Kitap okumak istiyorum ama olmuyor ne yapabilirim?

Hevesle kitap alıyorum okucam diye fakat okumaya başladığımda sıkılıyorum okuduklarimi unutuyorum.Bu durumu nasıl düzeltirim?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Önce kitap okumayı yani okuduğunu anlamayı ve hızlı okumayı öğrenmek lazım. Bunun için hızlı okuma ve anlama kurslarını öneririm. Sevdiğin hoşuna giden kitaplardan başla. Önce sıkılırsın ama belli bir zaman alışır otomatik olarak okumaya devam edersin. Hiç spor yapmayan birisi de ilk önceleri sıkılır ama ilerleyen zamanda vücut hergün spor yapmak ister.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• zevklerine göre kitaplar seçmiyorsan ondan sıkılıyor olabilirsin. bir kitap alırken önce internetten araştır biraz ondan sonra alıp başla. en azından nerde ne olucak diye heyecanlı olabilirsin.

0|0
    0|0
  • Bende öyleydim yıllar boyunca kitap okumayaı hiç sevmezdim ve bir kaç sayfa okuduktan sonra hemen bırakırdım. Tesadüf eseri Ahmet ümit adlı yazarın bir kitabını aldım(Ahmet Ümit'in kitapları polisiye tarzdadır) 800-900 sayfa kitabı benim gibi biri 2 günde bitirdi. Çünkü kitapları çok alıcıyı ve çok merak ediyodum sonunu. Aslında Türk milletindeki asıl kitap okumama sebebi bizlerin okumayı denememesi değil iyi yazarların olmaması diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Sen belki o "dogru" kitabi bulamamis ola bilirsin

0|0
    0|0
  • Küçük yazılar notlar makaleler dergiler ile başlayabilirsin. Daha sonra ilgi alanına giren bir kitap seçmen doğru olacaktır.

0|0
    0|0
  • ahmet batman soğuk kahve ve sabah uykum diye iki mükemmel kitabi var.onu oku.ondan sonra okuma zevkin isteğin gelecek.D

0|0
    0|0
  • Çoğu kişinin dediği gibi, öncelik kitap seçimin de... Gerçi doğru kitap diye bir şey yok hepsi okunabilebilmeli. Ama başlangıç için sürükleyici kitaplar seçersen sonrasında o okuyamadığın kitapları da okuya bilirsin...

0|0
    0|0
  • Yanlış kitapları tercih ediyorsun.Öncelikle hangi kitabı aldın en son?Ve ilgi alanların ne?Ona göre öneride bulunayım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ilgini cekecek kitaplar okumuyorsundur ondandır

0|0
    0|0
  • bende ders çalışacağım diye oturuyorum çalışamıyorum :(

0|1
    0|0
  • bak ben kitap almam eşe dosta sorarım okuduğun beğendiğin kitap var mı diye :D çok iyi oluyo tavsiye candır :D

0|0
    0|0
  • En çok satanlarmış en iyi yazarlarmış gibi kalıplardan yola çıkıp kitap alıyorsan yanlış...okumak istediğin konuyu belirleyip ona göre kitap al...ve en önemlisi sakın kalın kitapla başlama...90-100 sayfalık kitaplarla başla...ve ilk okuyacağın kitaplarda dünya klasiklerinden falan uzak dur...

0|0
    0|0
  • Bence işe çizgiroman okuyarak başla. Görsellik ve senaryoların biraz yüzeysel olması ilgini artırır. Sonrasında yeterli gelmediğini düşünerek romanlara yöneleceksin.

0|0
    0|0
  • Kendi ilgi alanına yönelik kitaplar almaya bak. Mesela spora ilgin varsa futbol hakkında bir kitapla başla. Sonrasında okuma alışkanlığı geliştikçe ilgi alanın da genişler zaten.

0|0
    0|0
  • okuma kardeş ne yapabilirsin bşka

0|0
    0|0
  • en çok neye ilgi duyduğunuzu belirleyin ve o doğrultuda kitaplar alın.o zaman okursunuz.

0|0
    0|0
  • Sadece okumuş olmak için okuma orada gerçekten ne demek istediğini anlamayaya da okuduğun bir roman ise yerine göre kendini oradaki hakramanın yerine koyup okuduğun şeyi yaşamaya çalış o zaman zevk alırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...