Güzel Sanatlar Öğrencileri için

Merhabalar. Aramızda güzel sanatlar ya da resim öğretmenliği okuyan varsa bir sorum olacak. Sizce bizi haftalarca uğraştıran noktalama çalışmaları ne kadar faydalı ya da ne kadar gerekli?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Benimde bir sorum olucak okuyan varsa yıllardır merak ederim bize 1. sınıftan beri resim çizmeyi hiç öğretmediler elimize kalem verdiler çizin dediler kimileri çizdi kimileri çizemedi lise sona kadar durum hep böyle oldu kimse öğretmedi bu tamamiyle yetenek işimi ?

0|0
    0|0
    • Yeteneğinde payı büyük tabiki ama şöyle bir durum var. Resim sadece yetenek değil görme işidir konu aldığın obje model vs ondaki ince ayrıntıları görüp kağıda yansıtabilen fakat yeteneği olmayan birçok bölüm arkadaşım var. Birazda pratik. Fakat yetenekli olanlar her zaman bir adım öndedir tabiki.

• Doğrudur :D eğer başlamak istersen veyahut ilgin varsa seni yönlendirebilirim ^^

• yok ya bunca yıl cin aliden ilerisine gidemedim :D gidememde heralde

Erkekler Ne Diyor 9

• ortalama bir çalışmada 3ile 4 milyon arası nokta vuruşu yaparsın.. başlı başına bir sanat bu çalışma..el kalem kordinasyonu için iyi pratik ama abartılıyorsa ve sanatçı o yönde ilerlemiyecekse sıkıcıdır.. bence sık dişini..

0|0
    0|0
    • Aynen öyle. İşin tuhaf yanı soyut noktalamada değil yaptığımız çalışma hiçbir yaratıcılık katamıyoruz. Çalışmayı aylarca sürdürüyorsun göz yanılması bir virgül görüyor hadi baştan başla.

• animasyona giriyor o bizde yok malesef ;(

• işte oda bizim ayıbımız..neyin sanat olacağına çoktan karar vermişler taş kafaları ala başka şeyi kabul etmiyor..bir şeyler çizipde taktir gören ,ünlü olan kişiler sadece manga-ka lar.. sant insanlara ulaşmak ise taktir kazanılmak sevilmekse bu adamların yaptığı iş zaten o.. link

• şu kadarını söyliyebilirim ki .. lise 3 deyim resim dersinde halen tahtanın ortasına 1 nokta atıp gökdelenler evler ciziyor hocamız sınıfttakiler hocam bize ne zaman farklı şeyler cizicez deselerde nafile hoca bunla herşey cize bilirsiniz diyor. ^^ 2 aydır insaff :))

'Sana illa ki bişeyler kazandıracaktır.'' olmasa zaten böyle bişeyle uğraştırmazlar sizleri veya bizleri bence biraz sabır isteyen iş..

0|0
    0|0
    • Hocanızın attığı şey muhtemelen perspektifteki kaçış noktasıdır :) evet o 1 noktayla kabaca birçok şey çizebilirsiniz ama detaylı anlatmalı söyle anlatsın sana :) kazandırdığı tek şey biraz sabır bolca sinir ^^

• Anlatmasına gerek yok resim çizmeye ilgim pek yok :)) çok güzel bir yetenek çok beğenerek izlerim deskteklerim ama çizemediğimden midir bilmiyorum ama pek hoşuma gitmiyor zaten ders hafta 1 saat 10 dk vs. yoklama almadan gidiyor kalan 30 dk hocayla görüşmek kolay olmuyor

• gel bir de teknik çizim yap.

0|0
    0|0
  • kadın bu sen misin, makyajını beğenmedimi alınma da :))

0|0
    0|0
    • Sağol beğenmediğin için :)

• Hayır tabiki kırılacak birşey yok zevklere saygı :)

• hayır zaten hala çok güzelsin de, daha iyisin bundan :))

• hep o fakülteden bir sevgilim olsun istedim ama onlar neden bize hiç bakmıyolar la

0|0
    0|0
  • Merhaba Turuncu

Çok faydalı tavsiye ederim.

Arada bir virgülleme de çalışmak lazım

0|0
    0|0
    • Virgülleme diye birşey olsa keşke. Hazır noktalamalarımızda 1 tane virgül bulunca baştan başlatıyorlar bırak virgüllemeyi :)

• egzersiz iççin gerekli canım

0|0
    0|0
  • güzel sanatlar okuyasım geldi, biri bana anlatsın noktalama çalışmalarını lütfen

0|0
    0|0
  • Hocalarina soracaksin bu soruyu.

0|0
    0|0
    • Sorduğumda sabrınızı sınıyorum gibi alaycı bir cevap alınca birde öğrenci arkadaşlara sorayım dedim.

Kızlar Ne Diyor 1

• GSL Müzik okumuştum, çok çok gerekli ve yararı var emin ol. Çevreden biliyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...