Aleviler sünniliği, sünniler aleviliği biliyor mu?

bakıyorum da pek çok insan hakkında bilgi sahibi olmadığı konularda çok rahat konuşuyor.

0|0
1|7

En İyi Kız Görüşü

• Sünniler sünniligi aleviler aleviligi bilmedikten sonra sünniler aleviligi veya aleviler sünniligi bilse ne olur bilmese ne olur !

Bilgi sahibi olmadan ne yazikki fikir sahibi olan cok !

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 7

• alevilik hakkında çok şey bilmiyorum ben açıkcası. ilgilenmiyorumda herkesin yaşayış tarzı inancı kendine.ama saygısızlıkta etmem..

0|1
    0|0
  • Aleviligide sunniligide iyi bilirim ,alevi ailesinden geliyorum ,alevilikte ibated diye bir sey yoktur ,mesela alevilikte abdest bile yoktur cunki namaz yoktur ,kurana inandigini soylerlerler ,icerigine inkar ederler ,sahsim olrak soyle bir fikir sahibiyim cogunlugu islam disidir ve kafirdir ,islamdan cok budizime uygun bir inanis icindedirler ,sunnilik ,iste aslinda peygamberin methodu uzerine yasamaktir,her nekadar su anki sunniler icindede bozulmalar oluyorsa ama islama giren ve sahiplenende cok

1|0
    0|1
    • her kesimin içinde iyi insanlar olur kötü insanlar olur. yozlaşmalarda olur. bunlar ayrı. fakat kafir demeyi uygun bulmuyorum. kaldı ki pek çok sünni kardeşimizde Kuran'ın içeriğinden habersizdir ama inandığını ifade eder. öyle ifade ediyorsa öyledir. kafir demek bize düşmez. kendisiyle yaratıcısı arasındadır mevzu.

• Dikkatini cekiyorsa ben onlari iyi biliyorum yani onlarin icinden.geliyorum ,yanlis anlasilmasin kafir kavrami inkarci anlamina geliyor inanmayan birine inaniyorsun demek yanlis olmazmi.bak ben genelleme konustun sunni olupta hristiyanliga geceni de biliyorum ya 1,2kisi inamiyor diye cogunlugu silemem ayni iki kisi inaniyor diye musrik bir kavmede inanclilar diyemem , bak en ickicisinede gitsen en zinacisinada gitsen sunnilerde genelde inkar yoktur ,ama malesef alevilerin 99% inkarci

• Sunniler sunniligi bilem bilmiyor, Aleviligi nerden bilsinler :D

0|1
    1|0
  • Alevi kökenli birisi olarak, Sünniliği gayet iyi biliyorum. Aradaki farklılığın tarihsel temelini, daha doğrusu "sınıfsal" temelini biliyorum

Ortaokul zamanından beri din konusu hep ilgimi çekmiştir ve araştırmışımdır. Şu anda da dinsiz bir insanım, bunu sadece din bilgisi edinmeme borçluyum, özendirmelere değil

0|0
    0|0
    • bilgi sahibi olmak güzel ondan ötesi elbette ki bireyin tercihi..inanmak ya da inanmamak.

• aleviyim...ne kendiminkini nede sunnilerinkini biliyorum...açıkçası çokda umursmaıyorum...

insan insandır gerisi yalan..yahudide bir ton arkadaşım var sıkıntı yapmıyorum...günahsada iki odun fazla koyarlar no problerm

1|0
    1|0
  • Beni ilgilendireni biliyorum bu yeterli.

0|0
    0|0
  • Insanlari o sekilde siniflandirmam.. nolursa olsun adam olsun cigerimi dalagimi bobregimi yesin

1|0
    0|0
Yükleniyor...