"Ben zeki doğmuştum, beni eğitim mahvetti." sözü sizce ne anlama geliyor?

Sizce bu ne demek? Yani ne anlamina geliyor olabilir. Soz Mark Twain adli birine ait.

0|0
317

En İyi Erkek Görüşü

• müthiş ötesi bir söz.. Bir çok ülkede insanlar bilerek bu hale getiriliyor ve programlı.. İnsanların zihin aktiviteleri her yeni ezberde yavaşlar mesela, örnek verelim eğitime avrupalı anneler asla çocuklarına bir kanepeye çıkarken yardım etmez, bizim ülkemizde durum malum ya düşerse ? .. İnsan oğlu kendisine verilen en üstün donanımla doğar zaten buda akıldır, yine bir araştırmaya göre dünyanın en zeki insanları beyinlerinin sağ lobunu çok iyi kullanılır mucitlik sağ lobdadır, çocukluk sağ lobdadır, hayal etmek sağ lobdadır.. Ezbere dayalı eğitim tam bir fiyasko, Analitik düşünce, Bilinmeyen olasılıkların çekiciliği gittikçe red ediliyor günümüzde

0|0
    0|0
    • Merhaba, ben Hollanda’da üniversiteyi okuyorum. Mühendislik fakültesi öğrencisiyim. Belki Türkiye’de eğitim genelde ezbere dayalıdır bunu bilemem. Ama Hollanda’da bu kesinlikle öyle değil. Örnek olarak ben sınav sırasında kitaplarımın bir çoğunu kullanma yetkisine sahibim. Çünkü benden bekledikleri ezber değil. Kitapta yazanı uygulama. Benden istedikleri bu yani kitapta yazanları uygulaya biliyor muyum ona bakıyorlar.

• Değişmez İlke; Pratik mükemmelleştirir. Uygulama ağırlıklı programların faydası zaten bir çok dünya ülkesi tarafından uygulamada, biraz emprist bir nesil

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Mark Twain adlı biri Tom Sawyer gibi sikko bir belediye broşürü basan kişi değil mi? asdfgh

Ezbere dayalı eğitimin yaratıcılığı açığa çıkarmaktan ziyade zihinlere kafes vurararak insanı şartlı düşünmeye proglamlayan bir tür işkence olduğunu savunmuş şair ay yazar ay adamın biri işte.

1|0
    0|0
  • Babası "olum senden bir bok olmaz" demiş oda suç atıcak biyer ararken en kolay yoldan eğitim sistemine saldırmış

0|0
    0|0
  • kendini avutuyo :D

0|0
    0|0
  • Tam da Türkiye icin söylenebilecek bir söz..

Şapka çıkarıp soruya 5* çakmak gerek. Çok güzel bir eğitim sistemimiz vardır da.. Onu söylemeye çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • eğitim bildiklerini öğretiyo kendi kurallarıyla kurallara karşıyız bu Allahın şartları ayrı

0|0
    0|0
  • Eğitime nasıl çamur tabılırım dıye çok dusunup bu sözü ortaya atmıs

0|0
    0|0
  • her bebek zeki doğar zaten. o zekayı korumak etkili kullanmak için de ilgi alanına yöneltmek gerekir. ama sen insanlara standart 10-15-20 yıl eğitim verirsen beyinlerini köleleştirirsin. Mark amcanın dediği herkes için geçerli.

0|0
    0|0
  • Benden bir bok olmaz da işde ortaya söz çıkarıyım

0|0
    0|0
  • Adam okumayın diyor :)

0|0
    0|0
  • acıklanması uzun laf ama guzel demıs onu bl

0|0
    0|0
  • Boş Konuşuyor olmasın bu adam..

0|0
    0|0
  • okula git gel mallastım diyo :D

0|0
    0|0
  • yani demek istiyor ki yeteneklerini bu eğitim sistemi ile ortaya koyamıyor ...

0|0
    0|0
  • egıtım sıstemı elestırıyor olabılır..ıngılızmıydı bu adam

0|0
    0|0
  • kelin ilacı olsa başına sürer demek

0|0
    0|0
  • sabit öğretiler altında mantık yürütmeyi yok etmiş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ne zaman orijinalliğimi yitirdim o zaman popülariteyi yakaladım diyo.

0|1
    0|0
  • oku okuu kafası zikilmiş adamınn

0|0
    0|0
  • bu sözü öss ye hazırlandığımda test kitaplarıma yazardım nedense pdr yi kazandım ama :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...