Türk Edebiyatından en sevdiğiniz yazarlar ve eserler hangileridir?

Türk edebiyatını sever misiniz ve sevdiğiniz yazarlar ya da eserler hangileridir?Tek bir yazar veya eser adı da söyleyebilirsiniz?

Güncellemeler:
Şu soruya 1* veren zihniyet sorunun nesini beğenmemiş gerçekten çok merak ediyorum

0|0
710

En İyi Kız Görüşü

• Hüseyin Rahmi Gürpınar, Peyami Safa, Ahmet Hamdi Tanpınar, Oğuz Atay, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Yaşar Nuri Güntekin. Bu yazarların neredeyse tüm eserlerini okumuş ve özellikle ilk iki ismin müptelası olmuşumdur. Neredeyse diyorum; çünkü kendilerinin basılmamış ilk eserleri mevcut ve bunları piyasada bulmak da çok zor. Türk Edebiyatı'nı severim; sahip çıkarım ve herkese de tavsiye ederim.

0|1
    0|0
    • Hüseyin Rahmi'nin şıpsevdi kitabını okumuştum bayağa eğlenceliydi kaç kere farkında olmadan güldüğümü hatırlıyorum.mizah yönü en ağır basan yazar o sanırım.peyami saf'nın da bir veya iki kitabını okumuştum hatırlamıyorum adını ama o da karakterlerin bilinçaltını çok iyi yansıtıyor.Saydığın isimler güzel de Ömer Seyfettin'i es geçme ama onunla büyüdüm ben :)

• En iyi cevap hayırlı uğurlu olsun :)

• :D Bugünleri de görecekmişim :p

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Çoğunu severim eserlerinide öyle,ama en çok sevdiklerim; Arif Nihat Asya, Ziya Gökalp, Cemal Süreya, Ömer Seyfettin..

0|1
    0|0
  • Türk edebiyatı sevilmez mi ya Kemal Tahir imiz, Fakir Baykurt'umuz, Yaşar Kemal'imiz, evet en önemli ve sevdiklerimden bu belki de. Orhan Veli'miz. İnce Memed'i okumayan insan ben kitap seviyorum demesin:)

0|1
    0|0
  • Isim olarak pek bilmem ama var bir kaç turk edabiyatçilarinin kitaplarini okumuslugum. Cok unlu kitaplardi zaten merak ettigim için satin alip okumustum...

0|1
    1|0
    • Şu sorulara tam odaklanarak cevap verin lütfen soruma cevap niteliği taşımıyor ki şimdi yazdığin okudunuz mu diye sormadım sever misiniz diye sordum :)

• ha sağol teşekkür ederim :) hayır 5 yıldız almış 1 yıldız almış orasında değilim de önceden 5* dı soruyu beğenmediğinden değil sırf orada 5 yıldız gördü diye tutup gıcıklığına 1* verenler var sanırkm yoksa beğenmeyecek bi tatafı yok sorunun.kaç kere oldu aynısı dayanamadım bari bu sefer yazayım dedim.:)

• yaşar nuri güntekin acımak bayılmıştım

0|0
    0|0
  • nefret ediyorum..

0|0
    3|4
    • niye yav neyini sevmiyorsun ki yargılamak için sormuyorum yanlış anlama

• ya klasik havalar var kitaplarda...o yüzden beğenmiyorum..

• Ahmet Hamdi Tanpınar

Oğuz Atay

Murat Uyurkulak

Tezer Özlü

Ihsan Oktay Anar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Dünyada Türk yazar diyince 2 isim gelir akla.

Biri Nazım Hikmet.

Biri de Orhan Pamuk'tur.

Ama doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

0|1
    1|4
    • Bunlara kadar birçok yazar ve şair var ama dediğin çok doğru. Amma ve lakin, neden bu kadar eksi yedin anlamış değilim doğrusu:)) Neyse ben artılayayım bari:)

• yoksa müslüman bi yazara nobel ödülü vermezler o nobel ödülünün siyasi bi ödül olduğunu sağır sultan bile biliyor zaten senin yaptığın gibi ezbere konuşmakla,ezberlenmiş sloganları atmakla olmuyor bu işler.bilmek araştırmak lazım.

