"Mustafa Kemal olmasaydı" serisine ben de katılayım dedim.

Habire yıllardır sorulageliyor "Atatürk olmasaydı şu olur muydu?", "Atatürk olmasaydı İran gibi olacaktık, bunu mu istiyorsunuz?" diye. Şimdi ben sorayım. Mustafa Kemal (Atatürk diyemiyorum, çünkü türklerden onu atası olarak görmeyenler var) olmasaydı, bugün elinizde bulunmayan hangi imkanlar mevcut olurdu?

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• katıl katıl sen katıl kervana böyle b.ktan püsürükten tartışmalarla en az 50 yıl daha kaybedelim SANKİ ATATÜRK OLMASAYDI BİZ DE OLMAZDIK DİYENLER ÇOK YOLUNDAN GİTTİ DE!

0|1
    3|1
    • İşte cevap bu.

• Bu da iyiydi... :) Çok pataklayıcı bir söz olmuş. Tebrikler.

• özeleştiri yapmayı becerebilmek bir meziyettir ve başarı için gereklidir. bu meziyeti kendi fikri olmadan onun bunun peşine takılıp giden sürü psikolojisine sahip yığınlar anlayıp takdir edemese ya da içlerinden gülseler de ben her zaman doğru bildiğimi söylerim

Kızlar Ne Diyor 9

• Tarih -di'li geçmiş zaman ile yorumlanmaz.

Olmasaydı yok, var.

Kimse de bu gerçeği değiştiremez.

1|5
    1|0
  • Atatürk bugünleri görse " İyi ki ölmüşüm " derdi...

Şehitlerimizin ve Atatürk'ün bıraktığı Vatana ne kadar da sahip çıkıyor değil mi Atatürk'ün çocukları (!) daha 2 ay önce her yeri yakıp yıkan kıran kavga eden bayrak yakan Gençliğimiz Cidden Vatanını hakkıyla koruyor...

0|1
    4|0
  • Atatürk vefat etti giti bitii..

RUHU SAHD OLSUN 'MEKKANI CENNET !

AMA O OLMASAYDI BIZ YINE OLURDUK..

YETERKI ALLAH OLMAMIZ ISTESIN !

BASKA BIRI VESILE OLURDU..

ONUN BUNUN EVLADI OLMAZDIK !

571 -632 OLMASAYDI BIZ OLMAZDIK ..

CUNKU O BU DÜNYANIN SULTANI ! GERISI BOS !

2|0
    2|0
    • Muhteşem cevabı vermişsin. Gerisi boş diyerek de imzanı atmışsın. Kutlarım.

Müslüman bir insan kendini Her şeyden önce Edebiyle belli etmeli ve etmişsin.

• Elimizde şeriat olacağı mevcut olurdu...Ki buda iyi ki yok...

0|0
    1|1
  • olmasaydi olsaydi olmus oldu ol.

0|0
    0|0
  • söylenecek çok şey var ama Çanakkaledekilere dua etsin...

0|0
    1|1
    • çanakkaledekilere mi dua etsin? çanakkalenin 3 cephesinde ve istanbula yolu açan arıburnunda kendiside 2 kez ölümden dönerek ingilizleri ve anzakların ilerlemesini durduran adama sen oturda iki rekat şükür namazı kıl.

• eleştirileri kabul etmeyen tek varlık sizsiniz...

• eleştirini kabul etmsesem cevap vermezdim. varsa aklın fikrin zikrin cevabını verirsin söylenenlerin arkasında durursun kelimelerinin.

• gider ayak ortalığımı karıştırıyım diyorsun

ey türk sen ilk dilini öğren

0|1
    0|0
    • sanırım biraz ironi var . Dilini öğren demişsin türk demişsin :D Türk olmasın o :/ :D

• Yorumlarım silindiğinden tarizlerde bulunuyorum.O türkmüş biz ATATÜRKÇÜYÜZ

düzeltme yapmış bir de beynini sevdiğim:D

• Mustafa kemal olduda ne oldu hepiniz ayyaş dinsiz oldunuz

2|1
    3|4
    • son halifenin çıplak kadın resimleri çizdiğini biliyormusun? osmanlıda yapılan kılık kıyafet reformlarını türkçe ezanları? fuhuş mekanlarını? alemci sadrazamları?

• Neden sinirlendiniz.Mustafa sizin babanızmı:))

• Atatürk sizden üstün geri kafalar.

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu sitedeki atatürk ile ilgili sorulardan bıktım.Her gün atatürk sorusu soruluyor neredeyse.seven sever sevmeyen sevmez kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil.Birisi okullarda okutulan resmi ideolojinin kitaplarına çok inanıp seviyordur diğeri resmi ideolojinin dışına çıkan başka şeyler okumuştur inandırıcı gelmiştir ve sevmiyordur.Tarihi kazananlar yazar sonuçta.Ben müslümanım ve en sevdiğim insan H.z Muhammed (S.A.V)'dir ama müslüman olmayan birine onu zorla sevdirmeye ya da sevmiyor diye ona hakaretler ya da küfürler etmeye hakkım yok.Bu da onun gibi bir şey kimse kimseyi sevmek zorunda değil.herkesin sevdiği kendine

