Keman çalmak istiyorum

keman çalan arkadaşların tavsiyeleri neler ? sizce iyi keman çalmak için ne kadar zaman ve ne kadar çalışma gerekir ?

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

• Kizim keman caliyor, ilk 4 ayda caldiklarini anlayamiyordum sonra ki 4 ayda en azindan tahmin ediyordum sonra yaz tatili old. Okullar acildigindan beri tekrar basladi ve daha iyi caliyor gibi geliyor bana, yani tam kendi basina calabilmek, notalarin hepsini anlayabilmek icin 8 -12 ay gibi bir zaman gerekli:))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• ben 3 ayda öğrenmistim ama 2 sene sonra titretip duygu verebilmeye basladım :) ilk olarak güzel kaliteli bir keman al ki sesi güzel çıksı kulağa hoş gelsin

0|1
    0|0
  • Parmakların yatkınsa hepsi olur.

0|0
    0|0
    • Aslında kemanın bütün olarak çalmasını öğrenmek hemen hemen normal bir insanın 8 yılını alır ama 1. Pozisyonu öğrenmek bikaç ay sürer yani evet bu 1. Pozisyonu öğrenince keman çalabiliyosun ama profosyonel olmak için bütün pozisyonları öğrenmen gerek yanlış hatırlamıyosam toplam 7 pozisyon var yani pozisyon dediğim tellere bastıgımız elin keman caldıgımız yere olan uzaklıgı gibi düşünebiliriz yani bu pozisyonlarda baya karmasık bir iş ama calısmakla olabilir ama parmaklar çok kısa ve tombul olmamalı

• Yaşınız büyükse prof olarak keman çalmanız çok zor. Ancak tabi kii normal olarakçalabilirsiniz. Güzel bir hobidir ve oldukça çok emek ister. Diğer çalgılara benzemez. Ben başlarda çileden çıkacak gibi oluyordum o çıkardığım sesler yüzünden ancak biraz sabrettim ve sonu güzel oldu.

0|0
    0|0
  • Dinlerken guzel geliyor ama bir dene calmayi once cok hoslanmadim ben. Arkadasim 4,5 senedir kursa gidiyor ama hala basit orta seviye turk sanat muzigi parcalari takiliyor. Belki o beceriksizdir bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Düzenli bir şekilde calisirsan ve pratik yaparsan en fazla 3 ay sürer

Ama öğrendikten sonrada sürekli pratik yapilmasi geren blr muzlk aleti insanin elinin pratiklik kazanması lazim ogrendlkce bilgi sahibi olursun zaten

0|0
    0|0
    • kursa gitmeden öğrenilebilir mi ?

• Zor olur bence kursa gitmeden

Çünkü puf noktaları öğrenmek cin birebir ders faydali olur imkanin varsa git

Çevreye bagli degisirmi fiyatlar bilmiyorum ama genel olarak 150 sen baslayip 300 araliginda

Ders fiyatları ,keman olrakta baslangic için valancia onerebilirim pahali birşey almaya gerek yok

İyice ogrenene kadar

• yorumunuz için teşekkür ederim

• Ben 4 senedir çalıyorum ama hala böyle takıldığım yerler var ben derim ki paranı biriktir kıy paraya sesi iyi bir keman al.
    Kursa falan git yavaş yavaş öğrenirsin :)
    Her gün 4 saat çalışırsan gayet iyi olur.

0|0
    0|0
  • Yetenek meselesi .

Sen hele bir başla , gerisi çorap söküğü misali .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• çok çalışman lazım evlat bir farid farjad kadar olamıcan bunu bilesin

0|0
    1|1
  • İyi iyi güzel olur.

0|0
    0|0
  • Çok çok ve baya zor ama yeteneği olan yapar ben 1 senede 4. Pozisyona kadar hepsini öğrendm

0|0
    0|0
Yükleniyor...