• Sor
  • Bence

AKP - Fethullah Gülen savaşı başladı.

link AKP'ye yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesi, bugün Cemaat'in Zaman gazetesini topa tuttu. Zaman'ı provokasyon ile suçlayıp, ''CEMAATİN ÇOCUKLARI'' gibi yorumları haber metninde bizzat yayınladı.Ne düşünüyorsunuz?

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• dur bakalım bu daha başlangıç. akp artık çöküş dönemine geçmek üzerine.

• Rüya görüyorsun

• teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 30

• akp ile gülenin arası iyi sanmıyorum savaş olacağını

• kesın bı kemık bulmuşlar paylasamıyorlar,mal bol olursa huzur ıcınde sıvazlarlar bırbırırlerını,kanmayın bu kayıkçı kavgalarına..

• Bu akşam abartmıyorum stv anahaberde yarım saat dersanelerin kapatılması işlendi.Hükümete nasıl bileniyorlar bir görsen.Tayyonun fişi çekildi cemaat sarıgülün arkasında ^^

• ''cemaat sarıgülün arkasında''

Hadi bakalım :) CHP'de dershanelerin kapatılmasına karşı bir şeyler dedi zaten

• cemaati sevmesekte doğuda okuma salonları gençleri silahtan uzaklaştırıyor şimdi Allah var

• Geçen yıl da böyle bir hizipleşme olduğu söylenmişti. Fakat cemaate çok yakın bir arkadaşım bunun gösterme olduğunu, bir yerlere bir şeyler iletmek olduğunu söylemişti. Bu defaki de öyle midir bilmiyorum.

• danışıklı dövüş al takke ver külah oyunu baktılar ki dibe gidiyorlar manevra yapmaya başladılar hani batan gemiden nasıl kotarır da yeniden nasıl başa geçeriz diye malum bu cemaat

• Bir şeyler dönüyor, 80 darbesi gibi, üzerinden 50 yıl geçtikten sonra anlaşılır neyin ne olduğu...Şimdi sular bulanık...

• Çok ilginç gelişmeler oluyor.Birbirlerine 10 yıldır hiç dokunmayan, "beraber yürüdük biz yollarda" şarkısını tuturan AKP ve Cemaat'in yolları ayrılmakla kalmadı açıkça savaş başladı. 2000'lerin başında neden birleştiler ve şimdi neden kısa bir sürede yolları ayrıldı belli değil. Burada bazı noktalar benim açıkça ilgimi çekiyor. Gülen Amerikanın adamı. Tayyip Erdoğan ise cemaatle işbirliği yaparak Amerika'nın himayesinde ilerledi. Cemaat'i kaybetmek demek Amerikan desteğini kaybetmek demek. akp bir süredir gerek Suriye, gerek Mısır ve daha bir çok konuda Amerika ile zıt düşmeye başlamıştı. Görünen duruma göre Amerika akp'nin üzerinden desteğini çekiyor. Daha da tuhafı pek bilinmese de Mustafa Sarıgül'ün de cemaatin içinden geldiği ve chp'ye aniden dönüş yaparak akp'ye karşı mücadele içine girmesi. Önümüzdeki dönem TÜrkiye'nin üzerinde iktidar savaşları etkili olacak gibi görünüyor.

• Güzel yazdınız. Teşekkürler

• ne düşüneyim ki umarım hep böyle olur böylece 2sinin de sonu gelmiş olur biz de kenardan güleriz bu duruma.bir taşta 2 kuş vurma olayı var burada :)

• Ben Ecevit modundayım :D

• aynen :) iyiadamdı.şimdi ne durumlardayız :) görüyoruz.maalesef.

• kim galip çıkar sence?

• türkiyedeki dershanelerin yarısı gülenin .ama anlamadıgım wrdogan neden karşısına alıyor cemaati.

