Doğru meslekte misiniz ? Mesleğiniz nedir ? Ve mesleğinizi nasıl seçtiniz ?

Doğru meslekte misiniz ?

Mesleğiniz nedir ?

Ve mesleğinizi nasıl seçtiniz ?

al sana 1 soru içinde ÖNEMLİ olan 3 soru ...

cevap veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum hayırlı akşamlar..

0|0
20|17

En İyi Kız Görüşü

• Tıbbi Dokümantasyon okuyorum :) Eğlenceli ve rahat kolayy tam benlik

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Seçme hakkı tanımayan sistemin öğrencisi olduğum için hiç bir zaman şu an yürüttüğüm mesleğimin bana uygun olup olmadığını düşünmedim.

1|1
    0|0
  • Ben anaokulu öğretmeniyim hem okuyup hem çalışıyorum hayalimdeki mesleklerden biriydi bu ve kesinlikle doğru meslekteyim rahata düşkünüm çocuklarla çok iyi anlaşıyorum onları seviyorum onlarla oyun oynamak bile güzel ve mutluyum iyikide seçmişim

1|1
    0|0
  • Fakülteye giderken bu mesleği ben yapamam dedim ve okuldan ayrıldım babam sağ olsun her istediğime hayır deyince asi bir gençlik dönemi geçirmiştim kimi zaman zor kimi zaman stresli kimi zaman oldukça yorucu bir işim var pişman değilim ama istediğim meslek bu değildi hep ailemi memnun etmek oldu amacım çok zordu benim için bu süre ama şimdi herkes memur olmak istiyor ne diyelim ki kısmet buymuş

0|2
    0|0
    • peki babanız bu durumu hiç görmedi mi sizde istemiyorsunuz bunu belirtiyorsunuz nasıl tepki aldınız ?

• belki sizde böyle bir sınava tabi tutulmuşsunuz hakkınızda hayırlısı efenim...

• Tabii ki bazen sıkı yönetim lazım bize biz olduğumuzu hatırlatır

• diyetetik

niye seçtim nasıl seçtim bilmiyorum ama pişman olmamak için elimden geleni yapıyorum

0|1
    0|0
  • Bence Türkiye de mesleğini çokta seçebilme seçeneğin yok ; mühendisim ama seçim yapabilme imkanım olsa kesinlikle genetik okudum

0|1
    0|0
  • Hayvanları sevdiğim için seçmiştim, memnunum..

0|1
    0|0
  • mimarlık son sınıfım.her zaman fiizk ve geometri dersim çok iyi olmuştu.niyolojiyi ve kimyayı hiç yapamazdım.matematik geometri ve fizik ile mimarlık ve mühendistlğe gidebiliyordum mimarlık tercih etim.şimdi iyiki seçmişim diyorum

0|1
    0|0
  • evet

turzim ve havacilik mesleklerini bitirdim ve simdi

Hukuk master uzerindeokuyorum ilk sinif

avukat olmak istiyorum

0|1
    0|0
  • okul öncesi öğretmenliği.fifty fifty benim durum.seviyorum ama dil üzerine birşeyler yapmak isterdim

0|1
    0|0
  • meslek : öğrenci

hem doğru hem yanlış meslek :D: D D D

valla hayat şartları ben secmedimm bana kalsa direk avukat ya da hemşire bişey olurdum

:D:D:DD

0|1
    0|0
  • hemşire seviyorum bu mesleği sanırım

0|1
    0|0
  • hemşire mutlu olup olmadığım süpheli

0|1
    0|0
  • Diş hekimliğindeyim doğru meslek mi bilmiyorum puan geldi yazdım.Ne kadar sevebilirim kuşkulu

0|1
    0|0
  • Hukuk Fakültesi 2. sınıfım .

0|1
    0|0
  • hıhı aynen öyle.

0|1
    0|0
  • Mesleğim laboratuvar teknikeri,sağlık personeliyim ama işim yok şu an için. sağlık meslek lisesine gidince mecburiyetten böyle oldu,pişman mıyım çok ama bu olmasaydı ne olurdu mesleğim onu bilmiyorum..

