Sizce alevi kızları nasıl kızlardır ??????

alevı kızlara ,kadınlara bakış acınız nedır . ? alevı kızlarıyla evlenırmısınız ?

0|0
3|34

En İyi Erkek Görüşü

• Sünniden iyi.

3|2
    1|0
    • Muhafazakar biriyle anlaşamam ki ben evlilik düşünemem yani. Arkadaş olmak bile zor.

• Yok yanlış anladın biriyle evlilik asamasına gelene kadar onu herşeyiyle tanırsın zaten alevi ya da başka bişey o zaman önemli değil. Ama muhafazakar biriyle kafalarımız uyuşmaz zaten evlenme aşamasına gelene kadar din dışında bircok konuda anlasamayiz

• @grkm91 alevi kizlari kulturlu ve iletisim kabiliyetleri yuksektir egitimlidir, coguda aydin ve en onemlisi insandirlar. hatta bir sunni olarak rabbim bana alevi bir kiz nasip etsin isterim. din sahsi bir olaydir. sunni kizdan bin kat daha iyidir. buda benim sahsi fikrim.

Erkekler Ne Diyor 33

• link en kötüsü bundan iyidir

3|0
    0|1
  • eger kafa yapim uyusuyorsa bence mezhep farki din farkinin pekte önemli oldugunu düsünmüyorum

2|0
    0|0
  • Apayrı hayran kaldığım bir kültürleri var. Evlenir miyim? Evlendim.

2|0
    0|0
  • süperdirler normalin üstü kültürlü ve akıllıdırlar biraz alman disiplinine ve ukraynalı kız bakımına sahiptirler,sadık ve son derece dürüsttürler evlenilir neden evlenilmesin kültür farklılığı evliliğe engel değildir ama eğer eşler zorla kendi kültürlerini empoze etmeye çalışırlarsa olmaz...dime ama

1|0
    0|0
  • soru biraz faul olmuş ama neyse, alevilik dinin bir mezhebidir, insan olarak kişiliğini dini değil ailesinden aldığı ahlakı belirler, her memleketten yiğitte çıkar itte, bu sebeple dinine falan bakıpta değerlendirecek birisine selam bile veriyorsa o kız zaten aptaldır.

0|0
    1|0
  • Ne duymak isterdin? dünya dışından gelmediklerini biliyorum geriside beni ilgilendirmez kimseyi ilgilendirmediği gibi...

1|1
    1|0
  • hangi dine ya da mezhepe mensup olduğu evleneceğim kadında aradığım kriterlerden biri değil.

1|0
    0|0
  • Alevi kızlar veya kadınlar bu dünyanın yerleşimcisi değillermi? Dünyada bulunan herkesin evlenmek mutlu olmak ve yuva kurmaya hakkı vardır ırk din veya dil fark etmez. Yeterki insan olduğumuzu ve insan olduklarını unutmayalım

0|0
    0|0
  • insanları seviyorum extra bir düşüncem yok

1|0
    1|0
  • alevi kızlar elbette iyidir ama bizim dinimize göre onlarla evlenmek uygun değil diye biliyorum zaten mantığada ters çocuğun olsa Müslüman mı olcak alevi mi ? alevi bir kızla evlenmem gibisinden büyük konuşamam ama o işler nasip

1|0
    2|1
    • birisi şu çocuğa Alevilerin Müslüman olduğunu söylesin.

• tamam da bilmiyodum Allah Allah özür diledik işte art niyetli yapılmış bir yorum olsa özür dilemezdim arkadaşım

• Ya allah aşkına şaka mısınız siz. ? bende aleviyim hz. ali yi tapacak kadar seven bağlı insanlar gördüm ama peygamber diyen bir alevi daha görmedim. Cem evlerinde alevi türbelerinde ya Allah ya Muhammed Ya Ali yazar. sırası bellidir. İnanış kısmında hatalı olduğumuz noktalar elbet var camiye gitmemek gibi ama hangi sunni inancını dört dörtlük yaşıyor? Sadece namaz kılıp oruç tutmayı ibadet sayıp insan ayrımcılığı yaparak daha tanımadığınız kızların hatsiyetlerine şereflerine dil uzatsanız bile mükemmellikten ödün vermiyorsunuz değilmi? .. . bu zamana kadar erkek arkadaşım dahil tüm arkadaşlarım sunniydi erkek arkadaşım gayet dinine bağlı ve 8 senedir bu konuda en ufak bir sorunumuz olmadı . Her türün iyiside var kötüsüde. sorunlu olan sizsiniz böyle bir ayrımı yaptığınız için. allaha şükürler olsun karşıma sizin gibileri çıkarmadı.

