Fetih 1453 filmine gitmeyi düşünüyorum. Gitmeye değer mi değmez mi?

Filmin içeriği hakkında bilgi vermeyin.Onu izleyince görürüm sadece para ve vakit harcamaya değer mi değmez mi noktasında yanıtlarsanız sevinirim (Anketi de oylayalım lütfen)

• Değer
    73% (27)77% (20)75% (47)Oy Ver
  • Değmez
    27% (10)23% (6)25% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Öncelikle yanıtlayan herkese teşekkürler.Bugün gittim filme ve genel olarak beğendim ama Ulubatlı biraz fazla ön planda olmuş ve ulubatlı'nın urbanın kızı (urbanın öyle bi kızı olduğunu da sanmıyorum) ile aşk yaşaması hatta zina yapmasını da yadırgadım gerçi her filmin içine bi parça aşk ve cinsellik koyuyorlar en azından ölçülüydü.Teknik olarak anlamam ama savaş sahneleri felan etkileyiciydi bence tarihsel gerçekler ile de çok örtüşmüyor diyemem.İlk kez ülkemizde tarihsel film çekilyor.
O açıdan fena bi başlangıç sayılmaz daha iyileri de gelir inşallah

0|0
26|15

En İyi Erkek Görüşü

• film güzel fakat çok eksiklikleri var bu tür filmlerde tamamen başarı sağlayabilmememiz için 10-15 tane daha çekilmesi gerekiyo bu şekilde ... ama iyi diyebilirim ...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• Bende yakında bu filimi izledim ama insanlara git veya gitmeyin diyemiyorum.Hiç bir filim için bunu demiyorum çünki her insanın zevki ayrıdır her insan kendi fikirine ulaşması için kendi görmeli kendi izlemeli.Ben bu filimden çıktığımda aklımda şu soru veya bu duygu kaldı.Filim ''eksikti''.

Sinemada bu filimi izlerken bu duygu içimde yoğundu.Tarihi açıdan bu filim ''eksikti'' ama galiba istedikleri parayı ve ilgiyi aldı veya kazandı.

Daha iyi olabilirdi ve örnek olarak Haliçe indirilen gemiler hakkında olan sahne yetersiz ve eksikti.Kendiniz bakın ve kendiniz görün.

0|0
    1|0
  • 2. kez gittim izledim...1.sinde beğenmiştim,2.sinde hayran kaldım...Yer bulamayacağım diye 1 hafta önceden aldım biletimi...İzlemeyen dostlarım olursa muhtemelen 3. kez daha izleyebilirim.

0|1
    1|0
  • En önde izlemek pahasına gittim geçen haftasonu,hayram kaldım...Yarına içinde 4 gün önceden bilet buldum,3 koltuk aldım,ailemle tekrar izleyeceğim...Yine fırsat bulunca yine yine giderim...

1|0
    1|0
  • Gideceğim günü heyecanla bekliyorum.:=)

0|1
    1|0
  • Gitme boşver netten izle.

0|0
    3|0
  • çevremdeki bi çok kişiden olumsuz yorumlar almştım film ie ilgili aama genede gittim.. ve iyiyikide gitmişim çok güzel bi filmdi.. gitmeye değer.. eleştirilcek yanları wardı ama genel larak güzel bi filmdi.. en kısa zamanda gitmeni öneririm.. ama tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz bunu da unutmamak lazm:)

1|0
    1|0
  • Filme o kadar para yatırılmış ve çekimler için son teknolojiyi kullanmışlar.Yani o kadar emek harcanmış bence gidilmeli.Ben gittim gayet hoş bir filmdi.Böyle filmler çekilmiyor Türkiye'de.Destek olmak lazım ben bir daha gitmeyi düşünüyorum hatta.:)

1|0
    1|0
  • gidemedim ama değer dedim

1|0
    1|0
  • Gitmedim bende henüz.

0|0
    1|0
  • git git

1|0
    1|0
  • b şıkkı

0|0
    2|0
  • Değer

0|0
    0|0
    • Evet değermiş gittim zaten birkaç hafta önce :D

• uykum sanırım baya başıma vurdu artık bu konuda daha dikkatli olcm bende diyorum daha vizyonda mı filim :D ay neyse bn gidiyim uyuym görşrz :))))

• ok görşrz iyi uykular :)

• değmez diyolar ama bilemiyciimmm

nur arkadaşımızın boş vaktini bekliyorum:/

0|0
    1|0
  • Hmm gorulse olur diyeyim evde de izlenir ama sinemada izlenmek daha uygun

1|0
    1|0
  • değmezmi beya ben bida gitmek istiyom

1|1
    1|0
  • Değer

0|0
    0|0
  • Ben görmedim henüz. Ama filmi gören bütün arkadaşlarım çok olumlu eleştiriler yaptılar. Git bi gör bakalım, sonra sen söylersin bize değer mi değmez mi :)

0|0
    1|0
  • daha dün zar zor boş koltuk blup gittim değer gerçekten güzeldi..

