Bu kosullarda japonca veya cince kursuna gitmeli miyim?

Orta seviye ingilizce ve ibranicem var. Bir dili tam olarak ogrenmeden baska bir dilin kursuna gitmek manasiz diyorlar. Bir dil kursuna gidecegim ilk defa ama ingilizce veya ibranice,istemiyorum pek ihtiyacim yok su an. Uzakdogu kulturune cok merakliyim,anime izlemeyi falan seviyorum ileride is imkani olarak da japonca veya cince isime yarar diye dusunuyorum. Hangisine gitmek daha mantikli sizce? Ayrica bir dili tamamen ogrenmeden baska bir seye baslanmaz mi?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• bence şu an için gereksiz.

bende heves etmiştim Japoncaya ama sonradan tamamen çıkarttım aklımdan.

Çince ilerde yapacağın işe bağlı olarak iş hayatında da yararlı olabilir. ama Japonca sana birşey katmaz.

1|0
    0|0
    • Hic mi?

• Japonca kolay-mis. Gramer olarak turkceye benziyormus yani yazi dili olarak degil. Cince daha gecerlidir ama haklisin. Sirf mmorpg oynayabilmek icin ogrenilir yani:D

Erkekler Ne Diyor 2

• Sanki bana okulda sınav vereceksin. İkisinede git. Hiç değilse olası ihtimallerde ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir kaç dilin olur. Şu sitede bile adam akıllı Türkçe bilen yok zaten. Sen ve ben bunlara dahiliz.

1|0
    0|0
  • çinceye girme bile kendı cocukalrı bile dillerini 6yaşlarına geldiginde anca ögrenıyolarmıs :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• japonca öğrenmek istersen dil kursuna da gidebilirsin istersen ama anime izlemeni çok öneririm altyapı çok iyi yapar ben şuan az çok kelime yönünden biliyorum japon kültürüde güzeldir bazı yönlerden kore de öneririm kore dizilerini izle

1|0
    0|0
  • Başlanır neden başlanmasın ? Çince daha revaçta olan bir dil iş imkanı açısından.

1|0
    0|0
Yükleniyor...