilmemesi içinde hiçbir neden yok. çünkü medya satın alındı. tüm onurlu avukat asker yazar gazeteci içeri atıldı. kim durduracak şuan için onları bilinmez. demokrasiyi amaç değilde araç olarak gören birisinin başa geldğinde istediğini yapması da şaşırtmıyor beni.daha söylenecek çok şey var paragraf paragraf anlatılır da neyse. Atatürk gibi birisi dünyaya bir daha gelmez evet ama ona benzeyen birinin önderliği gerekiyor. bunu biz görür müyüz ömrümüz yeter mi bilinmez.

1|3
    1|1
    • Atatürk gibi bir kişi var doğuda er ve erbaşlarla pkk ya karşı beraberce çatışan osman pamukoğlu var hepar parti başkanı barajı geçmesi bile yeterli

• facebook sayfasından takip edin lütfen osman pamukoğlunu iyice araştırın internette kişiliğini her şey ortada göreceksiniz boşa atmaktansa paşaya şans verin

• bende akp hükümeti kökten temizlenmeli bu sene yine kazanırsa sahtekarlıkla kazanır ama türkiyenin gidişatı çok kötü ben hiç gelecek görmüyorum kendim almanya doğumluyum ama vatandaş olamadım yaşımı kaçırdım ama ne olursa olsun bu ülkeden çıkıp gitmek istiyorum elimden geleni yapmaya çalışacağım mesleki konuda dünyanın dört bir yanında iş imkanım var. senn almandadaysan orada kal akp türkiyeyi mahvetti daha beter senaryolarıda okudum zamanla inş. görmeyiz

1|2
    1|3
  • hakedıyormu derken . oy verenler sılah zoruyla vermıyor... halk tercını yapıyor .. herkez kımı ısterse onu ıstıyor. durum almanyada degıl burdada aynı.herkez ıdeolojısı dogrultusunda yorum yapıyor turkıyedede. eger bı partıyı tutuyorsan karsı taraftan bırılerı azıyla kus tutsa naıfle..alternatıfı varmı. muhalefet partılerıne bakıyorum hıc bırınden bı halt olmaz... bole salak muhalefet oldugu surece akp yıne kazanır... gangıster mhp ye basıretsız chp ye verecegıme bos atacagım oyumu

1|1
    0|0
    • boş atma ama akpye yarar.küçük bir partiye ver ya da chpye ver genede ben öyle yapacam meselaçchpli değilim ama oylar da bölünmesin:/

• O kadar köylü kesimini kandırıp oy attırıyorlar haberiniz yok.

• ınsanları sınıflara bolmeyın.. herkezın oy hakkı esıt ve kucumsem sezdım sankı

• Yaw her yere bakıyorum hep AKP düşmanlığı

istemeyenler nefret edenler sağıma soluma bakıyorum akp den iğrenenler şu bu şu bu derken bu adamlar peki nasıl %50 ye yakın oranla baştalar ? acaba sorun bende mi ?

0|0
    0|0
    • Brother :) iki kilo kömür ' Sömür tayip sömür :)

Fakir olanlari kandiriyor .

Her dakika Kapali bacilarim diyip kapalilari etrafina cekiyor..

Benim AnneM COOOK DINDAR ' SIRF TAYIP DINI ARAYA KATIO DIYE KADINCAZ TAYO HASTASI :) YANI CAHIL.. IKI LAFA KANIYOR..

• Biz seni anladik brother merak etme :)

• Ne mutlu o zaman:-)

• Akp gitsin diyenlerdenim fakat bu geride kalan bozuklugu kim toparlayacak onuda merak ediyorum

Türkiyede tarım bitme noktasında eğer birşey ekilecekse İsrailden alınan tohumlar ile oda tek atımlık yani çıkan ürün kısır en basit örneği bu ekmeğini bile kendin üretemezsin

0|0
    2|2
  • ya bu millet hakediyor adam barzani ile aynı masaya oturuyor kucaklaşıyar.ya barzani değilmi bize karşı terörü destekleyen bize karşı silah sağlayan ama yok adamın karısının başörtüsü varya kafamıza da yapsa oy verir bu millet verin durmak yok yola devam yakında bu ülkeyi bölsün yine verirsiniz.keşke başımıza hiç gelmeseydi.artık gitsin diyorum ama gitmiyor yaaa

1|1
    1|0
    • bu ülke bölünse bile sonrası zamanalrda komple türkiye ele geçecek kürdistan olarark 1966 yılında barzaninin gazetelere verdiği açıklama bu gazete başlığınıda görmüş biriyim internette araştırın şuanki bunların hepsi senaryo ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar pkk abd,israil,avrupa vs her yerden bağlantılı ve destek alıyor akp de amerika sahtekarlığı ile başa geldi

• memnun olmayan varsa defolup gitsin bir zahmet

yine hüloğğğ demekten alamadım kendimi kusura bakmayın

cayırt

0|3
    4|5
    • Niye TÜRKIYE AKP nin mi... ;) Allah Allah..