• lütfen bu tür tartışmalara girmeyelim .her partinin veya gurubun sevenide olur sevmeyeni de. burası siyset arenası degil . herkes istemediği kişilere hakaret ederse 12 eylül öncesi sokaklarına döner sagcımısın yık yere solcumusun yık yere ne yazıkki futbolcuyum demekte yasaktı sokaklarda bu ülke hepimizin kavga yaparak ileri gidemeyiz ancak birbirimizi yere düşürürüz. yerden kalkan yine saldırır bu sefer öbürü yıkılır

• Ondan ziyade ben senin nick'ine takıldım. Milliyetçi sosyalist nedir ? Siyasetin en sağındaki adamla en solundaki adamı birbirine bütünleştirebilmeyi nasıl başardın ?

• Üçüncü görüş diyoruz buna. Sentetik ideoloji link

Tez (Sağ) + Anti-tez (Sol) = Sentez

• benm düşüncem cemaat akp çatışmasından çok cemaat erdoğan çatışması erdoğan çok başına buyruk hareket ediyo kanımca bülent arınç ve abdullah gülle ters düşmesi bu yüzden oluyo erdoğan kendi topuğuna sıkıyo cemaat getirdi onu bu günlere gerçi erdoğana göbek bağı olanda çok var bakalım neler olacak

• Haydar Dümen zamana gelmezse o 'zaman' biter. :)

• Sabah'a daha çok yakıştırıyorum ben onu :)

• fetullah hoca aman aman bir alim olsa zate gelır cezasına razı olur turkiye cumhurıyetınden kacmaz.Cüppeli gibi hapislikte ceker ibadetini de yapar.

• Hahahaha. Gülenin cezasi ama Cüppelininki gibi bir kac Ay olmazdi. Gülen davayi yemisti, yatsaydi ömür boyu yatardi.

2005-2007 falan AKP Gülenin cezasini kaldirdi. 1999-2005/2007 kadar Gülen dava edilecekti, edilseydi yemisti.

Sen Fuhusu, Vatan Hainliginlen bir tutuyorsun sanirim.

• ya kardesim sen ne idiot adamsın her yerde sen ;)
      bi sie ceksem gidermisinki tatlı dilden anlamıyorsun ?
      senin gibilerle muhttap olmak zorundamıyım ki bu sitede ben sana yorum yapmıorum mumkunse sen de yapma + cüppeli hoca aklanmıs bir kisidir. uzerındeki sucları kanıtlayamadıkları ıcın serbest bırakıldı bosa aylarca yattı icerdi. 1 yıl kadarda dusunce sucundan yatmıstı

• RefluyeSet, engelle şunu rica ediyorum arkadasım. Böylelerinin düşüncelerine yorum yapmamak en güzeli. Çünkü ne kadar yorum yaparsak o kadar saçmalıklarını anlatacaklar.

• oranları kaç acaba. akp ye 10 lira atayım iyiyse.

• sdasdadsasadsda

• it iti ısırmaz... yarın bu gün sarılır , öpüşür , sevişir barışırlar...

• lol :D

• Öncekileri Göster
    • Hitler'in köpeği fena ısırır ^^

• Kaç yahudiyi ısırttırdı acaba :D

• Gidip Kumda Oynasinlar Sunlara Soyleyin !

• Bunlar hep Amerikanın oyunları

• ellemeyin birbirini yesinler

• Bakalım neler olacak :)

• Pek iyi şeyler düşünmüyorum.

• savaş olmaz savaş bizi 20 yıl geriye götürürr :D makarna stoklamak lazım :D

• AKPlen zaten 100 yil geriye gittik, daha 20 yil ne yapar ?

• Öncekileri Göster
    • aksine teknoloji parkları açılıyor, bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı var ülkemizde haberin yok sanırım :)) bilim üzerine çeşitli araştırmalarda yapılıyor. önce araştır arkadaşım :)

• Hayir, yaniliyorsun , senin arastirmani tavsiye ederim.

• Ama hatirlatmak isterim. Benzer olaylar Irandada omlmustu. Ordada devrimi baslatan bir Fransada yasayan Bati köpegidi ve Irani 1979 ne hale getirdi biliyoruz.Benzeri sonunda burda omaz umarim.