1|0
    1|0
  • değer kesınlıkle gıdılmelı

1|0
    1|0
  • Değer.

1|0
    1|0
  • Kesinlikle değer.

1|0
    1|0
  • kesinlikle gidilmeli

0|0
    1|0
  • gec kalmıssın

0|0
    1|0
  • henüz izlemedim bende..

0|0
    1|0
  • gitmedim ama deger dedim. sürü psikolojisi.

0|0
    2|0
  • gidecem ben

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Eksiklikleri olsa da izlemeye değer. Fırsatın var ise gitmelisin.

1|0
    0|0
  • Daha etkileyici yapılabilirdi . Günümüzün Bilgisayar görsel efektleri doğru düzgün kullanılmamış. Film fatihin sultanlık evresini anlatıyormuş gibi. daha destansı yapılarak etkileyici kılanabilirdi. 10 üzerinden 6 verilir ama harcanan paraya biraz daha eklense imiş daha dünya filmi ortaya çıkarılabilirmiş.

savaş sahneleri bir bravheart kadar etkileyici değil ...

0|1
    2|0
    • teşekkürler cevap için.doğum günün kutlu olsun bu arada abi şu soruda link gördüm de hazır cevaplamışken buradan kutlayım dedim.orada arada kaynamasın diye :)

• teşekkür ederim mesaj :):) dileklerin için .. flm için değer yada değmez diyemem sonuçta adım atılmış bir sonraki versiyonda bu eksiklikler gideren bir yapımcı çıkacaktır umut ederim ... elin iskoçyalısın tarihi çağ açıp kapatmadı ama filmi sanki dünyayı yerinden oynattı . bu filmi ben açıkcası bu şekilde bekliyordum biraz ... ummugum beklenti çok yüksekti ama izleyince kafamda burada eksik bir şeyler var diye düşünmeden edemedim ..

• eyvalah abi sağol ayrıntılı cevap için yarın ya da öbür gün gitmeyi düşünüyorum.bi gidip göreyim bakalım sonra yine düşüncelerimi paylaşırım

• bende gitmedim daha ama nadir de olsa eleştriler oluyor..

sinirli kaprisli herkese bağıran çağıran biri gibi göstermişler padişahı denıyor..

sogudum gıdesım gelmedı..

0|0
    0|0
  • Bence değmez. Görsel efektlerin eleştirmenler tarafından eleştirildiği bir film. 17 milyon dolar nereye harcanmış belirsiz.

0|0
    2|0
  • İki kere gittim, bir kere daha giderim.Fatih Sultan Mehmet Han'ın o hırsını görmek için bile izlenir. İnsanın hayatına çok güzel dersler veriyor.. Önce Bizans'ı almak için bütün Türk beylikleri ile dostluk yapıyor, Avrupayı sakinleştiriyor, Bizans'a geçici tavizler veriyor.Arkasından da büyük yumruğu çakıyor.

1|0
    0|0
  • Osmanlının kendisi zaten harem kurmuş zinanın daniskası yapılıyor..

0|0
    1|1
    • Ben ulubatlı hasan'ın zinasından bahsediyorum onun ne işi var haremde.sen neden bahsediyorsun.film hakkındaki düşüncelerini sordum millete osmanlı hakkında ne düşünüyorsunuz diye sormadım.Filmi izlemediysen boş boş yorum yapma.Araştırıp okumadan ezbere konuşan bilgisizin teki olduğun belli.yarım bilginle ecdadıma sövüp sorumu kirletme

• git git iyidir o kadar masraf yapmışlar vardır bir numarası görsel efektleri çok iyi ama çok fazla tarih içermediğini duydum.ben gitmedim henüz sadece duydum :)

0|1
    0|0
  • Gitmedim ben de. Nete düşmesini bekliyorum, düşse indirir miyim o da ayrı konu.

1|0
    1|0
  • dün izledim.. fena olmamış.. izlemeye deger

1|0
    0|0
  • gitmedim.gitmeyi de düşünmüyorum.

0|0
    1|0
  • ulubatlının aşkı git gitt

0|0
    0|0
  • Adam bir sürü para verip film yapmış , birilerinin gitmesi lazımki kazansın :)

0|0
    0|0
  • güzel filmdi izle

0|0
    0|0
  • git git

1|0
    1|0
Yükleniyor...