Acıdan geçmeyen insanlar da eksik midir?...

"Acıdan gecmeyen sarkilar biraz eksiktir" diyor Sezen Aksu hemen hepimizin cok sevdigi bir sarkisinda...

Peki ya insanlar? Acidan gecmeyen insanlar da eksik midirler sizce?

Sizin icin acinin karsiligi nedir mesela?

Bu konudaki düsüncelerinizi paylasir misiniz...

dinlemelik; link

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• Senin sorularını çok seviyorum. .

Doğru demiş sezen hanım.

İnsanlar yaşadıkları acılarla, olumsuzluklarla olgunlaşır. Aldığı darbelerle güçlenir ve bir dahaki sefere daha hazırlıklı olur. .

1|0
    0|0
    • Tesekkür ederim memnun oldum buna.

Siz de dogru söylüyorsunuz...acilar insanlari yontuyor,biliyor..keskinlestiriyor biraz da.

Ama insan yasadigini da verdigi mücadelelerden anliyor,hayatin bazi demlerinde aldigi yaralardan,berelerden...

Erkekler Ne Diyor 11

• Acı sadece bir açı diye düşünüyorum, nedenini ise şöyle açıklamaya çalışayım;

Maddeye duygu yüklendiği zaman bir değeri olur ve eksikliği tamamlanır... Bu madde her şey olabilir;Kelimeler, şarkılar, takılar, arabalar... aklınıza gelebilecek her şey...

Komik bir örnek olacak :) mesela ajdar da şarkı söylüyor, sezen de ama sezen aksunun ses tonu, şarkı sözleri veya şarkılarının ritmi diyeyim sizde ki bir duyguyu ifade ediyor veya yakalıyor... Bu yüzden sezen aksu dinliyorsunuz...(yakaladığı şey(tamamladğı yani) bir acı olabilir, mutluluk olabilir veya hasret olabilir...)

Bir diğer örnek; Anneme büyük ninesinden kalan bir bakır bilezik var... Annem o bileziği milyon dolar verseniz gene satmaz ve kimseye vermez(Pek olacak gibi değil ama ileride eşim olacak kişiye saklıyor :) ) değersiz bir maden ama ailemizde ki vefa duygusunu yakalıyor ve ona hitap ediyor...

Neyse efendim örnekler çok :) hülasasına gelelim;

Acı dan geçmeyen insanlar değil tüm duygulardan geçmeyen insanlar biraz eksiktir bence,

İnsan acıdan geçmeli, vefadan geçmeli, cefadan geçmeli, mutluluktan geçmeli, tüm duygu durumlardan geçmeli... ve bunları yaşamalı...

Yoksa her zaman bir yerinden eksik kalacaktır...

Dinlemelik :); link

1|0
    0|0
    • Sarki icin tesekkürler öncelikle. :)'

Güzel örnekler evet...

Her duygudan mutlaka gecmeli mi emin degilim ama insanin hamliktan kurtulmasi icin pismesi de sart.Ve bunun icin de acilardan gecmeli... :)

• Bilmukabele :)

İki türlü imtihan var imiş birisi sabır birisi şükür...

Acılar insanı pişirir evet, ancak erdem sahibi insanlar sevinçler ile de pişer... olanı olmayanı görür, düşünür ve şükür ederler... Bazen de geleni geri çevirirler ki... bu en yüce ruhluların geçebileceklerinden bir imtihandır...

• Amenna. :)

• Kesinlikle eksiktir. Kendimi örnek gösteriyorum buna :D Yaşadığım büyük acılar olduğunu düşünüyorum. (tabi benim yaşadıklarımı kaldıramayacak insanlarda olabilir). Fakat acıları kafamda simüle ediyorum bolca ki kendimi tanımak için.

Olmadım ben daha onu biliyorum sadece. :D

1|0
    0|0
    • Affedersin.

"Yaşadığım büyük acılar olduğunu düşünüyorum." cümlesi "Yaşadığım büyük acılar olduğunu düşünmüyorum." olacaktı. Yanlış anlaşılmaktan korkarım.

• Simdi dogru anladim.Tesekkürler...Her insanin yükü kendi sirtinda agiridr. :)

• kesinlikle eksiktir. insanın gerçek yüzünü sadece , zor durumlarda görebilir. yani bence yeterince acı çekmemiş insan ; geçtim tam olmayı , kendini bile yeterince tanımıyordur. Ayrıca zayıftır ve bunun da bilincinde değildir.

1|0
    0|0
  • acıdan gecmeden sadece sarkılarla acıyı yasayan kısı; fenerbahcede futbolcu oldugu halde hayatını kulubede gecırmıs futbolcunun durumuna benzer:)

1|0
    0|0
  • Sorun yok efendiler

Dert insana yol gosterir.

Acilar olmasa mutlulugu nasil degerli gorebilirdik?

Bazen bitmeyen Dertler yagmur olur uzerine yagar

Ama unutma ki, rengarenk gokkusagi yagmurdan sonra cikar .

MEVLANA CELALEDDIN I RUMII HAZRETLERI

Insani olgunlastiran ve kisilik sahibi yapan , yasi degil yasadiklaridir .

0|0
    0|0
  • acıyla yoğrulmayan insan iyi pişmezmiş

1|0
    0|0
  • Acıdan geçmeyen insan mı varmış...

1|0
    0|0
  • acı çekmeyen kimse görmedim

1|0
    0|0
  • Ferhat göçer detected.

0|0
    0|0
  • avuntu. mutlu olmadıktan sonra tam olsam nolur olmasam nolur..

1|0
    0|0
  • eksiktir evet acı tecrube getırır tecrubede senın yanlıslarını orter dogru tespıt 3 yıldız cıkarsak 5 yıldız verırım :)

1|0
    0|0
    • Tesekkürler.Yalniz yildiz konusunu anlayamadim.

• Yaptiginizin hos olmadiginin farkinda olmaniz güzel.

Insani insan yapan da gizlilerde,kuytularda sergiledikleridir.Bunu da hic unutmayin bence. :)

• o zaman cıkarız ıhtımal var :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayatın kendisi acı değil mi?! İlk önce bedensel acıları tadar insanoğlu. Doğduğumuzda popomuza bir şaplak ile bize ilk acıyı hissettirmiyor mu bu hayat?! İlk düştüğümüzde dizimiz uf olduğu zaman ki acı :-) sonra ruhun tattığı acılar var ilk aşkın acısı gibi daha sonra ölüm acısı gibi. Olgunlaşmanın farkındalığın geliştiği kendinle barışık olduğun ya da komplekslerine yenik düştüğün acılar var. Acısız insan yoktur acısını göstermeyen acısına vurdumduymaz davranan insan vardır.

1|0
    0|0
    • Aci,tatli...bazen eksi...Aslinda her seyden var hayatta.

Ama acilar cogunlukta sanki...

• herkes az veya çok acı yaşıyor hayatta ama hepsinde aynı etkiyi yaratmıyor

acıdan sonra nereye vardığı önemlidir eksik olup olmadığında

1|1
    0|0
  • Aynen öyle.

5*

1|0
    0|0
Yükleniyor...