0|0
    0|0
  • Evet dogru meslekteyim

Hemsirelik okuyorum uni 3 cu sinif

Mesleyimi secerken hayatimda adrenalin istedim oyle sectim :)

0|0
    0|0
  • meslegim stilist.seviyorum bu isi yapmayi.suan issiz sayilirim ama meslegimi ssvdigim icin ek kazanc saglamak icin calisiyorum.ben ilkokuldan beri bu meslegi istiyorum.bu konuda sansimi zorlamasaydim arkeolog olmak isterdim.

0|0
    0|0
  • eğer annem beni okutsaydı kesinlikle insanlara yardım eden bir mesleği seçerdim

1|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• Çalışma kavramına genel olarak uzak olan biri için, sevdiğim bir mesleğim olur mu bilmiyorum.

Şu anki işimi genelde sadece çarşamba günleri seviyorum, niye çözemedim.

1|1
    0|0
  • uyuşturucu kaçakçısıyım hep endüstri mühendisi olmak istemişimdir.hayat şartları işte.

0|1
    0|0
  • Mühendisim (makine). Orta okulda kendimi sürekli bir proje geliştiren, üreten otomasyon tasarlayan olarak hayal ederdim. Nitekim orta okulda da bu tarz işlerin yapılacağı bir kulüp kurdurmuştum. Şu an doğru mesleği seçmiş olduğumu düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Harita Mühendisiyim Karambole seçtim bu bölümü İnşaat ile çok gel gitler oldu fakat şuan sınavda türkiye 1. olsam gene harita mühendisi olurum

0|1
    0|0
  • inşaatta ustayım, her an arabeskçi olabilirim

1|1
    0|0
  • elektrik mühendisliğinde okuyorum mesleğimi çok seviyorum . Ama şu sıralar mühendislik revaçta olduğu için bir sürü okuyan var . Dua edeyim elektrik bölümü pek bulunmuyor .

0|1
    0|0
  • Pilotaj 1. sınıfım.

1- Kendime göre doğru mesleği seçtim.

2- Sivil pilot.

3- Sürekli mühendis olmak istemiştim. Fiziğe acayip derecede ilgili ve yetenekliyim. Uçak Müh. yamayı düşünüyodum. İş imkanı ve parası açısından. Sonra pilotların daha fazla aldığını öğrendim ve seçimimi pilotajdan yana yaptım. Müjendislik yeteneği de gerektiren bir meslek olduğundan çok da zorlanmadım bu seçimi yaparken. İdealist davranıp Elektrik-Elektronik Müh. seçebilirdim ama maddi olarak ve çalışma koşulları bakımından daha rahat olmak istedim.

0|0
    0|0
  • doğru meslekte miyim bilmiyorum dönüşüm yok

doktorum

bazen isyan etsem de seviyorum mesleği

0|1
    1|0
  • maddi sıkıntılardan dolayı askeriyeeee

0|1
    0|0
  • değilim ...öğretmenim ama motr ustası olmalıydım veya şöför...yanlış meslek ...

0|1
    0|0
  • yazılımcıyım gayette memnunum

0|1
    0|0
  • aşçıyım :)

0|1
    0|0
  • bence dogru meslekteyim meraklı oldugum bir alanda mühendislik okuyorum ve hedeflerimde büyük herkes hayallerinin pesinden gitmeli

0|0
    0|0
  • dogru meslekte oldugumu düşünüyorum. avukatım. bir avukat büyüğümden dinledikten sonra merak saldım karar verdim ve oldum.

0|0
    0|0
  • makine muhendisiyim cok memnunm lisede karar verdim

0|0
    0|0
  • Yazılımcıyım ve Türkiyenin lider bir yazılım firmasında çalıştığım için memnunum.

0|0
    0|0
  • fızyoterapıstım cok dolgun maas alıyorum aama mutlu degılım keske ogretmen olsaydım dıyorum:) cunku ınsan sevdıgı meslegı yapmalı

0|1
    0|0
Yükleniyor...