Turk milletinin kafasi karisik ve bocalamada mi?

Muhafazakarlik, cagdaslik, bati kulturu, Ataturkculuk, din, Turk kulturu kavramlari arasinda sıkıştık mı? Bocalamada miyiz? Kafaniz karisik mi? Herbiri bir tarafa cekistirmiyor mu sizi? Kulturunuz konusunda kafaniz net mi? Yoksa, icinizde tutarsizliklar ve celiskiler yasiyor musunuz?

Güncellemeler:
Bu arada, kultur, yasam tarzimizi olusturan ogelerin butunudur.
Meselem yasam tarzlarina hosgoruden ote herbirimizin icindeki bocalama. Sizde bu bocalama var mi?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Sıkışmadık sıkıştırıldık.Hiç öğrenemedik bu kavramları.Hep susturulduk.İbret için asıldı bazılarımız yine sustuk.Kim ne tarafa çektiyse oraya gittik inandık hep çünkü düşünmedik kendimiz.Düşünenlerimiz ötekileştirildi hemen bir kılıf uyduruldu onlara karalandı her biri.Öyle bir yere geldik ki din dedikçe makarnayaı kömürü gördükçe inanan insanlar haline geldki.Doğruyu yanlış ayırt edemedik.Hep birilerinin öne sürdğününe katıldık daha kolaydı çünkü düşünülmüşe ortak olmak.Uca bana dokunmasında ne olursa olsun dedik bencildik hep.Hala değişmedik,değişemedik uyuyan,uyanmak istemeyen,kolay kandırılan insanlarımız var hala.Körü körü gitmeyip ''ben ne yapıyorum'' demeyi öğrenecek halkımız bir gün.Umarım çok geç olmuş olmaz o zaman.Neyse ki benim kendi adıma içim rahat neyi neden yaptığımı,neyi sevdiğimi,neye inandığımı kimsenin etkisinde kalmadan özgürce seçtim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bu ülkeyinin felsefesini, görüşlerini tutarlılıklarını anlamdım ve anlamayı da düşünmüyorum. Eyleme katılanlar niçin ve kime protesto bile etmediğini bilmiyor. Muhafazakarım diyenler dine göre yaşamıyor. Osmanlı devletiyiz yok Atatürkçüyüz demeklede ne yazıkki olmuyor. Bu ülkenin ne olduğu bile belli değil. Kendilerini topluma, dünyaya rezil eden bir ùlke bana göre. İşleri güçleri beyin yıkama , prim yapma...

Karışık değil çünki hak ve hukukun peşindeyim :)

0|1
    0|0
  • simdi birseyler yazicam siteden kovulucam!Ama haklisin genel olarak durum karisik ,türk kürt sorunu ,alevi sünni sorunu ,türkiye abd ...Ama biz bu karisikl ve bilgisiz kafamizi fazla yormiyalim diye medya cok yardimci oluyo haftada en az izliyebilicegimiz 200 dizi var ,15 tane kanalda futbol degerlendirmeleri var misal fatih terime eleman denirmi denmezmi !eh bide yetenek sizsiniz var aaa unuttum o ses türkiyede vardi dimi!Türkiye bölünsede biz kuzu kuzu tv ye kitlenelim nekadar cahil olursa okadar birileri isini görür!neyse suuussstummmm!

1|0
    0|0
    • Gecenlerde bir yabanciyla yemege gittim. Icki ictigi icin istirak edeyim dedim. Cok cok nadir icerim. "Inancli bir musluman misin?" dedi. Evet dedim. "Neden icki iciyorsun? Tutarsizlik degil mi?" dedi. Kaldim. "Siz hem Avrupalisiniz hem de degilsiniz. Cozemedim." dedi. Bence de tutarsiziz. Kisiligimiz yok. Neyiz? Hedefimiz ne? Cocuklarimizi hangi kriterlere, hedefe gore yetistirecegiz? Cocuklar kafalarinda bu yabancinin sordugu sorulari sormuyormu saniyoruz. Kafamizi kumami gomuyoruz? Galiba.

• Acabami gömüyoruz gömüyoruz!

• Bende dahil bir çok insan bilgi eksikliği nedeniyle analiz etmekte sıkıntı çekiyoruz bocalıyoruz ve en çok bilgi edindiğimizi sandığımız (çoğu zaman kulaktan dolma fikirler) konuya eğilimli oluyoruz. Büyük bir hata var evet ve bunu yüzdelik dilimlere ayırmaktansa, okumadığım için tüm kabahati üzerime alıyorum.

0|0
    0|0
  • baş sorun hoşgörü kaybı, hepimiz diğerlerinin bizim istediğimiz gib yaşasın peşindeyiz. karşı fikirleri kabul edemiyoruz bence.

1|0
    0|0
  • Bence herkes yerli yerinde, sadece hukumetin belli belirsiz tutarsizliklarindan bunalmis insanlar var. Insanlar belirsizlikten hoslanmaz ve hukumet bunu yapiyor su an.

Bu karmasayi da topluma maledip ortadan siyriliyorlar.

1|0
    0|0
  • Herseyin bası egitim, sorsan ne okudun diye dogru düzgün birsey söylemeyecek olan akılsızların fikirleri oldugu sürece bir halt olmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sikismadik, sizi sadece gruplara sokmaya calistirlar. Atatürkü seviyorsun, Atatürk düsmanlari Kemalist denilen seyi uydurdular kendi gözündeki Düsmana isim vermek icin.

Gelismek istiyorsun, Gericiler buna Baticilik niye isim verdiler.

Insanlari böldürler.

0|0
    0|0
  • gördüğüm en güzel yazı gerçekten işin kötüsü kim hangi taraftaysa diğer tarafı yobaz ya da kaafir olarak görmesi inşallah siz bu amaçla yazmadınız .

0|0
    0|0
    • Tabii ki "hayir". Amacim, "soyle veya boyle yasamamiz gerektigini" savunmak degil. Sadece, kimlik bunalimimiz oldugunu dusunuyorum. Kararsiziz sanki. Gitgellerdeyiz bireyler olarak.

• hiç yaşamadım mevlana sayesindedir .D

0|0
    0|0
Yükleniyor...