"İmamlık" görevi meslek midir ? Para karşılığı yapılması ne kadar doğrudur.?

İmamlık görevini "meslek" olarak görüp "para" karşılığı yapmak ne kadar doğrudur.? Sizce meslek olarak sayılmalı mı?

İşin içine para girdiğinde çıkar çatışması başladığını gözönünde bulundurursak,böylesi bir görevin "meslek" olarak sürdürülmesinden ziyade "gönüllülük" esasına göre yapılması daha uygun olmazmı?

• İmamlığın meslek olarak görülmesi ve para karşılığında yapılması gayet normal.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • İmamlığın gönüllülük esasına göre yapılması ve karşılığında para alınmaması daha makul olan
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Konuyla ilgilenmiyorum
    0% (0)100% (1)100% (1)Oy Ver
  • Farklı bir fikir paylaşmak isterim.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• İmamlık bir meslek değildir.

İlk başlarda hatta osmanlıya kadar imamlar para almazdı.

Namaz kıldırmak için değil vaktini ayırdığı için para alıyorlar diye safsata çıkartarak ibadete parayı sokanların vay haline.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• diyaneti arayalım

0|0
    0|1
  • Eğer meslekse, ateistte imamlık yapabilir.

Görevine duygusal yaklaşmaz. Maaşlı çalıyor sonuçta :)

0|1
    0|1
    • Fikir olarak güzel fakat o kadar kişinin önünde korkmadan namaz kıldırabilecek bir ateist ben tanımıyorum (:

Erkekler Ne Diyor 5

• Tamam namaz kıldırmak, ezan okumak para karşılığı yapılmaması gerekir ama bu insanlar nasıl geçinecek? Önemli olan bunun cevabı

0|0
    0|0
    • Gönüllü imamlık yapan kişinin asıl mesleği başka bir iş koluna ait olacak, bu sorunu muhtemelen çözecektir.

• Bu ülkede Kerhaneden alinan VERGILERLEN Imam masi ödeniyor. Sende burda Imamlarin para almasi helal midir diye soruyorsun.

Biliyormusun konu para oldumu herkes ayni Dine inaniyor. Diyanete sadece para pesinde.

Diyanete sadece para kazanmak isteyen bir sirket.

0|0
    0|0
    • Alkollü ürünlerden %275 vergi alınıyor şuan. Maliyeti 70 kuruşluk bir kutu biranın fiyatı 5 TL. Onlarla da imam maaşları, diyanete akan paralar...

• Bu konu aslında çoğu insanın sorduğu veya biliç altında düşündüğü bir durum gönüllü imamlık olsa kimse ilahiyat fakültesine gitmez , bazen gönüllü imamın işi olur cami boş kalır ve en önemlisi kimse hesap soramaz... hala böyle imam istermisin..

0|0
    0|0
  • valla bana göre biraz ters parayla oldumu ters geliyor hatta bir duyumuma göre hafta tatilinde sabah namazına kalkıp gelmeyen imamlarda varmış tabikide hepsi değil iyi imamlarda var.

0|0
    0|0
  • Bence maasini halk karsilamali.Papazlar maas almiyo mesela devletten

0|0
    0|0
Yükleniyor...