• Abartı canım Rusyada yaşıyorum Nazımı tanıyan görmedim.Mezarı kızlar manastırının en güzel yerinde başına gelen her rus bize Bu kimmiş ki diye soruyor

• İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası

Oğuz Atay'ın Tutunamaynalar

Ayrıca herkes her soruyu beğenecek diye bir şey yok.

0|0
    0|1
    • günde 50-60 adet sorulan ergen sorularından sorsaydım o zaman mı beğeneceklerdi.kaldı ki o 1*verenlerin soruyla da bi derdi yok.soruyu beğenmese saygı duyarım önce 5*almıştı soru dur bu böyle kalmasın diye 1*veren aşağılık kompleksine sahip insanlar onlar.kaç kere oldu aynısı bu 1 değil 2 değil bu sefer güncelleme yapıp yüzlerine vurayım dedim hepsi bu.

• İnsanlara kim olursa olsun hakaret etme hakkına sahip değilsin; bunu öncelikle bil.İkincisi sen onlara hakaret ederek onlardan bir farkın olmadığını gösteriyorsun.Son olarak insanların kendi düşünceleri; biraz saygı duy bence.Sorun etme o kadar da.

• üfffffff ne yapıcağımı senden mi öğrenicem ya! hala kendi düşüncesi diyosun aşağıya yazdım o kadar neden eksilediklerini.bu soruya 1*verenin düşüncesi ne olacak.sana laf anlatmakla da uğraşamam sana insan gibi izah ettim karşılığında şunu bil bunu bil diye konuşamazsın sen önce bi haddini bil ve kendi işinle uğraş.

• peyami sefa her kıtabı guzeldır

1|0
    0|0
  • Nazlı Eray

0|0
    0|0
  • Hüseyin Nihal Atsız

Mehmed Akif Ersoy

Necip Fazıl Kısakürek

Bu üçünü severim ama uzaktan takip ediyorum edebiyatı pek sevdiğim söylenemez.Atsızın Bozkurtlar adlı eserini okumuştum çok akıcı ve sürükleyiciydi ilk onla sevdim kitap okumayı .İlk ve son okuduğum tarihi roman o kitaptı .Şiirden falan pek haz etmediğim için edebiyat falan sevmem ama bu isimlerin bazı eserleri hoşuma gider.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Tek bir sanatçı ya da eser söylemek çok zor. Her yüzyılda çok fazla adam var. Ama illa tek diyorsan Nedim ve divanı.

0|0
    0|0
    • Yok illa tek demedim yav.isteyen tek bir yazar veya eser de söyleyebilir dedim.dikkatli oku soruyu arkadaşım ;)

• O Nedim ne komik adammış yahu! Adamın ölümü bile komik :P

• ahaha:) Lale devri şairidir. Çok kaliteli gazelleri vardır. Pek komik değildir yahu. Bir şiirini göndereyim sana dur:) ''olmuş sana'' redifli bir gazeli link bütün beyitleri tam değil ama bunu bulabildim netten :)

• Oğuz Atay, Yusuf Atılgan , Mehmet Akif Ersoy,Ümit Yşar Oğuzcan

0|0
    0|0
  • sait faik abasıyanık

ömer seyfettin

0|0
    0|0
  • Türk Edebiyatı sevilmezmi hiç. Tanzimattan bu yana eser vermiş tüm edebiyatçılarımızı kutluyorum.Yaşayanlara sağlık ölmüşlerede allahtan rahmet diliyorm.

1|1
    0|0
    • artıladım ama neden gizli kullanıcı olarak cevaplıyorsun bu soruyu onu anlayabilmiş değilim :)

• alışkanlık.çoğu cevaplara gizli olarak cevap veriyorum.tamamen polemik fobisi diyelim.

Yükleniyor...