• aynı Gezi'deki tepkiler gibi.dünya ayaklanmıştı.Birden bire hem ülkemizdekiler sustu hem dünya sustu eşzamanlı.Çelişkili aslında.Gene bir oyunlar dönüyor...

• link Bunun üstüne bu şarkı gider ^^

• O değilde nicke takıldım ben.

• öfffffffffffffff

• pöfffff

• İt iti ısırmaz

• sabah gazetesı cemaatten bırının bılıyorsun demı çalık gurubunun :))

• Hayır değil.

• Öncekileri Göster
    • Çalık grubu Fethullah Gülen cemaatine bağladı ya sadsaddsasad

• hiçbirisi ihaleye katılmaz. Böylece Çalık Grubu ihale aşamasında tek başına kalır. Yine tek başına ihaleye girer ve ihaleyi, hem de aslanlar gibi “kazanır!

• Feto dediğin adam yerli opus dei gibi bir şey ölmeden sevinmemek lazim.

• Cemaatin en büyük kozu Sarıgül olacak^^

• aynen katılıyorum.zamanında Abd'den çağırılan,cia tarafından erdoğanı eğitmişlerdi şimdi de sarıgülü...+1

Kızlar Ne Diyor 11

• ben olaya baska yönden bakiyorum. link bildigim kadariyla tr egitim sistemi sorunlu ögrenciler yeterli egitimi alamadiklari icin mecburen dershaneye gidiyorlar.enerji bakani özet gecmis akpnin sorununu ve akp bu sorunu ortadan kaldirmak icin ilk adimi atmis.cemaat ve akpnin ters düstügünü sanmiyorum daha cok danisikli dövüse benziyor.

• AKP 'nin Gülen cemaatiyle birlik olduğu asılsızdır. Hemde başından beri.. Zaman gazetesinde ben hiç görmedim AKP yandaşı bir yazı.. Yada onun iyiliğine olan bir haber.Siyasette şu kanun hep geçerlidir. Güçlü olanın yanında bulunulur.. Eğer akıllıysa.. Gülen ve cemaati de sadece ilk başlarda bunu yaptı.Desteklememesine rağmen.. Tayyip Erdoğan ona ters yapınca düşman oldu...Durum bundan ibaret!...

• Ben çok kez gördüm. Özellikle 2006-2007 yıllarındaki Zaman gazetesine dikkat etmeni tavsiye ederim.

• Zaman gazetesinin de ne halt olduğu böylelikle ortaya çıkmış oldu.

• Be.ce en güzel çay doğuş çay

• yok çaykur filiz bence en güzeli

• tayyibin suyu isindi zaten bulent ariclada arasi bozuldu ama bizim yobaz cahil milletimiz var oldukca tayyibe birsey olmaz onumuzdeki secimlerde yine %50 yi alir gor bak

• dikkatinizi çekerim burada herkese hakaret ediyorsunuz suyu sandıkta millet verir millet alır

• benim yaptigim hakaret degil evt herkes diyorum bende dahil bu milletin bir bireyi olarak oz elestiri yapiyorum hangimiz bu ulke icin birseyler yaptik sadece klavye kahramanligi yapmayi biliyoruz asalak olduk ciktik

• Aktif siyasete katılmanı

• hahaah saol :)

• sigarayi birak

• ömrümü yedin be

• tayyip olduğu sürece akpye bişi olmaz..

• Vala ben samanyolunu izldm bir ara şok oldum dershane yüzünden hükümete verdi veriştirdi.

• CHP'li milletvekilleri çıkıyor kanala. Ben takip ediyorum

• Başlıklaqa bak.egtime buyuk darbe.12 eylül bile kapatamadı.demokrasi geri gdiyor:)))

• rt cemaatle polemige girerse biletini keserler ^^

• dur bakalım altından neler cıkacak

• bırbırlerını yesinler.kendı kendılerını bıtrsınler.kımseyı uğraştırmasınlar en güzeli.

Yükleniyor...