Türkiye'de metal ve rock müziğin durumunu nasıl buluyorsunuz?

öncelikle herkese merhaba ben yakın iki arkadaşımla üniversitede grup kurmayı planlıyorum ama milletin görüşlerini toplamak içinde soruyorum türkiyedeki rock ve metal müzik hakkındaki ve scream* hakkındaki görüşleriniz nelerdir

(screamin türkçe karşılığı olarak bi böğürme geliyo aklıma ama oda hiç hoş gelmiyo ben Linkin Park gibi bi tondan bahsediyorum)

Güncellemeler:
üye bulmak konusunda değil mesela çıksak biz 5 babayiğit türkiyede albüm çıkarsak alıp dinlermisiniz

düşünceleriniz nelerdir biri scream'ı sevmez ama rock müziği sever diğeri tam tersidir böyle yorumlar daha çok işime yarayabilir

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• şimdi evvela kavramları düzeltelim.scream vokal diyince akla alexis gibi yada dani filth,chuck schuldiner gibi isimler gelir.yani çığlık tekniği üzerine kimi zaman ses prosesörleri ile yapılan vokaldir.böğürme denilince olay burutal vokale döner yani anathema,amorphis,slipknot,haggard gibi grupların kullandığı vokal tarzı...ülkemizde de gideri yok.pentagram'ın bile dağılmak zorunda kaldığı bir ülkede işiniz zor.siz albüm yapsanız alırım da dinlerim de.ancak meziyet size albüm yapacak yatırımcıyı bulmakta.

0|1
    0|0
    • işte çığlıkta desem böğürmede desem iş uç noktalara gidiyo normal bi rock müziğin 3 dakikasından 30 saniyesi scream olarak alın post hardcore desem oluyo sanırım bunun gibi bişey düşünüyoruz hem bazı gruplar çıkarmıştı geçmişte artık sora sora bulucaz bi şekilde :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Kaliteli müzik yaparsanız tabi ki dinlenirsiniz. Türkiye de rock müzik yapan insanların çoğu üni. gruplarından geliyor. Scream, Brutal vokale gelince en iyi yapan kişiler hayko cepkin ve şebo. Bir şey yaptığınızda sizin üstünüzde eğreti durmaması lazım.

0|1
    0|0
    • teşekkürler yorumun için kendimize özgü bi fark yapmaya çalışıcaz artık inşallah 2 3 sene sonra bizim müziklerimizde mp3 çalarlarınızda olur :)

• Linkin Park'ın solisti de brutal değil ki. Ne bileyim brutal vokal zor bulursun gibi.

0|1
    0|0
    • scream konusunda sıkıntı yok bir yıldır uğraşıyorum chestera kafa tutarım :P

• Carcass grubundan Bill Steer'ın özel ders kasetleri var sanırım bir bak. Ses tellerin bir daha asla eski halini almaz ama.

• ses tellerinde bi değişiklik yok ya sesimdede tonunda felan bi değişme olmadı zaten her egzersizden sonra kontrol ediyorum sesimin tonunu ilerde kısık sesle konuşmak istemiyorum ses tellerinde polip çıkmasını aslaa :D

bakıcam onlara zen of screamingleri izledim şimdi dreaming of screaming diye bi dvd serisi çıktı onlarıda izlicem sıradada önerdiğin kasetler var artık teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 7

• arkadaşım ne kadar orhan gencebay hayranı dahi olsam ramstein sepultura linkin park metallica gibi grupları dinledim ve anadolu rocktan grup 84 gündoğarken gibi grupların konserlerine gittim. scream deyince aklıma en güzel arch enemy gelir... türkiyedense hayko.

şunu söyleyeyim. eğer bir yola baş koymuşsanız çok çalışmak ve muhalifleri dinlememek gerekir. şevkinizi kıran muhalifleriniz olsa bile gün gelecek şakşakcılarınızdna bir kaçı onlar olacaktır.

belki sizin yaptığınız Metal müziğin Türkiye'de ilerlemesine 1 milim dahi olsa katkı sağlayacaktır. Yolunuz açık olsun...

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim motive edici bir konuşma :)

• maksadım motive etmekten öte sizin eğer bilgi dağarcığınız varsa bunu paylaşmanız... yoksa yanlış anlama çekinik olunsaydı, ne şebnem ferah ne hayko ne ramstein olurdu...

• lp gibi nuğğmetal yapan bizim ülkeden zor çıkar yada vardır da pek bi göz önünde değiller ama türkiyede bu müziği dinleyenler gayet fazla zamanla gelişir eminim :)

0|1
    0|0
    • keşke belkide biz oluruz o ip gibi yapanlar :D

• ankaradayım ya neyse sana bool şans :)

• ankarada yakın bi arkadaşım okuyo üniversite vokalde nasıl bilmiyorum ama oda gruba katılıcaktı ankarayı seçmeseydi isterseniz onu size yada sizi ona yönlendireyim tanışın bi muhabbet edin ?

• eğer görüşle hareket edeceksen pop yap ,

0|1
    0|0
    • görünüş umrumda olsa burda ne tür müzik dinliyosunuz yazardım ben kendi stilimi belirlemişim sadece heyecanlı oluyo insan böyle bişey yaparken millet dinlicekmi bilmek istiyor

• cover tarzı yapmazsan . dinlerdim .

• başlangıçta tabikide çoğu grup gibi cover yapmayı planlıyoruz ama cover albümleri kim alıp dinlemişki kesinlikle haklısın :D

• şuanda piyasada olan bir çok saçma sapan gruplar gibi müzik yapacaksanız hiç yapmayın derim ben, farkı bişey yapıcaz derseniz eyvallah ama yaparkende bir iki parça farklı diğerleri gene yapılan şeyler olursa bir anlamı olmaz...

0|1
    0|0
  • metal ve rockcıları sevmiyorum kıraçın dediklerinden sonra :) sana başarılar umarım iyi yerlerde olursun ama karşıma çıkma :)

0|1
    0|0
    • kıraç ne demişki merak ettim teşekkürler yorumun için

• benim rockculara bakış açımı kıraç bitirdi ama ülkede çok rockcı var umarım sen farklı müzik yaparsın mesela bulutsuzluk özlemi var onu beğeniyorum anadolu rock yap yada başka tarz ama her zaman kendin ol bakasını taklit etme :)

• sende umarım bakış açını değiştirirsin ki rock müzik deyince benim aklıma kıraç asla ve asla gelmez yani reklam kokan hareketler dedikleri şey budur adam revaçtan düşer gider birilerine laf atar 1 hafta televizyonda bu konuşulur alışkınız böyle şeylere

• pek revaçta değil

0|1
    0|0
  • onlardan yeterince war pop yapabiliyorsan iş yaparsın

0|1
    0|0
Yükleniyor...