Eşitlik, adalet demek değildir.

''Eşitlik, adalet demek değildir''

Bu cümleye katılıyor musunuz?

link

0|0
10|26

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• Bu her zaman tartışma konusu olmuştur ama Eşitliğin, Adalet olmadığı her daim net olarak ortaya konmuştur.

İki bacağı olmayan birisi tedavisi için esrar satıyorsa suçludur.

Daha lüks yaşamak için esrar satan birisi suçludur.

Eşitlik ikisininde suçlu olması ancak adaletsiz olan yanı niteliğidir.

Bu tip konuları örneklerle açıklamak çok sevdiğim bir şey olmasada buradaki kitlenin idraki mecbur bırakıyor.

Alınma kitle zira alınsanda alındığını idrakin bile 2 gün sürer konu kapanmış olur.

1|0
    0|0
  • Doğrudur mesela bunu mevcut ve geçmişteki sosyalist ülkelerde görebiliriz.Halkın büyük çoğunluğu eşit şartlarda koyun sürüsü gibi yaşar.

1|0
    0|0
    • Şuanki Çin'de yaşayan halklar eşit şartlarda mı sence?

• Bireysel özgürlüğü önemsememem, zaten kızlı-erkekli kalınmasına karşı çıkışımdan belli oluyor :) Bireysel özgürlük diye her türlü ahlaksızlığı meşru görenlere de karşıyım...

Evet bende onu diyecektim. Tartışma uzar. Tadında bırakmak en güzeli :))) İyi geceler

• Ben insan doğasının kısıtlanması anlamında söyledim ama evet aslında o başbakanın kızlı erkekli öğrenci evi açıklaması liberalizme ters düşüyor.eskiden yaşamış liberal düşünürler duysaydı muhtemelen o açıklamayı hiç beğenmeyeceklerdi ama ben o konuda seninle hemfikirim liberal düşünceleri islamiyete aykırı olmadığı müddetçe savunuyorum

Sana da iyi geceler :)

• Merhaba :) Değişik bir yaklaşım olmuş :))

1|0
    0|0
  • herkes bilet almış izliyor bunlarda para vermiyor ama iki kutuyu üstüste koyunca adalet oluyor öyle mi.. :D :D

1|0
    0|0
  • Eşitlik adalet olamaz ama adalet kısmen eşitlik olabilir.

1|0
    0|0
  • Adalet insanların uygulayabileceği bir kavram değil. Eşitlik belki mümkün olabilir

1|0
    0|0
  • Bu kareyi çok çok önceden görmüştüm.

Eşitlik vadeden ancak adaletin a'sını içermeyen Komünist düzene işte bu yüzden karşıyız.

1|0
    0|0
  • zengının fakıre gore daha fazla vergı vermesı adalet zengınle fakırınde aynı hzımetı gormesı esıtlıktır:D

1|0
    0|0
  • Dünya da bana bir tane Adeletli ülke gösterin (= eşitlik+güc= Adelet...

1|0
    0|0
  • Değildir. Örneği verecektim zaten tahmin ettiğim fotoğrafın linkini koymuşsun.

1|0
    0|0
  • muhtaçlara pozitif ayrımcılık uygulanmalıdır.

0|1
    0|0
  • milliyetçi sosyalist

1|0
    0|0
  • ben bu saat den sonra adaleti olamayan hakkını ararken haksız duruma düşen ve ülkede eşitlik namına dair bir şey kalmayan bu ülkede ben artık yönetim olarak anarşizm den yanayım artık hak yol arama artık adaletle olmuyor eşitlikle olmuyor malcom x dediği gibi ( Kimse sana özgürlüğünü vermez. Kimse sana eşitliği, adaleti ve başka hiçbir şeyi vermez. Eğer gerçekten adamsan, bunları kendin alırsın! ) den yanayım

0|0
    0|0
  • Bu ülkede eşitlik ve adaletten söz etmek pek mümkün değilken onların kavramlarıyla uğraşmanın ne gereği var

1|0
    0|1
  • elbette katılıyorum işte bu yüzden komünist akımına karşıyım.

1|0
    0|0
  • Soru güzel.. Cevabını sabah erken saatlerde vereceğim..

1|0
    0|0
  • Olayı çözmüşsün alkış.

1|0
    0|0
  • eşitlikle adalet farklı anlamlı kelimeler... ben aynen katılıyorum

1|0
    0|0
  • Evet biliyorum :)

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Tabi ki değildir,adalet eşitliği gerektirir ama eşitlik tamamen adaleti ifade etmez.

En basitinden,suçluya cezasının verilmesi,eşitlikte doğrudan bağdaştırılamaz ama adalettir

0|0
    0|0
  • evet katılıyorum

0|0
    0|0
  • eşitlik hiç bir zaman olmadıki..bir bebek zengin bir ailenn çocugu olarak dogar diger bebek fakr bir ailenn..doğarken eşitlik yokken büyüdügünde eşitligi adeleti nerde bulacaksın ki

0|0
    0|0
  • Galiyevist misin?

0|0
    0|0
  • Üniversitede hocamız anfide sormuştu:

Eşitlik, adalet midir? Adalet, eşitlik midir?

Eşitlik adalet değildir ama adalet eşitliktir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

Yükleniyor...