Altarafi tayyo icini kimse defolmaz :)

• :)))))))hahaa iyiydi:)birisi hepimizi 1 defa eksilemiş:)))

• sen defol git vatan hainlerini destekleyenleri kınıyorumonlarca şehit verildi akp bunları görmezden geldi sen ne konuşuyorsun

• ben hiç memnun değilim şahsen. bir kere daha kazanırsa zaten güneydoğu anadoluyu kurdistan özerk devleti diye görebilirsiniz haritadan ;)

1|3
    1|2
  • Ben turk oldugunu sananlari anlamiyorum ,turkiye 300 yil boyunca islamin bayraktarligini yapmis bir atalara sahip ,simdi burda uc bestane asaglik cikip seriata laf soyluyorya iste islam olsa onlarin basini ben vurasim geliyor ,siz ermeni yahudi kirmasiiseniz ya da dinsiz alevi iseniz gidin yunan olun ,orasi sehitler diyari ,orasi atam osmanliginin mekani orada Allah denilerek savasildi bir elinizde icki agzinizda kufurle o ulke kurulmadi ,orda halen ezani Muhammedi okunuyor ,herkes haddini bilecek ,yakinda size. Haddini bilmexene haddini gosterirler, birileri Allah yerine baska kisileri tanri gibi gorur ama o kiside cehendemin dibinde cezasini cekiyor olacak ,yasasin cehendem kafirler ve ona bagli olanlar icin

0|1
    3|1
    • 1. DINE KARSI DEGILIM :) TAM AKSINE..

2. BINLERCE SEHIT VERDILER.. EGER O SEHITLERDEN BIRI SENIN EVLADIN OLSAYDI.. VE BUGUN AKP BARZANI SIWAN PERVER GIBILERINE KARDESIM DESEYDI EMIN OL YUREGIN KAN AGLARDI..

3. AKP KUL HAKKI YIYOR.. TR NIN HER YERINDE MILLET ACLIKTAN ÖLMEKTE TAYO NUJ EVLATLARI KRAL GIBI YASIYOR.. :)

4.SIZIN GIBILER HERKEZE KAFIR DIYOR..

BIRAKIN YÜCE MEVLAM BUNA KARAR VERSIN..

O COK ÖVDÜGÜN OSMANLIDA DINDAR OLAN SÜLEYMAN KENDI OGLUNU ÖLDÜRDÜ' BU U ISLAMIYET? HAYIR

• Cehalete bak , yazdiklarin cehalet patliyor nexttime...

• tabi tabi öyledir ,insan asaglik olunca karsindakini cehaletlikle suclar

• Akp gitmeli derim ama ülkede ki kutuplaşma nedeniyle maalesef gene kazanır

1|4
    1|2
    • akp hiç gidermi kene bunlar kene içine ettiler memleketin yemin ediyorumki penim psikolojim çok bozuk bu olaylara arasıra bir delilik yapasım geliyor daha fazla yazmıyorum şereffsiz bunlar adi vatan hainleri bunlar asacaksın hepsini pkk da anlaştı allah belasını versin hepsinin akp ye oy vereninde allah belasını versin

• akp bence her türlü yine kazanıcak

0|2
    3|1
    • halen akp yi destekleyen gerizekalılar varya deli oluyorsum

• ben akp tutmuyorum ama adamlar işini biliyor :d her türlü götürüyorlar saygı duymak gerekiyor

• bence akp yi ortadan kaldırmak gerek bizim halkımız koyun olduğu için uyuyup gidiyorlar işte akp gelmemeli artık ama diğer partilarde çok iyi diyemem tabi eskisi gibi liderler ve partiler kalmadı artık

1|2
    1|2
    • seçimlerde artık oy verilecek bir parti kalmadı bence damgayı alıp pusulaya resim falan çizesim geliyor :) sende biraz yorum yaparmısın senin düşüncelerinide merak ediyorum

• Her önune gelene KARDESIM demesin yeter.. kim olursa olsun ..herkez Bizim kardesimiz degil heleki BARZANI Asla !

• Hiç memnun değilim.İnsanlar gözünü açmıyor ki gerçekleri görsün.Ama yine kazanacak

0|3
    2|2
    • Görürsün tekrar kazandıklarında.Şu ana kadar Tayyip erdoğan hiç bir seçimi kaybetmedi.Ne belediye başkanlığı döneminde ne de akp de.Kazanmasını istemem ama gerçekler acı

• her ne kadar fikrimize göre oy veriyoruz desek de diğer partilerde adam akıllı bir lider olmadığı sürece daha da kötüye gidebilir...