0|0
    0|0
  • Arkdaşlar cümleten Selamun aleykum.öncelikle şunları sölemek isterim kımsenin görüşünne düşüncesine ve inancına hicbir şekilde karışamam ve hakkım değildir.yanı sıra kamalıst bir insan değilim.şariatcı bir insanım benim inanclarım bunu buyuruyor.sadece benim değil türkiye nufusunun yüzde 90 oranında bir nufustan bahsediyorum.ama mustafa kamal olmasaydı dikkatinizi cekerim derin araştırmalar sonucu kemal değil kamal oldugunu buldum kamal olmasaydı mesala ölmesi gereken insanlar ölürdü.adam adam dedigim icin kusura bakmayın 4 yaşındakı bir kıza tecavuz edecek ve muhebbet hapis.ömür boyu devlet onu besleyecek.hemde benim vergimle ya bizim kızımıza tecavuz edecek benım paramla birde ömür boyu yiyp icip yatacak.sonra hırssızlık olmazdı diye düşünüyorum cunku ozamanlar osmanlı zamanlarında yardımlaşma fazlaydı ve insanlar ihtiyacı i kadar çalarlarsa bir ceza uygulanmıyordu.hırsızlık yok denilebilecek kadar azdı cunku korku vardı arzuladıgı güzel bir ayakkabıyı calmak icin apartman gezilerine cıkmıyorlardı gencler..belki şuandaki ahlaki acıdan da yoksunlugumuz kapatıla bilirdi bkrz; günümüzde sahile gidince sevişen sevgililermı dekolte veya mini etek dedigimiz bir karışı gecmicek kumaşlara elbise denilmezdi.böle giymseler tecavuz tacizler de bukadar ilerlemezdi.hepimizin ailesinde kız bıreylerimiz var ve biz bir amerikan vatandaşı kadar geniş kişiler değiliz.hangimiz ninemizden gördük acılıp sacılmayı ? hangimiz dedelerimizden gördük karıya kıza tacız etmeyi ? mustafa kamalı sevmıyorum.şımdı bana yobazda deseler kıroda deseler eğer arına namusuna ırzına düşkünlukse onları korumaksa yobazlık evet benbir yobazım.sadece ben değil bin sene süper güç kalmış bir (350 sene Selcukluda 600 sene Osmanlıda)bir ecdandan bahsediyorum.bugun rusyanın komünizm i bile 80 sene ayakta duramadı.Bakın komünizme başlı başına kötü demiyorum mesela egitime ve sağlıga para verilmez komünizm ülkelerinde bu güzel birşey fakat din kavramı ahlak kavramı sıfır.bu bize göre bişi değil.her yönetim şeklinin iyi yönleri var bunun gibi fakat bunların hepsi şeriatda toplanmışdırki insan haklarını en üst düzeyde koruyan yönetim şekli Şeriatdır.Dediklerimi göz ardı etmeyip sadece şu link teki anlatılan şeyleri dinleyiniz.kısacık 5 dk orda size anlatacaktır.. link

0|0
    0|1
  • Atatürk olmasaydı bugün burda saçma sapan sorular soranlar olmazdı :D direniş bir süre devam ederdi, karadeniz ve iç anadolu bize kalırdı ve tam sömürge olurduk. Türk tarihinden bihaber olurduk, nesin dediklerinde Türküm demekten utanırdık çünkü o dönemde tembel işe yaramaz demekti(gerçi şimdi de diyemeyenler var). Atatürk öldüğünden beri türk tarih kurumunda hiçbir araştırma yapılmamış olması bunu kanıtlıyor. şuna şüphem yok millet sonuna kadar mücadele ederdi ama doğru düzgün bir lider olmadan başarı sağlanamazdı. adamın kitaplığı ufuk çizgisi kadar uzun ve hepsini okumuş. biraz saygı duyun beğenmeseniz bile. daha iyisini yapacağınızı düşünüyorsanız buyrun Atatürk demokrasiyi kurmuş seçilin yönetin.

0|0
    0|1
  • Şu olurdu bir kaç kişi dışında hantal ve işe yaramaz subayları ile osmanlı devleti ya arıburnundan düşmanı geçirip işgal edilir parçalara bölünürdü. ya ondan önce suriye cephesinden girilir parçalara bölünürdü. yahut şans eseri kurtulup trakya ege doğu ve güneydoğu olmayan bir ülke olurdu. kısacası bunu sorgulayabilecek bir konumda olmazdık. ha şöyle olurdu ki İstanbul avrupanın ortak üssü olacağından bugünün new yorku olurdu.

0|0
    0|1
  • Önce şu soruyu sormak gerek. 90 yıldır ne yaptık. 2. dünya savaşında yerle bir olan Almanya Japonya bile şu anda ne kadar ileri konumdalar. Bizim görevimiz o olmasaydı bu olmasaydı diye oyalanmak değil ileriye daha ileriye gitmektir. Bunlar fitnedir hep. Bizi boş şeylerle oyalayıp kendileri dünya lideri oluyorlar. Uyanma vakti geldi artık.

0|0
    0|0
  • ve günün Atatürk sorusu da gelir

0|0
    0|0
  • Atatürk diyemiyorum ne demek?

Atatürkü atası olarak görmeyen kişiler muhakkak vardır lakin bunlar türk olduklarını iddia edemezler...

0|0
    1|1
  • Atarürk sayesinde seçme seçilme hakkı olan günümüz gdoşları..osmanlı var iken (Babadan oğula düzeni) rizenin yaylalarında çobanlık yapıyordu şimdi.. ondan sonra one minute..Dünyanın sevdiği lideri biz sevmiyoruz ve tartışıyoruz..Yazık

0|0
    0|1
  • Sizler değersizleştirmeye çalıştıkça Atatürk benim Allah'ım oldu. Tapıyorum o'na.

0|0
    1|0
Yükleniyor...