Dirençle ısıtma ve bobin bobinle ısıtmada kaynak kullanımı arasında ayrımlar?

arkadaşlar dirençle ısıtma da kullanılan kaynak nedir?

bobinle ısıtmada kullanılan kaynak nedir?

not:Çok önemli cevap verirseniz sevinirim!

Güncellemeler:
Formül mantık tamam ama sadece bu ıstma türlerinde hangi elektriksel kaynaklar kullanılıyor ?onu bulamadım.teşekkürler yine de

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Eğer Doğu Anladıysam;

Dirençle Isıtma Kullanılan İletkenin Gösterdiği Dirençle Isıtmadır. Biliyorum ama izah etmeye kalksam saçmalarım şöyle örneklendireyim.

Elektırıklı ısıtıcılar dirençle ısıtma yöntemiyle ısı yayar. Rezistans telinin direnci yüksektir. Üzerinden elektrik akımı geçince geçen akıma göre bir direnç gösterir ve kızar. Aynı sistemi bakır kabloyla yapacak olsalar bakır kablo ısınır ve erir. Çunku Direnci resiztans teline göre düşüktür.

Bobinle ısıtmada;

Örneğin tabancalı havyaların içinde bir trafo vardır. ikincil sargının spiri (sargı sayısı) az telin çapı kalındır. Tetiğe bastığın an trafo ikinci sargıya düşük voltaj yüksek amper gerilim gönderir. Sargının çıkış ucları tabancanın V şeklindeki ucudur. kısaca şase edilir ve yüksek amper çekerek ucun ısınmasını sağlar.

Çalışma mantıklarını az çok biliyorum ama formüler olarak nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. işine yarar umarım.

0|0
    0|0
  • kaynak amper olması gerek çünkü iki türdede yüksek amper harcanır. Akım Isıya dönüştürülür.

0|0
    0|0
    • endiktif ısıtmada

50 hz sebekeden,50 hz frekans donusturcuden,1-10 hz motor generator grubundan saglanır bunu buldum sımdı dıelektrık kaldı yanı verılen akım ozellıklerı neler?

Yükleniyor...