• Ne ırk önyargım var,

Ne sınıf önyargım var,

Ne de din önyargım var.

Tek umursadığım,

kişinin insanolması

ve bu benim için yeterli...

1|0
    0|0
  • ebusuud efendi hazretlerinin buyurduğu gibi kadın ve kızları ganimet olarak alınabilir ama nikaha alınmaz

0|0
    0|0
  • genellemelerin doğru olduğunu düşünmüyorum. alevi, sünni ya da başka bir şey herkesin içinde iyisi var kötüsü var. doğru insanlarla karşılaşmak önemli. doğru ve akıllı.

0|0
    0|0
  • insan olsun yeter

0|0
    0|0
  • güzel olsalar bile karşıma çıkmasınlar istemem :) :) :)

0|0
    1|1
  • ya şimdi çeşitleri var onların da mesela kimisi hiç namaz kılmıyo onlar bana göre değil

bi de dürüstlük çok önemli

0|0
    0|0
  • insanlardır...canlardır...onlarda kardeşimiz,dostumuz,arkadaşımız,sevgilimiz vs. olabilir...ayrımcılıga karşıyız...sorularda biraz seçici olalım pleaseeeee

0|0
    0|0
  • Bu konuda kesinlikle ayrım yapmam neden evlenmeyim ki düşünceme uymadıktan sonra.

0|0
    1|0
  • İnsanları inançlarıyla tanımadım hiç.

1|0
    1|0
  • Bir ateist olarak sadece türkse kabul.

0|0
    0|0
  • iyi insalar ama evlilik konusuna gelince olmaz düşüncelerimiz ayrı cünkü

0|1
    0|0
  • Olabilir. İnsan olsun Hristiyan olsa ne yazar. Ateist olmasın yeter. İnandığı bir din olsun.

0|0
    0|0
  • insanlar ırklarına veya dinlerine göre değerlendirilmez

0|0
    0|0
  • peygambere dil uzatan sen değilmisin...?

0|0
    0|0
  • diğerlerinden hiç bir farkı olmayan kızlardır

0|0
    0|0
  • Alevi kızlar alevi olmayanlarla evlenmiyor ki. Bizim isteğimiz bir şeyi değiştirmez.

0|0
    1|0
    • Hiç evlenen yok mu ? Vardır elbet.Evlenmez diye kesin bir hüküm koyamazsınız

• bilmediğin konularla ilgili yorum yapmanı önermem..

• O da bir insan sonuçta zaten benim alevi sevgilim var evliliğide düşüyonuruz :)

0|0
    1|0
  • mum södüyü sormak istemişimdir hep:)

0|0
    4|0
  • Türkiyedeki alevi kızları asla başını örtmezler.

Daha modern düşüncelidirler. Her konuyu konuşabilirsiniz. Erkeklerle yakınlaşmalarda daha rahattırlar. Ama namus konusunda sunni kızlarıyla farkları yoktur aslında.

Yapacak olan yine yapar. 3 tane alevi kız arkadaşım var , Tunceli, Ankara, ve Hatay memleketlerinden

Evlenilebilir mi , dini konularda ve uyum konusunda sorun yaşamadığınızda evlenebilirsiniz.

Ben sunniyim ama böyle bir ayrım yapmam. Sadece alevi kızları biraz daha rahat giyinirler , Kıskanç erkekler böyle şeyleri sorun ediyorlarsa durum değişir .

0|0
    0|0
  • Onlarda insan,onlarda müslüman neden evlenmiyim ki !...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 3

• Insan insandir

0|0
    0|0
  • niye biz insan değilmiyiz ?

2|0
    0|0
  • ben alevilerin içinde yaşıyorum genelde evlendikten sonra çirkinleşiyorlar