Fetih 1453 filminde niye mehter marşlarına yer verilmemiş olabilir?

Fetih 1453 filminde niye mehter marşlarına yer verilmemiş olabilir?

Ben şahsen çok aradım..ben o müziklerle şimdi bile viyanaya giderim:DDDDDDD

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• o zamanlar mehter marşı yokmuş daha.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ozamanlar vardi mehter marslari. simdiki düzeyde yoktu belki ama müziksiz ritimsiz is yapmazdilar savaslarda önce mesela. film genel olarak güzeldi efektleri falan ama maalesef icerigine ve ayrintilarina cok dikkat etmemisler. hollywood tarzi bi film olmus daha cok ve bazi gereksiz sahneleri vardi. ve gereken sahneler yoktu.mehter marsi tarzinda costuran sahneler gerkirdi yada insani etkileyen konusmalar. ama sultanin karakteri bile biraz tuhafti bence

0|1
    0|0
  • Filmin yapımcılarından..:''Mehteren Takımı ve Mehter Marşı bugün bilinen hali ile İstanbul'ın Fethi'inden daha sonraki dönemlerde Osmanlı Ordusu bünyesinde yer almıştır. Diğer yandan fetih döneminde davullar ve kös çalınmaktaydı ve buda zaten filmde yer almaktadır...''

1|0
    0|0
  • Evet bende çok bekledim filmi izlerken mehter marşını ama yoktu ne yazık ki.

0|1
    0|0
  • Ozmnda daha mehter marsi bizim bildigimiz sekilde yokmus..

0|0
    0|0
  • Bir çok şey eksik ve yanlış zaten . -,-

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Tarihçesi Hun İmparatorluklarına dayanmasına rağmen, bir dönem sadece nefesli çalgılardan oluşan ve adı Tuğ olan askeri mızıka okulu bir dönem sonra kapatılmış sonra geliştirilerek defalarca kapattırılıp açılmıştır.

en son Mehterhane 1828'de II. Mahmut tarafından kapatılmış, bunun yerine III. Selim'in yakın dostu Napolyon'un emekli bando subayı Giuseppe Donizetti'ye Mızıka-i Hümayun adlı Batı kopyası saray bandosu oluşturulmuştur.

Dünyanın ilk askeri bandosunun tekrar yaşatılmaya başlanması ise Eski Yeniçeri bandosunu ve ordusunu sembolik olarak temsil etmek için mehter: 1914 yılında askeri müze bünyesinde yeniden kurulmuştur.

0|0
    0|0
  • Mehter cumhuriyetin son dönemlerine doğru şekil aldı zaten söz ve müzik olarak.İstanbul fethinde mehter vardı ama tam olarak hangi marşları okudular veya o devirde vardı tam bilmiyorum.Fakat kalabalık bir mehter varmış o sırada onu iyi biliyorum ve zaten istanbulun fethinde bizansla resmen dalga geçmişler psikolojik olarak.

0|0
    0|0
  • Çünkü o dönemde çalınan marşlar bilinmemekte... Ceddin deden ile felan çıksalar komedi olurdu. Tam anlamıyla komedi olurdu. :))

0|0
    0|0
  • klişse olmasın diye diyeceğim ama birsürü eksigi var

0|0
    0|0
  • ne'ye yer verildi ki ona yer verilsin?

0|0
    0|0
  • izlemek nasip olmadı halen

0|0
    0|0
  • bu durum benimde dikkatimi çekti.güzel film değildi zaten

0|1
    1|0
Yükleniyor...