Her işin içinde bir hayır var mi

basımıza kotu bir sey gelse hemen her işin icinde bir hayır vardir diyoruz diyorlar ya da boylesi daha hayırlıymiş gercekten oyle mi sizce ya da kendimizi mi avutuyoruz

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• şuana kadar hangi işim olmadıysa ya da istediğim birşey olmadıysa aradan zaman geçince bazı şeyleri gördüğümde iykide olmamış dedım.bu hiç değişmedi.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bizler birer kuluz ve aklımızın ermeyecegi belli bir sınır vardır. Bize göre bir olay yanlış olabilir ama sonra bakıyoruz ki o olay öyle olmasaydı başımıza bazı şeyler gelebilirdi. Yani demem o ki, bize göre bir iş hayır olabilir ama Allah katında o şer olabilir ya da bize göre şer görünen Allah katında o hayırla olabilir.

Tanıdığımız birisi tarafından yaşanmış bir olayı kısaca anlatayım.

Zengin bir aileymiş bunlar. Gelin olacak kadın hamile kalmış ve doktorlar demiş ki, bu çocuğu sen doğuracaksın ama sakat olacak demiş. Bunu duyan kayınvalide o bebeği aldıracaksın demiş, zengin bir aileyiz bize yakışmaz demiş. Gelin ise, hayır ben aldırmam demiş. Neyse çocuk dünyaya geliyor sakat olarak ama kimse ilgilenmiyor çocukla. Bir müddet sonra o gelinin kocasının ailesi iflas ediyor. Sakat çocuğu olduğu için, devletin verdiği paraya muhtaç kalıyorlar.

Yani bu konudan anlayacagımız şu, sen o çocuğu doğurmayla belkide şer olarak düşündün oysaki yüce Allah seni o çocuğun parasına muhtaç bıraktı. Yani senin için aslında o hayırdı.

0|1
    0|0
    • bu kadar ugrastıgın icin sana hediye

_____________@@__@_@@@_____

_____________@__@@_____@_____

____________@@_@__@_____@_____

___________@@@_____@@___@@@@@_____

__________@@@@______@@_@____@@_____

_________@@@@_______@@______@_@_____

_________@@@@_______@_______@_____

_________@@@@@_____@_______@_____

__________@@@@@____@______@_____

___________@@@@@@@______@_____

__@@@_________@@@@@_@_____

@@@@@@@________@@_____

_@@@@@@@_______@_____

__@@@@@@_______@@_____

___@@_____@_____@_____

____@______@__

• Ah çok kibarsınız. (:

• oyleyimdir

• anca kendimi avuturum.

0|1
    0|0
  • aynen öyle.herşeyde bir hayır vardır.sebepsiz bişey yoktur

1|1
    0|0
  • vardır diyorum

0|1
    0|0
  • bence her zaman bizim için hayırlı olan olur diye düşünüyorum

0|1
    0|0
    • oyle dusunmeye devam polianna

• Bence öyle doğru

0|1
    0|0
  • Vardır kurabiş.

0|1
    0|0
  • Ne gelirse önüme..Misafir umduğunu değil bulduğun yer.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• hangi açıdan baktığına bağlı 100.000 km/s hızla dünya' ya yaklaşan bir meteorun canlılar için bir hayra vesile olacağını düşünmek çok optimist bir yaklaşım olur. diğer taraftan bu yaşadığımız dünya açısından iyi bir sonuç anlamına da gelebilir. zira dünya' yı bu şekilde yıpratmaya devam edersek insanlığın ve içinde bulunduğumuz dünya' nın önümüzdeki milenyumu görmesi şaibeli.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle var

İnsan hep "sabit bir sıfır noktası" belirleyerek düşünür, iyi şey - kötü şey diye ayrıştırır ama hiçbir şey %100 kötü ya da %100 iyi değildir. Siyah-beyaz değil, grilerin tonları

0|0
    0|0
  • yok öyle bir şey.kötüyse kötüdür.genelde işi batıranlar söyler onu

0|1
    1|0
    • katılıyorum demekten korkuyorum

• katılıyorum demekten.kendimi alı koyamıyorum :D

Yükleniyor...