0|0
    2|0
    • arkadaşım sana katılıyorum diğer partilerin içide çok karışık ama bu adamlada olacak iş değil gün geçtikçe toplarlar bölünüyor bununla şuan türkiye cumhuriyetine yeni hükümet askeri gövdeden oluşması lazım

• bu arada barzaniyle yakınlaşmasının asıl sebebi ekonomidir. (petrol, yer altı kaynakları vs)

ileriye dönük ne düşünüyor bilemiyorum ama hemen ülke bölünüyor korkusuyla da yaşamamak lazım. ülkenin bölünmesi o kadar kolay değildir bunu kimse unutmasın...

• Avatar resmini durmadan değiştirip durma çok güzelsin ama kann nicht nach Deutschland kommen :)

0|0
    0|0
  • Aslında bazılarının dediği gibi %50 den fazla oy almıyor. En fazla oy alan parti belirlendikten sonra meclise girebilecekler belirleniyor sonra barajdan dolayı bu sayıların altında kalan partilerin oylarının hepsi en çok oy alan partiye gidiyor. Aslında akp'nin %50 oy aldığı felan yok.

0|1
    3|2
  • adamlar Atatürk le ilgili herşeyi ortadan kaldırıyo halimiz iyi değil ama

ondan daha iyisi var mıo da düşündürüyo

0|1
    2|3
    • adam atatürk düşmanı pkk destekçisi vatan haini şerefsiz ne ararsan var kendisinde türkiye bu kadar kötü günler görmedi bu kadar şehit boşunamı verdik biz

• Çok memnunum o kadar memnunum ki memnuniyetimi erdonun akrabalarina atalarina övgüler yağdırarak bunu belli ediyorum.

1|0
    1|2
  • Aslına bakarsan yine AKP kazanacak çünkü akp yi sevmeyen gençler ama seven grup genelde orta yaslı insanlar

0|0
    2|3
  • Değilim ama yapcak bir şey yok.

0|0
    0|0
  • akepeliyim, memnunum çok şükür ^^

0|2
    4|3
  • Allah korusun yaaa iç savaş çıkacak yaaa,ama chp'ye yıkacaklar bak gör.o döneme denk gelecek:S

0|0
    2|0
  • millet memnun ki %50 den fazlasının oyunu alıyor.Bu secimleride seve seve kazanır...

0|1
    2|4
  • O faşist kafatasçı mhp ile statükocu chp'den iyidir yine

0|0
    1|2
  • kim memnun ya

0|1
    0|0
  • memnunların akıllarından şüphe ediyorum

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Elini ekmeğimizden, evimizden, namusumuzdan çekip defolup gitsin.

3|6
    0|4
  • seveyim ya da sevmeyeyim, bakıyorum etrafıma daha iyisi var mı ki ? ne yazık..

0|3
    1|1
    • Buda isin diger yani haklisin.

• iyi bak etrafına gör birisini göreceksin kazanamaz diye sakın bakma barajı geçmesi bile yeterli osman pamukoğlu atatürkçü bir asker paşa gerisi hikaye doğru adam gibi adam yok kılıçtaroğlu son zamanlarda çok pot kırdı ve chp de zayıflıyor artık

• Memnum değilim. Liberal kapitalizm ile İslam'ı yumuşatarak birleştirmeye çalışan deli saçması bir parti

2|4
    1|4
    • savunabilirler ama ülke yönetebileceklerini sanmıyorum, oda önemli bir mevzuu

• "errrdüvaaanıng götünyün gılıyık!":DDDDDDDD

• milliyetçi sosyalizm çok makul de mi? pöh

• Bence artik gitsin şansini fazla zorluyor

0|1
    0|0
  • asla kalmasını istemiyorum ben aslada oy vermem en son su barzani olayı mesala bardak coktan tastı ama üstüne ekledi dahada. . .

0|0
    0|0
  • tek çare sarıgül

0|0
    1|1
  • AKP'nin bir alternatifi yok şu an

0|2
    1|3
    • AKP tarzı bir parti arıyorsan BBP var. Hem onlar milliyetçilik ve kapitalizme karşı çıkış var. Akp ise milliyeçtiliğe karşı liberal sistemi savunuyor.

• Amerika'dan emir almaz Alperenler. Adam gibi adamlar, gerçek müslümanlar en azından. Erdoğan, ''faiz gereklidir'' diyerek Allah'ın yasak ettiğini yok sayıyor, sırf kapitalizme yavşayacağım diye.

Bir müslüman şeriat ister. Kapitalizm değil.

• memnun degilim mesela , defolup gidecek birileri varsa onlardir cunku etmedikleri halt kalmadi , dinci takilir ama g.naha girdi bu yaptilarinzla heleki o adam, o sehitlerin kemikleri sizlamadimi simdi biz bosuna mi sehit verdik , elbette hesabiniz sorulacaktir sizinde soonunuz gelecek yakindir.

1|3
    0|2
    • Katiliyorum

• tayyip kendi sülalesinden kaç tane şehit vermiş bakın kimse yok her ayak var bunlarda nalet olsun

• aaaa ama moxhot,hüseyin Çelik "şehit"vermiş yaa,pkklı ayı yeğenini...aaaa yok yok teesüf ederim:)

Yükleniyor...